David Petraeus Haberleri

David Petraeus haber, David Petraeus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

David Petraeus - 14.03.2012
Ankara'da CIA İle Gizli Buluşma
Başbakan Erdoğan, ABD Haberalma Teşkilatı CIA'in Başkanı David Petraeus ile görüştü.
David Petraeus - 13.03.2012
Başbakan Erdoğan, CIA Başkanı Petraeus ile Görüştü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Orgeneral David Petraeus ile görüştü.
David Petraeus - 13.03.2012
ABD Büyükelçiliği'nden Petraeus'un Türkiye Ziyareti Hakkında Açıklama
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, CIA Başkanı David Petraeus'un Türkiye ziyareti ile ilgili açıklama yaptı.
David Petraeus - 13.03.2012
ABD Büyükelçiliği: Türkiye ile CIA Arasında İşbirliği Artacak
CIA Başkanı David Petraeus'un iki günlük Ankara ziyareti sırasında "verimli" görüşmeler yaptığı bildirildi.
David Petraeus - 13.03.2012
Başbakan Erdoğan CIA Başkanı Petraeus ile Görüştü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CIA Başkanı David Petraeus ile görüştü.
David Petraeus - 24.09.2011
Erdoğan "Dünyanın En Etkili" İsimleri Listesinde
Merkel'i sırasıyla, CIA Başkanı, Amerikalı General David Petraeus ve Çinli insan hakları savunucusu Ai Weiwei takip etti.
David Petraeus - 24.09.2011
Erdoğan Bu Listeye İlk Kez Girdi
Merkel'i sırasıyla, CIA Başkanı, Amerikalı General David Petraeus ve Çinli insan hakları savunucusu Ai Weiwei takip etti.
David Petraeus - 19.07.2011
Petraeus Türkiye'den Ayrıldı
İlk ziyaretini Türkiye'ye yapan Amerikalı Orgeneral David Petraeus, Ankara'dan ayrıldı.
David Petraeus - 18.07.2011
Davutoğlu Petraeus ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Afganistan'daki NATO güçlerinin komutasını bu sabah devreden Amerikalı Orgeneral David Petraeus ile görüştü.
David Petraeus - 18.07.2011
CIA'nın Yeni Başkanı Petraeus, İlk Ziyareti Ankara'ya Yapıyor
ABD Senatosu tarafından Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı Başkanlığı'na atanması onanan Orgeneral David Petraeus, ilk ziyaretini Türkiye'ye yapıyor.
David Petraeus - 18.07.2011
Yeni CIA Başkanı Ankara'da
Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) başına atanan Amerikalı Orgeneral David Petraeus, Ankara'ya geldi.
David Petraeus - 18.07.2011
General Petraeus, Görevini Devretti
ABD'li General David Petraeus, görevini halefi ABD'li General John Allen'e devretti.
David Petraeus - 01.07.2011
Petraeus, CIA Başkanlığına Atandı
Obama tarafından CIA Başkanlığına aday gösterilen Orgeneral David Petraeus'un atamasını onayladı.
David Petraeus - 28.06.2011
Obama'nın Afganistan Planına Onay
Afganistan'daki ABD askerlerinin komutanlığı görevi için önerilen Deniz Piyade Korgeneral John Allen'in, ABD Başkanı Barack Obama'nın Afganistan'dan asker çekilmesine ilişkin planına onay verdiği bildirildi. Associated Press haber ajansı, Allen'in, ABD Başkanı Barack Obama'nın Afganistan'dan çekilecek askeri birliğin büyüklüğü ve çekilme hızına ilişkin geçen hafta yaptığı planlamayı onayladığını duyurdu. Haberde, Allen'in, 30 bin Amerikan askerinin Afganistan'dan çekilmesine ilişkin planlama konusunda "Asker seviyesindeki azalma, Afgan liderleri üzerinde, ABD askerleri ayrılırken kontrolü devralmak için kendi güvenlik güçlerinin sayısını acilen artırmak zorunda oldukları konusunda baskı yaratacaktır" yorumuna yer verildi. Allen'in Afganistan'daki ABD askerlerinin komutanlığına aday gösterilmesine ilişkin bugün yapılacak görüşme öncesinde kendisine verilen soru kağıdına verdiği yanıtları ele geçirdiğini bildiren ajans, Amerikalı komutanın bu yorumunun da oradan alındığını kaydetti. Orgeneral David Petraeus da dahil olmak üzere diğer Amerikalı askeri yetkililer ise daha önce yaptıkları açıklamalarda, Obama'nın Afganistan'daki asker seviyesinin azaltılmasına ilişkin yaptığı planlamayı, kendi arzu ettiklerinden daha riskli, sert ve atılgan bulduklarını belirtmişlerdi.
David Petraeus - 30.05.2011
NATO'dan 9 Sivilin Ölümü İçin Özür
NATO, Afganistan'ın güneyinde önceki gün düzenlediği hava saldırısında 9 sivilin ölümü için özür diledi. NATO liderliğindeki Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nden (ISAF) John Toolan, "ISAF komutanı General David Petraeus ve koalisyon adına Nevzad bölgesindeki olayda 9 sivilin ölümü için özür dilediğini" belirtti.
David Petraeus - 29.04.2011
Yeni CIA Başkanı Petraeus Olacak
ABD Başkanı Barack Obama, güvenlik ve istihbarat ekibinde 4 önemli değişikliği açıklayarak, bu konuda son iki günde çıkan haberlere resmiyet kazandırdı. Obama, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Leon Panetta'nın, bu yaz görevinden ayrılacak olan Savunma Bakanı Robert Gates'in yerine geçeceğini bildirdi. Obama, Panetta'nın yerine ise CIA Başkanlığına, Afganistan'daki ABD ve NATO güçlerinin komutanı Orgeneral David Petraeus'un getirileceğini duyurdu.
David Petraeus - 27.04.2011
CIA Başkanı Savunma Bakanı Oluyor
ABD'nin Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) başkanı Leon Panetta savunma bakanlığına atanacak. Associated Press ajansının ve ABC televizyonunun haberlerinde, Panetta'nın savunma bakanlığı görevine getirileceği, Afganistan'daki NATO güçlerinin Amerikalı komutanı Orgeneral David Petraeus'un da CIA başkanlığına atanacağı belirtildi.
David Petraeus - 02.04.2011
Kuran Yakan Kilise, Kışkırtıcılık Yaptı
KUR'AN YAKMA ABD ASKERİNİN HAYATINI RİSKE EDİYOR Afganistan'daki koalisyon güçlerinin komutanı olan General David Petraeus, 11 Eylül'ü 'Uluslararası Kur'an Yakma' günü ilan etmeye kalkışan Terry Jones'un bu eylemi gerçekleştirmemesi yolunda ikaz etmişti.
David Petraeus - 23.03.2011
ABD: Afganistan'dan Libya'ya Silah Kaydırılması Söz Konusu Değil
General David Petraeus, Afganistan'daki Ordu Kaynaklarının Libya'daki Hava Saldırısına Yönlendirileceği Konusunda Herhangi Bir Kuşku Taşımadığını Belirtti.
David Petraeus - 23.03.2011
Karzai, Taliban'dan Okulları Yakmamasını İstedi
Afganistan'daki NATO güçlerinin Amerikalı komutanı Orgeneral David Petraeus ise Afganistan'daki ilerlemenin kırılgan olduğunu dile getirdi.
David Petraeus - 08.03.2011
Amerika'nın Libya Şakası
Afganistan'daki Amerikan ve NATO güçlerinin komutanı David Petraeus'un, ülkeye sürpriz bir ziyarette bulunan ABD Savunma Bakanı Robert Gates'i, havalimanında karşılarken yaptığı şaka, 'ABD'nin zikri neyse fikri de odur' yorumlarına yol açtı.
David Petraeus - 22.06.2007
Saygun'la Petraeus PKK İçin Telefonlaştılar
Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun’la, ABD’nin Irak’taki birliklerinin komutanı Orgeneral David Petraeus arasında, son dönemde hız kazanan PKK terörü nedeniyle bir telefon görüşmesi gerçekleştiği öğrenildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: David Petraeus Haberleri | David Petraeus Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - David Petraeus haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. David Petraeus kimdir, hayatı ve biyografisi. Erdoğan-Luksiç Ortak Basın Toplantısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 06:06:13. #1.15#
title