Davutoğlu: (Karayılan'la İlgili İddialar) Basına Yansıyan Haberler Doğru Değil

Davutoğlu: (Karayılan'la İlgili İddialar) Basına Yansıyan Haberler Doğru Değil

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'nın iki numaralı ismi Murat Karayılan'ın yakalanmasıyla ilgili iddialar konusunda, "Basına yansıyan haberler bu anlamda doğru değil.

Davutoğlu: (Karayılan'la İlgili İddialar) Basına Yansıyan Haberler Doğru Değil
14.08.2011 23:54 | Son Güncelleme: 14.08.2011 23:54

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK'nın iki numaralı ismi Murat Karayılan'ın yakalanmasıyla ilgili iddialar konusunda, "Basına yansıyan haberler bu anlamda doğru değil. En azından İran tarafından teyit edilmiş haberler değil. Bizim elimizde de böyle bir bilgi yok. Basında bu şekilde haberlerin yer almasından önce kamuoyuna önce biz paylaşırız. " dedi.

Davutoğlu, Eskişehir'de AK Partinin 10 kuruluş yıldönümü nedeniyle katıldığı törenin ardından Çarşı Camii'nde teravih namazını kıldı. Davutoğlu, cami çıkışında gazetecilerin gündeme ilişken sorularını cevaplandırdı.

Karayılan'ın yakalandığı yönündeki haberlerin ulaşmaya başlamasıyla birlikte konuyu yakından takibe aldıklarını belirten Davutoğlu, ancak bu konuda bir netice alamadıklarını kaydetti.

"Bugün ben İran Dışişleri Bakanı ile bir görüşme gerçekleştirdim. " hatırlatmasını yapan Davutoğlu, "Bu görüşmede hem bu konuyu hem de bölgesel konuları ele aldık. Bu konudaki bilgileri ve ellerinde olan verileri paylaşmalarını rica ettim. O böyle bir hususu teyit etmedi. Yani basına yansıyan haberler bu anlamda doğru değil. En azından İran tarafından teyit edilmiş haberler değil. " diye konuştu.

Ayrıca Karayılan'ın yakalandığı açıklamasını yaptığı belirtilen İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi'yle Tahran Büyükelçisi'nin de bizzat görüştüğünü aktaran Davutoğlu, şöyle dedi: "O da bu ifadenin kendisine ait olmadığını beyan ediyordu. Yani basına yansıyan ifadelerin kendisine olmadığını ifade etti. Bu konuda teyit edilmiş bir gelişme yok, olursa tabi ki öncelikle biz duyururuz. Basında bu şekilde haberlerin yer almasından önce kamuoyuna önce biz paylaşırız. "

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Davutoğlu: (Karayılan'la İlgili İddialar) Basına Yansıyan Haberler Doğru Değil - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 18:31:56. #1.14#
title