Kuaföre Açtığı Davayı Kazanan Müslüman Kadın Türbanı Attı

Kuaföre Açtığı Davayı Kazanan Müslüman Kadın Türbanı Attı

Norveç'te türbanı nedeniyle saçını boyamayı reddeden kuaföre karşı dava açan Malika Bayan türbanını atarak kamuoyunun gündemine oturdu.

14.03.2017 12:08 | Son Güncelleme: 14.03.2017 14:00

Norveç'te türbanı nedeniyle saçını boyamayı reddeden kuaföre karşı dava açarak mahkum ettiren müslüman kızı Malika Bayan türbanını atarak paylaştığı İnstagram fotoğraflarıyla ikinci kez Norveç kamuoyunun gündemine oturdu.

DAVAYI KAZANDI, TÜRBANI ATTI

Soyadını da 'Faviano' olarak değiştiren Malika hala inançlı olduğunu belirterek "Fakat uygulama konusunda bazı çelişkilerim var. Kişisel yaşantımda bir dizi gelişmeler oldu ve türban giymeyi bıraktım. Bugün türbanı savunabilecek durumda değilim. Şimdi kendi yolumu bulmak durumundayım." dedi.

"Daha önce türban hakkı için davalık olurken şimdi davayı kazandıktan sonra türbanı atmak çelişki değil mi?" sorusunu ise Malika "Evet ama ben hala türban kullanmasam da herkesin türban kullanma hakkını savunuyorum." dedi.

SOYADINI DEĞİŞTİRDİ

Yeni adıyla Malika Faviano instagram paylaşımlarına olumsuz tepkilerin yanı sıra bir çok da olumlu tepki aldığını söyledi.

Bugün de Norveç yüksek mahkemesi kuaförün itirazını ret ederek 10.000 kron para cezasını onayladı.

haberler.com/haber/2017/03/14/davayi-kazandi-turbani-atti-2-9371186_o.jpg" target="_blank"/>

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title