Davutoğlu: Demokrasi Bayramımız Mübarek Olsun

Davutoğlu: Demokrasi Bayramımız Mübarek Olsun

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, kesin olmayan sonuçlar açıklandıktan sonra özel uçakla Konya'dan ayrılarak Ankara'ya gitti.

Davutoğlu: Demokrasi Bayramımız Mübarek Olsun

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, kesin olmayan sonuçlar açıklandıktan sonra özel uçakla Konya'dan ayrılarak Ankara'ya gitti. Esenboğa Havalimanı apronunda kısa bir konuşma yapan Davutoğlu, "Allah bugünümüzü güzel hayırlara vesile kılsın. Demokrasi bayramımız mübarek olsun" dedi.

"ALLAH BUGÜNÜMÜZÜ GÜZEL HAYIRLARA VESİLE KILSIN"

Seçim sonuçlarını memleketi Konya'da takip eden Davutoğlu, evinin önünde ve Mevlana Meydanı'nda hemşehrilerine yaptığı teşekkür konuşmalarının ardından Ankara'ya hareket etti. Esenboğa Havalimanı apronunda kendisini karşılayan partililere hitap eden Davutoğlu, "Bizi böyle aşkla beklediğiniz için Allah razı olsun. Saatlerdir soğukta bizimle kucaklaşmak için bekliyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Allah bugünümüzü güzel hayırlara vesile kılsın. Demokrasi bayramımız mübarek olsun. Şimdi genel merkezde on binlerce kardeşimiz, gönüldaşımız bizi bekliyor. Hep beraber oraya gidelim, onlarla buluşalım. Zerre zerre, ırmak ırmak okyanuslara aşkla kavuşan sular gibi aziz olalım. Buyrun hep beraber genel merkeze hareket edelim" diye konuştu.

Davutoğlu, aprondaki konuşmasının ardından balkon konuşmasını yapmak üzere AK Parti Genel Merkezi'ne hareket etti. - Ankara