Davutkadı Eşref Evcil İlöğretim Okulu, Resim Atölyesine Kavuştu

Davutkadı Eşref Evcil İlöğretim Okulu, Resim Atölyesine Kavuştu

Bursa Yıldırım İlçesinde Bulunan Davutkadı Eşref Evcil İlköğretim Okulu, Kütüphane Yenileme ve Resim Atölyesi Oluşturma Çalışmalarını Tamamladı.

Davutkadı Eşref Evcil İlöğretim Okulu, Resim Atölyesine Kavuştu

Bursa Yıldırım ilçesinde bulunan Davutkadı Eşref Evcil İlköğretim Okulu, kütüphane yenileme ve resim atölyesi oluşturma çalışmalarını tamamladı.

Okulda dersliklerden biri veli ve öğrencilerin katkılarıyla çağdaş resim atölyesine dönüştürüldü. Görsel sanatlar öğretmeni Nevin Turan ve İlknur Kulaç'ın öncülüğünde oluşturulan resim atölyesiyle öğrencilerin perspektif, derinlik, çizim ve boyama tekniklerini geliştirmeleri amaçlanıyor. Şovale, projeksiyon makinesi, bilgisayar gibi donanımların kazandırıldığı atölyede yapılan çalışmaları saklamak amacıyla bir de arşiv odası oluşturuldu.

Görsel sanatlar öğretmenleri İlknur Kulaç ve Nevin Turan, yeni kurulan atölyede öğrencilerin resim yapma isteklerinin ve ilgilerinin arttığını, öğrencilerin atölye ortamına severek geldiklerini ifade ettiler. Geçtiğimiz eğitim döneminde 3 öğrencinin Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandığını da belirten öğretmenler, yeni kurulan atölyede öğrencilerin yeteneklerini geliştirirlerken resim ve grafik bölümü sınavlarına hazırlanabileceklerini söylediler.

Davutkadı Eşref Evcil İlköğretim Okulu'nda oluşturulan resim atölyesi yanında kütüphanecilik kulübü öğretmeni İkbal Ünzile Gürsoy ve Ülkü Ayık'ın başlattığı çalışmalar sonucunda önceki yıllarda yetersiz gelen okul kütüphanesi yeni yerine taşınarak hizmete açıldı. Kütüphanecilik kulübü sorumlu öğretmeni İkbal Ünzile Gürsoy, okul aile birliğinin katkılarıyla yenilenen kütüphanenin veli ve öğrencilerin kitap bağışıyla zenginleştiğini, kütüphanede hizmete giren internet bağlantısıyla da öğrencilerin bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşabildiklerini söyledi.

Yenilenen kütüphanenin ve oluşturulan resim atölyesinin öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlayacağını ifade eden Okul Müdürü İbrahim Sevim, kendilerine destek veren öğretmen, veli ve öğrencilere teşekkür etti. Bu yıl yaptıkları çalışmalarda ilk derslerin 15 dakikasını kitap okumaya ayırdıklarını belirten Sevim, en çok kitap okuyan öğrencilerin her ay belirlendiğini ve ödüllendirildiğini söyledi.

(CİHAN)