Dava Haberleri

Dava haber, Dava son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dava 4.8.2020
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta patlama
Patlamanın BM Uluslararası Lübnan Mahkemesi'nin eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastı davasında kararını açıklamasına günler kala gerçekleşmesi dikkati cekiyor.
Dava 4.8.2020
Balıkesir'de boşandığı eşi tarafından vurulduğu iddia edilen kadın öldü
İddiaya göre, Gazicelal Mahallesi Maşat Caddesi'nde eniştesiyle konuşan Yonca T'nin (31) yanına boşanma davaları bugün sonuçlanan eski eşi S.
Dava 4.8.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
Dava 4.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
BAKAN SELÇUK: DAVA SÜRECİNİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, olayın takipçisi olacaklarını ifade ederek, "Bingöl'de engelli kardeşimizin şiddete maruz kaldığı görüntüler hepimizi derinden yaraladı.
Dava 4.8.2020
Son dakika haber! Libya'daki Tebu kabileleri, Murzuk katliamının sorumlusu Hafter'in yargılanmasını istiyor
Ülkenin Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru yönetimi Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne ve insan hakları örgütlerine çağrı yapılan açıklamada, suçluların cezalandırılması için sorumluluklarını yerine getirmeleri istendi. Açıklamada ayrıca, "Meşru Ulusal Mutabakat Hükümetini destekliyor, şanlı 17 Şubat Devrimi'ne karşı darbeyi reddediyoruz. Sivil devleti ve yönetimin, ülke Anayasası'na uygun şekilde meşru yollarla ve barışçıl yöntemlerle el değiştirmesini vurguluyoruz." ifadelerine yer verildi. Tebular, katliamı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşıdı Öte yandan, Tebu Kongresi Başkanı ve başkent Trablus'taki Libya Parlamentosu Afrika İlişkileri Müsteşarı İsa Abdulmecid Mansur, katliamın sorumlularının hesap vermesi için geçen yıl Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde girişimde bulunduklarını söyledi. Mansur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "27 Eylül'de (2019) UCM Başsavcısı Fatou Bensouda ile görüştük ve Murzuk'ta yaşanan katliama dair belge ve delilleri kendisine sunduk. Konu aralık ayında da BM Güvenlik Konseyi'nde gündeme geldi. Davayı şu anda takip ediyoruz.
Dava 4.8.2020
Kayseri Büyükşehir Belediyesinden "ihale" haberiyle ilgili açıklama
Taşınmazın düşük bedelle satıldığı yönündeki iddianın gerçek dışı olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Mülkiyeti belediyemize ait Talas ilçesi Reşadiye Mahallesinde bulunan 221 adet 2 katlı konut planlı yerin satışı için belediye meclisinin 09.12.2019 tarih, 383 sayılı kararı ile belediyemiz encümenine yetki verilmiş, 11.02.2020 tarihli encümen kararı ile de 2886 sayılı kanun hükümlerine göre satışı belediyemiz encümenince kararlaştırılmıştır. Talas Belediyesi, Kayseri Ticaret Odası, Harita Kadastro Mühendisleri Odası ve Emlakçılar Odasından muhammen bedel tespiti için değer talep edilmiş, bölgede sonuçlanmış kamulaştırma davalarından emsal niteliğinde mahkeme kararları baz alınarak Kıymet Takdir Komisyonunca muhammen bedel tespiti yapılmıştır.
Dava 4.8.2020
Büyükşehir'den 'İhale' açıklaması
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekilde: "Bir gazetenin 31 Temmuz 2020 tarihli nüshasında "İnsafsızlar" başlığı altında bir haber yayınlanmış, daha sonra bu haber kaynak gösterilerek bazı görsel ve yazılı basında değişik şekillerde yer almıştır. Mülkiyeti belediyemize ait Reşadiye Mahallesinde bulunan bazı taşınmazların 10.03.2020 tarihinde ihale ile satılması ile ilgili haber tamamen asılsız ve gerçek dışı bir haber niteliğindedir. Şöyle ki; 1. Taşınmazın düşük bedelle satıldığı yönünde ki iddia gerçek dışı bir iddiadır. 2. Tahsilatın zamanında yapılmadığı iddiası da doğru değildir. 3. Üst düzey belediye yöneticilerinin ihale ortağı olduğu şeklindeki haberde doğru olmayan bir haberdir. 1. Taşınmazın düşük bedelle satıldığı yönünde ki iddia gerçek dışı bir iddiadır. Mülkiyeti Belediyemize ait Talas İlçesi, Reşadiye Mahallesinde bulunan 221 adet 2 katlı konut planlı yerin satışı için belediye meclisinin 09.12.2019 tarih, 383 sayılı kararı ile belediyemiz encümenine yetki verilmiş, 11.02.2020 tarihli encümen kararı ile de 2886 sayılı kanun hükümlerine göre satışı belediyemiz encümenince kararlaştırılmıştır. 2886 sayılı yasa hükümlerine göre Kıymet Takdir Komisyonu teşekkül ettirilerek; Talas Belediyesi, Kayseri Ticaret Odası, Harita Kadastro Mühendisleri Odası ve Emlakçılar Odasından muhammen bedel tespiti için değer talep edilmiş, bölgede sonuçlanmış kamulaştırma davalarından emsal niteliğinde mahkeme kararları baz alınarak Kıymet Takdir Komisyonunca muhammen bedel tespiti yapılmıştır.
Dava 4.8.2020
Bingöl'de şiddete uğrayan engelli anne ve çocukları için çalışma başlatıldı
Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bingöl'de engelli bir kadının şiddete maruz kaldığı görüntülerin herkesi derinden yaraladığını belirten Selçuk, "Engelli annemiz ve çocuklarının kendilerine uygun sosyal hizmet modellerinden yararlanmaları için çalışma başlattık. Bakanlık olarak dava sürecini de yakından takip edeceğiz.
