Daü KKTC'de Teknoloji Konulu Uluslararası Konferans Düzenliyor

Daü KKTC'de Teknoloji Konulu Uluslararası Konferans Düzenliyor

KKTC'nin Liman Kenti Gazimağusa'da Bulunan ve En Büyük Yüksek Öğrenim Kurumu Olan Doğu Akdeniz Üniversitesi (Daü) Tarafından, "Teknolojilerinin Mühendislik ve Fen Bilimlerine Entegrasyonu" Konulu Uluslararası Konferans Düzenleneceği Bildirildi.

Daü KKTC'de Teknoloji Konulu Uluslararası Konferans Düzenliyor

KKTC'nin liman kenti Gazimağusa'da bulunan ve en büyük yüksek öğrenim kurumu olan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) tarafından, "Teknolojilerinin Mühendislik ve Fen Bilimlerine Entegrasyonu" konulu uluslararası konferans düzenleneceği bildirildi.

Inter Islamic Network on Information Technology, Islamic Conference Standing Committee on Scientific, Technological Cooperation, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, DAÜ ve COMSATS Institute of Information Technology tarafından ortaklaşa düzenlenen konferans, 16-18 Ocak 2007 tarihleri arasında Salamis Bay Conti Resort Hotel'de gerçekleştirilecek. DAÜ'den yapılan açıklamada, konferansın, İslam dünyasındaki öğretimde, bilişim teknolojisinin kullanımı konusunda bilgi vermeyi amaçladığı belirtilerek, konferansın bir diğer amacının ise eğitim bilimleri, mühendislik ve matematik alanlarındaki bilgi teknolojileri konusundaki bilgi ve entegrasyonun yayılmasını sağlamak olduğu kaydedildi.

Teknolojilerinin Mühendislik ve Fen Bilimlerine Entegrasyonu ADLI konferansın, ilgi duyan herkese açık olduğu da bildirildi.

(MG-OYK-OYK-MEF-D)