Darüşşafaka İş Dünyasından Destek İstedi

Darüşşafaka İş Dünyasından Destek İstedi

Yetim Çocukları Sınavla Bünyesine Alıp Hayırseverlerin Yardımlarıyla Okutan Darüşşafaka, İş Dünyasının Desteğini Almak ve Kurumu Tanıtmak Amacıyla Samsun'da Toplantı Yaptı.

Darüşşafaka İş Dünyasından Destek İstedi
12.05.2009 18:44 | Son Güncelleme: 12.05.2009 18:44

Yetim çocukları sınavla bünyesine alıp hayırseverlerin yardımlarıyla okutan Darüşşafaka, iş dünyasının desteğini almak ve kurumu tanıtmak amacıyla Samsun'da toplantı yaptı.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Kurumları Kaynak Geliştirme Koordinatörü Ahmet Çakaloz, kimsesiz ve yetim çocukların daha iyi şartlarda okutulması için iş adamlarından destek istedi.

Toplantıda, Darüşşafaka'nın yapısından ve misyonundan bahseden Ahmet Çakaloz, tamamı yatılı ve burslu eğitim faaliyeti yaptıklarını söyledi. Maddi durumu kısıtlı, Türk vatandaşı olan, sağlık bakımından yatılı eğitim görmeye elverişli yetim çocukları ilkokul 4. sınıftan itibaren sınavla okula kaydettiklerini dile getiren Kaynak Geliştirme Koordinatörü Çakaloz, kurumun eğitim kalitesinin yüksek olduğunu vurguladı. Çakaloz, "Ülkemizin 67 vilayetinden gelen 800'ü aşkın öğrenciye ilköğretim 4. sınıftan liseyi bitirene kadar tam burslu ve yatılı İngilizce eğitimi veriyoruz. Öğrencilere sosyal alanda çok çeşitli faaliyetler sunarak, onların çağımızın gerektirdiği tüm donanımı kazanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Lisede de Almanca ve Fransızca eğitimi vermekte, her bir öğrenciyi bir spor veya müzik aleti çalabilmeye özendirmeye çalışıyoruz. " dedi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda öğrenim gören öğrencilerin büyük bir kısmının İstanbul'dan geldiğini, mezun verdikçe de Anadolu'dan gelenlerin çoğaldığını ifade eden Ahmet Çakaloz, bağış ve yardımların artması için tanıtım toplantıları düzenlediklerini kaydetti. En geçerli bağışın vasiyet olduğuna dikkat çeken Çakaloz, "31 Mayıs tarihinde sınav yapacağız. Sınav öncesinde ülke genelinde düzeldiğimiz tanıtım toplantılarıyla kurumumuz hakkında velilere, öğretmenlere ve destek vereceğine inandığımız herkese detaylı bilgi veriyoruz. Bu nedenle verilecek her destek Türkiye'nin aydınlık yarınlarına yapılan yatırımdır. Eğitim giderlerimize katkıda bulunarak, iş dünyası ve firmalarla birlikte projeler üretip hayata geçirerek destek verilebilir." şeklinde konuştu.

Darüşşafaka'da karma eğitim verildiğini, bunun yüzde 60'ını erkek öğrencilerin oluşturduğuna da değinen Çakaloz, Samsun, Sinop, Ordu ve Tokat bölgesinden 500 öğrenci okuttuklarını da sözlerine ekledi. Darüşşafaka tanıtım toplantısında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu ile çok sayıda davetli de da hazır bulundu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Darüşşafaka İş Dünyasından Destek İstedi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 01:22:02. #1.14#
title