Dava 4.8.2020
Kayseri'de Suriyeli 2 DEAŞ sanığına hapis cezası
Kayseri'de polisin terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Abdullah T., Resul E., İsmail El H. ve Ahmed M. hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açıldı.
Dava 4.8.2020
BM Deniz Hukuku Sözleşmesi'ne göre Meis Adası'nın statüsü
Uluslararası Adalet Divanı bugüne kadar Meis Adası'na benzer kategorideki ihtilaflarda Türkiye'nin görüşlerini destekleyen yorumlar yapmıştır. Bu kategorideki kararlar arasında ilk akla gelenler 1977 yılında İngiltere-Fransa davası, 1984 tarihli Malta–Libya davası, 2012 tarihli Nikaragua–Kolombiya davalarıdır.
Dava 4.8.2020
Almanya'da Müslüman gencin avukatlığını yapan Türk avukata kimyasal içerikli tehdit mektubu
Almanya'da yaşayan Cezayir kökenli lise öğrencisi başörtülü Meriam J. (16) yaz tatilinde para kazanmak için markette işe başladı. Market müdürü, Meriam'a başörtüsü taktığı için hakaret etti. Şirket yaşadığı olayı gözyaşlarıyla sosyal medyada yayınladığı 2 milyona yakın izlenen videoda anlatan Meriam'a tazminat ödeyip özür diledi. Hakaret eden market müdürü işten çıkarılırken, Demiören Haber Ajansı'na  konuşan Meriam'ın avukatlığını yapan Av. Yalçın Tekinoğlu dün posta kutusunu açtığında, kimyasal maddeli tehdit mektubu aldığını anlattı. DHA'ya konuşan Tekinoğlu, hakarete uğrayan Meriam'ın davasının ardından aldığı tehditlerin sayısının arttığını ifade etti.
Dava 3.8.2020
İspanya eski Kralı Juan Carlos, ülkeden ayrılma kararı aldı
Carlos'un mektubunda gerektiğinde hakkındaki davalarla ilgili ifade verebileceğini bildirdiği kaydedildi.
Dava 3.8.2020
Hamas: "Kudüs'te sanayi bölgesi kurulması kararı uluslararası kararlara aykırı"
İsrail'in aldığı son kararın, caydırıcı yaptırımlar olmadığı sürece uluslararası kanun ve kuralları önemsemediğini gösterdiğini belirten Berhum, şöyle devam etti: "ABD tarafından desteklenen bu Siyonist politika, Filistin halkı ve onun haklı davası için büyük tehlike oluşturuyor.
Dava 3.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Foça'daki 4 kişinin yaşamını yitirdiği teknenin kaptanı tutuklandı İzmir'in Foça ilçesinde 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 kişinin yaralı kurtarıldığı, 1 kişinin ise halen kayıp olarak arandığı tekne faciasıyla ilgili polis tarafından gözaltına alınan 39 yaşındaki kaptan Adem Demir'in 'taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçundan tutuklandığı öğrenildi. Demir'in hakkında dava açılması halinde TCK'nın 85/2'in maddesini içeren "Fiil, birden fazla insanın ölümüne ya da bir veya birden fazla kişinin ölümü ile birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmuş ise, kişi 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" hükmüyle yargılanacak.
Dava 3.8.2020
Foça'daki 4 kişinin yaşamını yitirdiği teknenin kaptanı yakalandı (3)
3 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ İLE YARGILANACAKİzmir'in Foça ilçesinde 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 kişinin yaralı kurtarıldığı, 1 kişinin kayıp olarak arandığı tekne faciasıyla ilgili 'taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçundan tutuklanan kaptan Adem Demir'in (39), hakkında dava...
Dava 3.8.2020
Polonya'dan Gazprom'a yaklaşık 50 milyon avro para cezası
Polonya Rekabet ve Tüketiciyi Koruma Ofisi (UOKİK), Kuzey Akım 2 (Nord Stream 2) Doğal Gaz Boru Hattı'nın inşasına yönelik süren dava kapsamında Rus enerji şirketi Gazprom'a yeterince iş birliği yapmadığı gerekçesiyle yaklaşık 50 milyon avroluk (213 milyon Polonya zlotisi) para cezası...
Dava 3.8.2020
Kayınpederi ile kayınbiraderini öldüren damat, tahrik indirimiyle 36 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Kayınpederi ile kayınbiraderini öldüren damat, tahrik indirimiyle 36 yıl hapis cezasına çarptırıldı Bursa'da yeni doğan bebeğini kendisine göstermedikleri gerekçesiyle kayınpederi ile kayınbiraderini öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Engin Kocakulak'ın davası görüldü.
Dava 3.8.2020
Edirne'den kısa kısa
İlçe Başkanlığı görevine atanan Çolak'ı tebrik eden İba, "Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en yükseğe çıkarmak için üstlendiği bu kutlu görevde başkanımıza başarılar dilerim.
Dava 3.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kurulan özel ekibin araştırmaları sonucu Emine Ebru Arıcan'ın A.B. ile birlikte kaçtığı belirlendi. Yapılan çalışmalar sırasında İbradı İlçe Jandarma Komutanlığı'na A.B. ile gelen Emine Ebru Arıcan, verdiği ifadede kaçırılmadığını, gönül rızasıyla evlenmek amacıyla A.B. ile gittiğini, hiç kimseden şikayetçi ve davacı olmadığını söyledi.
Şu an buradasınız: Dava Haberleri | Dava Haber - Haberler - Dava haberleri, son dakika dava haber ve gelişmeleri burada. Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta patlama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 04:57:27. #1.14#
title