Darıca'da Mahalle İftarları Başladı
Haberler » Yerel » Darıca'da Mahalle İftarları Başladı - Haber

Darıca'da Mahalle İftarları Başladı

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Osmangazi’de düzenlenen ilk mahalle iftarında vatandaşlarla bir araya geldi.

Darıca'da Mahalle İftarları Başladı

Belediye Başkanı , 'de düzenlenen ilk mahalle iftarında vatandaşlarla bir araya geldi.


Darıca Belediyesi mahalle iftarları Osmangazi'de başladı. İftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Başkan Karabacak, vatandaşlara yemek dağıtıp hayırlı ramazanlar diledi. İftar yemeğinin ardından topluca dua edilirken Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaptığı kısa selamlama konuşmasında, bu tür etkinlikler sayesinde insanlar arasında birlik ve beraberlik duygularının arttığı ve komşuluk ilişkilerinin geliştiğini ifade ederek davetlerine icabet eden bütün mahalle halkına teşekkür etti.


Başkan Karabacak konuşmasında ramazan ayını huzur içinde geçirdiğimize vurgu yaparak, "Bu mahalle iftarlarımızın amacı zengini ve fakiri ile genci ve yaşlısıyla hep birlikte oruçlarımızı açıp hep birlikte dua edebilmektir. Şükürler olsun ki ramazan ayını huzur içinde geçiriyoruz. İlçemizde değişik etkinliklerle dolu dolu bir ramazan ayı yaşıyoruz. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Kadir Gecesine ve bayrama da hep birlikte ulaşmayı nasip etsin. Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin. Hayırlı ramazanlar" dedi.


Darıca Belediyesi Geleneksel Mahalle İftarları hafta sonu ve Kazım Karabekir mahallelerinde devam edecek. Mahalle iftarları 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Fevzi Çakmak Mahallesi Merkez Camii önünde, 4 Haziran 2017 Pazar günü ise Kazım Karabekir Mahallesi eski muhtarlık önünde devam edecek. - KOCAELİ

Kaynak: İHA