'Dava Demokratik Alanı Daha da Genişletecek'

'Dava Demokratik Alanı Daha da Genişletecek'

Adalet Bakanı Şahin, AK Parti'nin Kapatılması ile İlgili Açıklamalarda Bulunurken, 'Sürecin Partimizin Lehinde Olacağı Kanaatindeyim. Bu Dava Türkiye'de Demokratik Alanı Daha da Genişletecektir.' Dedi

'Dava Demokratik Alanı Daha da Genişletecek'

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin kapatılması ile ilgili dava süreci hakkında açıklamalarda bulunurken, 'Bu dava sürecinin partimizin lehinde olacağı kanaatindeyim. Bu dava Türkiye'de demokratik alanı daha da genişletecektir.' dedi.

Mehmet Ali Şahin, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Mardin'in Midyat ilçesinde, M Tipi Cezaevi'nin gümüş ve telkari atölyesinin açılışını yaptı.

Mehmet Ali Şahin, partilerinin kapatılması ile ilgili hukuki süreci değerlendirirken, 'Partimiz yetkili organları gereği neyse onu yapacaklardır. Benim Adalet Bakanı olarak, partimiz hakkında açılan dava ile ilgili şu süreçte bir değerlendirmede bulunmam yanlış olur. Açıklamayı yapacaksa partimizin yetkili organları yapar. Genel Başkan yapar, genel başkan yardımcısı yapar.' dedi.

İktidarın bakanları olarak, görevi en iyi bir biçimde yerine getirmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Şahin, 'Hizmetler devam ediyor. Türkiye, çok dinamik bir ülkedir. Dinamik ülkelerde zaman zaman hareketlilik olur. O nedenle son derece genç, istikbal vaad eden bir nüfusa sahip ülkede, zaman zaman tansiyonun yükselmesinin fazla abartılacak bir tarafı olacağını düşünmüyorum. Sivil toplum örgütleri, tansiyonun yükselmesi halinde, Türkiye'de siyasi istikrarsızlığın ortaya çıkmasının, Türkiye'deki tüm insanların lehinde olmayacağını ifade etti. Türkiye'deki gerginliklerin hiçbir kimseye yararı yoktur. Bu dava sürecinin, partimizin lehinde olacağı kanaatindeyim. Yasal çerçevede gereğini yerine getireceklerdir. Bu dava Türkiye'de demokratik alanı daha da genişletecektir. Bu dava siyasi rejimin kazanımlarını daha da güçlendirecek bir sonla neticelenecektir. Buna inanıyorum. Tabi işbaşında bulunan iktidar, her kesin iktidarıdır. Türkiye bu süreçten yara almadan çıkacaktır.' şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA