Dçso, Samsun'da Müsikseverlere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Dçso, Samsun'da Müsikseverlere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Doğuş Grubu'nun Sosyal Sorumluluk Platformu Olan Doğuş Çocuk Bünyesindeki "Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası" (Dçso), 2007 Konserlerine Samsun'da Devam Etti.

Dçso, Samsun'da Müsikseverlere Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Doğuş Grubu'nun sosyal sorumluluk platformu olan Doğuş Çocuk bünyesindeki "Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası" (DÇSO), 2007 konserlerine Samsun'da devam etti.

Türkiye'nin ilk ve tek sürekli çocuk orkestrası olan DÇSO, dün Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Kongre Merkezi'nde üniversite davetlilerine, bu akşam saat 20.30'da ise Doğu Park Amfitiyatro'da halka açık olarak verdiği konserlerde, klasik müziğin sevilen eserlerini Samsunlu müzikseverler için seslendirdi. DÇSO'nun genç üyeleri, konserler öncesinde, müzikal ve sosyal gelişimlerini sağlayan ve bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen kamp organizasyonuna da katıldı.

Geçtiğimiz yıl kurulan ve Türkiye'deki konservatuvarların 10-16 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, 2007 yılı konserlerine devam ettiği Samsun'da müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Şefliğini ve sanat direktörlüğünü Devlet Sanatçısı Rengim Gökmen'in yaptığı, Türk çocuklarına senfonik müziği yaşıtları aracılığı ile sunarak, çok sesli evrensel sanat müziğini Türkiye'de yaygınlaştırmayı, klasik müzik alanında yeni sanatçılar yetişmesine destek vermeyi ve Türk çocuklarının sanatsal birikimini

yurtiçi ve yurtdışında tanıtmayı amaçlayan DÇSO, Samsunlular' a unutulmaz bir gece yaşattı.

DÇSO'nun, Samsun konserlerinin ardından kendilerini yoğun bir Eylül programının beklediği ve önce Bodrum D-Marin Klasik Müzik Festivali'nde konser vereceği, ardından İstanbul'da Aya İrini'de ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'la birlikte sahne alarak, çağdaş Türk çocuğunun sesini tüm Türkiye'ye yaymaya devam edeceği öğrenildi.

(MAY-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA