DAVUT AYDIN HABERLERİ

Davut Aydın haber, Davut Aydın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Davut Aydın - 9.6.2013
Aü Öğrencilerinden Mezuniyet Defilesi
Bir alışveriş merkezi sponsorluğunda Haller Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen defilede, 25 mezun öğrenci, 5'er kreasyon sergilerken, birbirinden renkli kıyafetler dikkati çekti.  Geleneksel hale gelen ve bu yıl ana teması "Miras" olarak belirlenen mezuniyet defilesini, AÜ Rektörü Davut Aydın, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve ünlü modacı Tanju Babacan da izledi.
Davut Aydın - 7.6.2013
Aromatik Bitkiler Eskişehir'de Araştırılacak
Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Orman Genel Müdürü İbrahim Çiftçi'nin, Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'a gerçekleştirdiği ziyarette, alt yapısı, Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürünler Dairesi Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi Bitki, İlaç ve Bilimsel Araştırmalar Merkezi'nin (AÜBİBAM) teknik imkanları kullanılarak, Türkiye genelindeki kabuk, yaprak, kozalak dahil her türlü odun dışı ürünün içeriğindeki uçucu yağ ve bileşenleri, fenolik bileşikler, sabit yağ ve diğer etken maddelerin tespiti ile kullanım alanlarının belirlenmesi üzerine bir anlaşma yapıldı.
Davut Aydın - 6.6.2013
Üniversiteden Eyleme Giden Öğrencilere Mazeretsiz Sınav Hakkı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) okuyan bir grup öğrenci, kentte organize edilen Gezi Parkı eylemlerine katıldıklarından hazırlanamadıkları final sınavlarının ertelenmesi için cuma günü öğleden sonra rektörlüğe yürümüştü. Yunus Emre Kampüsü ana giriş kapısında toplanan eylemci öğrenciler, sloganlar atarak, alkışlar eşliğinde rektörlük binasına kadar gitmişti. Kentte düzenlenen Gezi Parkı eylemlerine katıldıklarını ve bu nedenle de önümüzdeki günlerde yapılacak final sınavlarına hazırlanamadıklarını belirten eylemci öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Davut Aydın ile görüşerek sınavların ileri tarihe ertelenmesini istemişti.
Davut Aydın - 4.6.2013
"Sayın Rektör: Eyleme Gittiğimiz İçin Sınava Hazırlanamıyoruz, Erteleyin"
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) okuyan bir grup öğrenci, kentte organize edilen Gezi Parkı eylemlerine katıldıklarından hazırlanamadıkları final sınavlarının ertelenmesi için rektörlüğe yürüdü. Yunus Emre Kampüsü ana giriş kapısında toplanan eylemci öğrenciler, sloganlar atarak, alkışlar eşliğinde rektörlük binasına kadar gitti. Kentte düzenlenen Gezi Parkı eylemlerine katıldıklarını ve bu nedenle de önümüzdeki günlerde yapılacak final sınavlarını hazırlanamadıklarını belirten eylemci öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Davut Aydın ile görüşerek sınavların ileri tarihe ertelenmesi istedi.
Davut Aydın - 29.5.2013
Naci Kuru'ya Veda Töreni
Törene, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, AK Parti Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, eski Eskişehir İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı daire başkanları, kamu kurum ve kuruluş, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Davut Aydın - 28.5.2013
Aü Tarihinde Bir İlk
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, açıköğretim sisteminde 1 milyon 197 bin 746 öğrencinin katıldığı bahar dönemi ara sınavı sonuçlarını 11 günde açıklayarak, üniversite tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Davut Aydın - 28.5.2013
Canlı Yayınla Dersler Evinizde
ANADOLU Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde başlatılan e-Öğrenme seferberliği kapsamında Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları, Açıköğretim sistemi öğrencileri ile sanal alemde canlı olarak e-Seminer etkinliği ile buluşmaya başladı. Haftada 101 dersin yer alacağı ve öğrenci ile öğretim elemanlarını web üzerinde dersle buluşturan Webinar hizmetinin ilk dersine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın katıldı ve öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.
Davut Aydın - 27.5.2013
AÜ'de Öğrenciler Polisi Protesto Etti
Yunus Emre Yerleşkesi Cumhuriyet kapısında toplanan yaklaşık 30 kadar öğrenci, 'YÖK kalkacak, polis gidecek, üniversiteler bizimle özgürleşecek', 'Polis defol üniversiteler bizimdir' gibi sloganlarla rektörlük önüne kadar yürüdü. Burada grup adına Genç-Der Türkiye Temsilcisi Ayşen Ece Kavas, Genç-Der Eskişehir Temsilcisi Onur Keşt ve üyelerden Özge Uyanık, Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın ile görüşmek için rektörlük giriş kapısına gitti.
Davut Aydın - 25.5.2013
AÖF'ten Görme Engelli Öğrenciler İçin Yeni Fırsat
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, görme engelli öğrenciler için binin üzerindeki kitabın seslendirilmesi çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek "Özellikle görme engelli öğrencilerimiz de bundan sonra artık bir diğer kişinin desteği olmadan kendileri bu malzemeleri sesli kitap dahil kullanacaklar" dedi.
Davut Aydın - 22.5.2013
Aöf Öğrencilerinin Bütünleme Sınavı Mücadelesi
"BÜTÜNLEME HAKKI ÖĞRENCİLERE İADE EDİLMELİDİR" AÖF öğrencileri adına konuşan Gökhan Aydoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarında eğitimde fırsat eşitliğinden bahsettiğini hatırlatarak, "Her yıl yüksek öğretimdeki okullaşma ve öğrenci sayısı ilan edilirken açık öğretim fakülteleri de bu sayının içinde yer almaktadır. Maalesef uygulamada AÖF bu eşdeğerliliğin dışında tutulup adeta cezalandırılmaktadır. Diploma eş değerliliği hususunda ise ikinci sınıf mezunlar muamelesi yapılmaktadır. Rektör Davut Aydın, '3 ayda yapamadıklarını 15 günde mi yapacaklar?' diyerek bizleri aşağılamaktadır.
Davut Aydın - 21.5.2013
Bakan Avcı Anadolu Üniversitesi'nin Bakü Yerleşkesini Gezdi
Kafkas Üniversiteler Birliği (KÜNİB) 3'üncü olağan kongresine katılmak amacıyla Bakü'de bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi'nin Azerbaycan programları yerleşkesini ziyaret etti. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın ve öğrenciler tarafından kapıda karşılanan Avcı, üniversitenin işleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Davut Aydın - 20.5.2013
Türkiye'den Avrupa'ya Canlı Eğitim Yayını
Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri, Açıköğretim sistemi öğrencileri ile sanal alemde canlı olarak e-seminer etkinliği ile buluşmaya başladı. Haftada 101 dersin yer alacağı ve öğrenci ile öğretim elemanlarını web üzerinde dersle buluşturan Webinar hizmetinin ilk dersine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın katıldı.
Davut Aydın - 18.5.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (5)
Suat SÖĞÜT/FİNİKE, (DHA) Foto: belge dağıtım töreni ve sergi alanından fotoğraflar === Tyche Tapınağı açıldı MANAVGAT'ın Side Beldesi'nde restore edilen Tyche Tapınağı, Vali Ahmet Altıparmak tarafından törenle açıldı. Törene Vali Altıparmak'ın yanı sıra Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof.
Davut Aydın - 18.5.2013
Aydın:Side Antik Kent'te Dünyaya Tanıtılacak
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, Efes'ten sonra Side Antik Kent'te dünyaya tanıtmaya kararlı olduklarını söyledi.
Davut Aydın - 17.5.2013
Restorasyonu Tamamlanan Tüke Tapınağı Törenle Ziyarete Açıldı
Agora içinde yuvarlak şekilde olan Tüke Tapınağı'nın açılışını Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof.
Davut Aydın - 17.5.2013
Tyche Tapınağı Ziyarete Açıldı
Törene Vali Altıparmak'ın yanı sıra Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof.
Davut Aydın - 17.5.2013
Tyche Tapınağı Törenle Açıldı
Açılış törenine Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof.
Davut Aydın - 17.5.2013
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Davut Aydın - 17.5.2013
Kosova Anayasa Mahkemesi Heyetinden Aü'ye Ziyaret
Kosova Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof.Dr.Enver Hasani ve beraberindeki heyet, Eskişehir'de gerçekleştirdikleri çeşitli ziyaretleri kapsamında, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ufuk Aydın ile...
Davut Aydın - 16.5.2013
AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı
2012- 2013 ÖĞRETİM YILI AÖF SINAV TARİHLERİ Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013 AÖF REKTÖRÜNDEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE: Kitap şoku yaşayan AÖF öğrencilerine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'dan müjde geldi.
Davut Aydın - 16.5.2013
Türkiye'nin İlk Yerli Arazi Aracı Depremi Araştıracak
Türk mühendisler tarafından yapılan, Türkiye'de ve dünyada bir ilk olan yerli sismik enerji kaynağı aracının İki Eylül Kampüsü'nde düzenlenen tanıtım törenine, Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alper Çabuk, Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Rektör Yardımcıları Prof.
Davut Aydın - 16.5.2013
AÜ ile Emniyet Müdürlüğü'nden İş Birliği Protokolü
AÜ Rektörü Davut Aydın ile İl Emniyet Müdürü Vekili Mustafa Bayram, Bilimsel Araştırma ve Eğitim İş Birliği protokolünü imzaladı.
Davut Aydın - 15.5.2013
Aü'nün 100 Bin Yabancı Öğrenci Hedefi
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, üç yıl sonra 100 bin yabancı öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Davut Aydın - 15.5.2013
Hakem Adaylarına Uzaktan Eğitim
TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ın, federasyonun İstanbul İstinye'deki binasında 13 Mayıs'ta düzenlenen törende, hakem eğitimi ile değerlendirme metotlarını içeren ve ortak proje geliştirmeyi öngören protokolü imzaladığını anımsatan Özgür, "Bundan sonra hakem olacaklar, uzaktan eğitimle bizden sertifikalarını almadan bu işi gerçekleştiremeyecekler.
Davut Aydın - 15.5.2013
Aü Dünyanın Üçüncü Büyük Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, Açıköğretim Fakültesi'nde eski kitapların tümünü kaldırdıklarını ve tüm derslere artık dijital ortamda ulaşılabildiğini söyledi.
Davut Aydın - 14.5.2013
Demirören Anadolu Üniversitesi'yle Anlaştı
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, hakem eğitimi ile değerlendirme metotlarını içeren ve ortak proje geliştirmeyi öngören protokolü törenle imzaladı.
Davut Aydın - 11.5.2013
Bakan Avcı 81 İlin Öğretmenleri ile Buluştu
Eskişehir Kız Olgunlaşma Enstitüsünün hazırladığı el sanatları sergisinin de açıldığı programa, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca, Ülker Can, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 8.5.2013
Üniversite Öğrencilerinin Bahar Şenliği Yürüyüşü
Anadolu Üniversitesi'nin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında okuyan yüzlerce öğrenci birbirinden ilginç kıyafetler giyerek öğle saatlerinde Valilik ve Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu Arifiye Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde toplandı. Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen şenlik yürüyüşüne Rektör Prof.Dr. Davut Aydın, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar da katıldı.
Davut Aydın - 8.5.2013
'Zeyna' Sokağa İndi
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ın önderliğinde Eskişehir Valiliğinin yanından TÜLOMSAŞ'a kadar yürüyen fakülte öğrencileri, kostümleriyle dikkat çekti.
Davut Aydın - 8.5.2013
AÜ'de Bahar Şenliği Yürüyüşü Yapıldı
AÜ Bahar Şenlikleri kapsamında birbirinden ilginç kostümler giyen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Davut Aydın ile kentte yürüyüş yaptı.
Davut Aydın - 8.5.2013
Haydar Aliyev'in İsmi Eskişehir'de Yaşatılacak
Anadolu Üniversitesi ve Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir'de açılan merkez, Aliyev'in hayatını, fikirlerini, eserlerini ve kişiliğini anlatan kitap, yazı, fotoğraf ve elektronik kitabı barındırıyor. Merkezin açılışını Eskişehir Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Azerbaycan Milletvekili ve Medikal Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 7.5.2013
Haydar Aliyev'in 90. Doğum Yılı
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'ndeki kütüphanenin içinde bulunan merkezin açılışına, Azerbaycan Milletvekili ve Medikal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Amiraslanov Ahliman Tapdig Oglu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç.
Davut Aydın - 7.5.2013
Azerbaycan Karikatürleri Sergisi
7 Mayıs- 29 Haziran tarihleri boyunca ziyarete açık olan ve Eskişehirlilere Azerbaycan'ın tarihini karikatürlerle anlatan Azerbaycan Karikatürleri Sergisi'nin açılış törenine, AÜ Rektörü Prof Dr. Davut Aydın, Vali Yardımcıları Ömer Faruk Günay ve Aydın Tetikoğlu, Azerbaycan Milletvekili ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 6.5.2013
Emniyet Müdürlüğü'nden Sürücülere Emniyet Kemeri ve Hız Uyarısı
Sürücülerden Davut Aydın ise sürücüler olarak uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek, bu tür uygulamaların devamlı yapılması gerektiğini söyledi.
Davut Aydın - 6.5.2013
Sivrihisar'daki Güç Birliği Pekişiyor
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 4.5.2013
Eskişehir Film Festivali'nde Onur Ödülleri Verildi
Uluslararası Eskişehir Film Festivali'nin açılış töreni bu akşam Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'deki Sinema Anadolu Salonu'nda yapıldı. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri, yönetmenler ve sinema sanatçıları ile çok sayıda davetli katıldı.
Davut Aydın - 4.5.2013
Uluslararası Eskişehir Film Festivali Başladı
Açılış konuşmasını yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın, Film platosu kurulması için Hollywood'a giderek incelemelerde bulunduklarını söyledi.
Davut Aydın - 4.5.2013
Ayşen Gruda ve Halit Akçetepe'ye Onur Ödülü
Uluslararası Eskişehir Film Festivali'nin açılış töreni bu akşam Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'deki Sinema Anadolu Salonu'nda yapıldı. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri, yönetmenler ve sinema sanatçıları ile çok sayıda davetli katıldı.
Davut Aydın - 3.5.2013
15. Uluslararası Eskişehir Film Festivali
AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Sinema Anadolu Salonu'nda gerçekleştirilen festivalin açılış töreninde yaptığı konuşmada, film festivalinde AÜ'de üretilen daha çok filmin gösterilmesi gerektiğini belirtti.
Davut Aydın - 3.5.2013
THY 38 Milyar Dolar Borç Yükü Altında
Törene 1'nci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Makine Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Yener, Eskişehir Şube Başkanı Hakan Ünal, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir ile çok sayıda kişi katıldı.
Davut Aydın - 3.5.2013
7. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı
Uçak, havacılık ve uzay mühendisliği eğitiminde önemli sorunlar yaşandığını ifade eden Yener, şöyle konuştu: "Havacılık ve uzay sektörüne yönelik sağlıklı gerçekçi planlamaların yapılması durumunda sektörün mal ve hizmet üretme potansiyelinin artacağı, ilgisiz alanlarda çalışma zorunda kalan uçak, havacılık ve uzay mühendislerinin Türkiye için daha verimli hizmet sunmalarının önünün açılacağı kesindir. İstihdam ve üretimin artırılması için Türkiye'nin havacılık ve uzay sanayi tarihinden gerekli dersler çıkarılmalıdır. Sektörün gelişmesi Ar-Ge çalışmalarına verilen önemle bire bir bağlantılıdır. Havacılık ve uzay sanayimiz yalnızca savunma sanayisiyle sınırlı tutulmadan ulusal ölçekte belirlenecek stratejiyle planlı olarak geliştirilmelidir. Bu konuda ülkemizin lehine radikal adımlar atılmalıdır." AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın da havacılık sektörünün çok hızlı geliştiğine değinerek, AÜ'nün havacılık alanında mükemmeliyet merkezi olmak istediğini vurguladı.
Davut Aydın - 3.5.2013
7. Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Yunus Emre Kampüsü'nde bulunan Salon Anadolu'da gerçekleşen kurultaya, 1. Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Makine Mühendisleri Odası Merkez Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Yener, Eskişehir Makine Mühendisleri Odası Başkanı Hakan Ünal, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.
Davut Aydın - 28.4.2013
Aöf'lü Öğrencilerin İsyanı!
Açıköğretim öğrencileri yayınladıkları yazılı bildiri ile tepkilerini dile getirdi. Kredili sistemden, bütünleme hakkına, Başbakan Erdoğan'dan Rektör Davut Aydın'a, YÖK'ten KPSS'ye kadar bir çok konuda tepkilerini dile getiren öğrenciler eğitimde eşitliğin kendilerini de kapsamasını istedi.
Davut Aydın - 25.4.2013
Açıköğretim'de Hedef 100 Milyon Dolar
Davut Aydın, öğrenci sayısının 100 bine yükselterek, yılda 100 milyon dolar 'eğitim ihracatı' yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Davut Aydın - 22.4.2013
Rektör Aydın'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Davut Aydın - 22.4.2013
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Ulu Önder Atatürk'ün, 23 Nisan tarihini bütün dünya çocuklarına bayram olarak hediye ederek, bir ulusun egemenlik hakkını ve yönetim biçimini yeni kuşaklara daha çocuk yaşta benimsetmeyi amaçladığını belirten Büyükerşen, şunları kaydetti: "23 Nisan'ı, 'Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' ilan etmek ve bir ulusun büyük mücadelelerin ardından kazandığı egemenlik hakkını, yarın o ulusu yönetecek olan çocuklara bir bayram sevinci içinde aşılamak, Atatürk'ün ne kadar büyük bir deha olduğunun en önemli göstergelerinden biridir. Ulu Önder, 23 Nisan'ı çocuklara bir bayram olarak armağan ederken, aynı zamanda ulusal egemenliğin ve demokratik düzenin gelecek kuşaklar tarafından da çok iyi bilinmesini ve korunmasını sağlamayı amaçlıyordu. Bugün bizler de Atatürk ilke ve devrimleri ile çağdaş cumhuriyetin kazanımlarını çocuklarımıza çok iyi anlatmak, onların çağdaş birer birey olarak yetişmelerini sağlamak zorundayız." Büyükerşen, şöyle devam etti: "Ulusça, çocuklarımızla ve misafirimiz olan dünya çocuklarıyla birlikte kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına verilmiş bir armağan olmasının da haklı gururunu yaşamaktayız. Ulusal egemenliğimizin gelecekteki teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu düşüncelerle kutluyor, aziz Atatürk'ü bir kez daha rahmetle anıyor ve tüm dünya çocuklarına barış ve huzur içinde mutlu bir gelecek diliyorum." -Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın Aydın, mesajında, çocukların, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesi olduğunu bildirdi.
Davut Aydın - 18.4.2013
Açıköğretimde Kağıt Kitap Dönemi Bitiyor
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, üç yıl sonra kağıda dayalı kitap uygulamalarına son vererek, kitapların tamamını elektronik etkileşimli kitap haline dönüştürmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Davut Aydın - 16.4.2013
Köy Enstitüleri Sergisi Eskişehir'de
Köy Enstitüleri'nin 73. Kuruluş Yılı Etkinlikleri Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin düzenlediği Köy Enstitüleri'nin 73. Kuruluş Yılı Etkinlikleri kapsamında hazırlanan "Düşünen Tohum, Konuşan Toprak: Cumhuriyet'in Köy Enstitüleri 1940-1954" sergisi 17 Nisan 2013 Çarşamba saat 14:00'de Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi, Üst Sergi Salonu'nda ziyarete açılıyor. Aynı gün 14.30'da, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.
Davut Aydın - 15.4.2013
Açıköğretim'de Performans Sistemi Dönemi
Öğrenci Merkezi Salon 2009'da gerçekleştirilen toplantıda, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Anadolu Üniversitesi'nin yapmış olduğu işlerde gelinen nokta hakkında bilgi verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Davut Aydın Haberleri | Davut Aydın Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Davut Aydın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Davut Aydın kimdir, hayatı ve biyografisi. Dünya Mazlumlarının Sesine Ses Vermek İçin Oy İstiyoruz - Bursa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 10:42:34. #1.15#
title