Değirmen Operasyonu Zanlıları Adliyeye Çıkartıldı

Değirmen Operasyonu Zanlıları Adliyeye Çıkartıldı

Trabzon ve Afyonkarahisar İllerinde Polisin Eş Zamanlı Olarak Gerçekleştirdiği 'Değirmen Operasyonu'nda, Yabancı Uyruklu Bayanları Fuhuşa Zorladıkları ve İnsan Ticareti Yaptıkları İddiasıyla Gözaltına Alınarak Bugün Akşam Saatlerinde Trabzon Adliyesi'ne Çıkartılan 3'ü Bayan Toplam 17 Kişi, Tutuklanma Talebi ile Nöbetçi Mahkemeye Sevkedildi.

Değirmen Operasyonu Zanlıları Adliyeye Çıkartıldı

Trabzon ve Afyonkarahisar illerinde polisin eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği 'Değirmen Operasyonu'nda, yabancı uyruklu bayanları fuhuşa zorladıkları ve insan ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınarak bugün akşam saatlerinde Trabzon Adliyesi'ne çıkartılan 3'ü bayan toplam 17 kişi, tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevkedildi.

Değirmen Operasyonu'nda Trabzon'da gözaltına alınan Ö.A., M.K., A.K., İ.T., İ.O., T.F., N.Ç., B.A., İ.A., İ.O., İ.Ç., K.F., Afyonkarahisar'dan getirilen Ö.O. ve Ç.O. isimli şahıslar ile çete lideri olduğu iddia edilen ve yabancı uyruklu Türk vatandaşı olduğu açıklanan O.Ç. ile O.E. ve A.K. isimli bayanlar, akşam saatlerinde Trabzon Numune Hastanesi'ndeki sağlık kontrollerinin ardından Trabzon Adliyesi'ne çıkartıldı. Adliyeye çıkartılan 17 şahıs, nöbetçi savcı tarafından ifadelerinin tek tek alınmasının

ardından tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevkedildi.

(BK-ÖS-OK-Y)

Kaynak: İHA