- Dedesinden Miras Kalan 226 Yıllık Kitabı Satıyor

- Dedesinden Miras Kalan 226 Yıllık Kitabı Satıyor

- Dedesinden Miras Kalan 226 Yıllık Kitabı Satıyor

- DEDESİNDEN MİRAS KALAN 226 YILLIK KİTABI SATIYOR

Kuzey Almanya'nın Hannover kentinde yaşayan Batı Trakya Türklerinden Ahmet Eminoğlu, dedesinden kendisine miras kalan 226 yıllık Yer ve Gök Sırları isimli kitabını satışa çıkardığını söyledi.

Elindeki kitabın bir benzerinin daha olmadığını, orijinal isminin Şems El Marif El Kobra (Yer ve Gök Sırları) olduğunu söyleyen Eminoğlu, "Bu kitap bir büyü kitabı. Bu kitabın diğerlerinden farkı 226 yıllık olması ve rakamsal bilgiler içermesi. Osmanlıca ve Arapça harflerle yazılan kitap bana dedemden kaldı. Tarihi bir kitap olan Yer ve Gök Sırları, bizzat dedemin dedeleri tarafından yazılmış. Kitap içinde göklerin sırları yanında gök bilimleri bilgileri de mevcut" dedi.

Kitabın tahrip olmaması için özel deri bir çanta içinde sakladığını, ancak maddi nedenlerden dolayı satışa çıkardığını vurgulayan Ahmet Eminoğlu, "Bu kitabı Türkiye'de bir müzeye bağışlamak isterdim. Ancak bu imkanım yok. İlgilenen kişilere kitabımı satacağım. İlgilenen kişiler beni 00 49 176 76 54 83 23 numaralı telefondan arayabilirler" diye konuştu.

Kitabın hicri 1217 yılında yazıldığını, bunu üzerindeki el yazmalı tarihten bildiklerini söyleyen Eminoğlu, "Göklerin sırlarıyla ilgilenen kişiler bu kitabın değerini bilir" dedi.