Alper Uçar, Türkiye'yi Olimpiyatlarda Kore Gazisi Dedesinin Madalyasıyla Temsil Edecek

Kış Olimpiyatlarında Türkiye'yi Alisa Agafonova'yla temsil edecek olan Alper Uçar, Kore gazisi dedesinin madalyasını yanında getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 23. Kış Olimpiyat Oyunları'nın düzenlendiği Güney Kore'de Türkiye'yi artistik patinajda temsil edecek olan Alper Uçar ve Alisa Agafonova'yla bir araya geldi. Bakan Bak'la sohbet eden milli sporcu Uçar, Kore gazisi olan dedesinin madalyasını yanında getirdiğini belirtti.

TÜRKİYE'Yİ ARTİSTİK PATİNAJDA TEMSİL EDECEKLER

Güney Kore'de düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatları tüm heyecanıyla başlarken, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, milli sporcularla bu kez antrenman alanında buluştu. Bakan Bak, ülkemizi olimpiyatlarda çift, artistik patinaj branşında temsil edecek olan Alper Uçar ve Alisa Agafonova'yı Gangneung Ice Arena'da antrenmanları sonrası ziyaret etti. Sporcularla yakından ilgilenerek moral veren Bakan Osman Aşkın Bak, millilerin heyecanını paylaştı.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten ikili, "Her sporcunun hayali olan Olimpiyat Oyunlarına Sochi 2014'ün ardından ikinci kez katılıyor olmaktan dolayı son derece mutlu ve heyecanlıyız. Ülkemize başarılı sonuçlarla dönmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" ifadelerini kullandı.

KORE GAZİSİ DEDESİNİN MADALYASINI GETİRDİ

Bakan Bak'la sohbet eden milli sporcu Alper Uçar ise Kore gazisi olan dedesinin madalyasını yanında getirdiğini belirterek, "Burada ülkemi temsil ediyor olmanın anlamı benim için çok kıymetli. Madalyayı gören Korelilerin ilgisi çok büyük" diye belirtti.

Kaynak: İHA