Darendeli Öğrenciler, Türkiye Derecesi Elde Etti
Haberler » Yerel » Darendeli Öğrenciler, Türkiye Derecesi Elde Etti - Haberler

Darendeli Öğrenciler, Türkiye Derecesi Elde Etti

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilköğretim okulları arasında düzenlediği Karşılaştırmalı Deneme Sınavı'nda, Özel Birgül İlköğretim Okulu öğrencilerinin Türkiye derecesi elde ettiği bildirildi.

Darendeli Öğrenciler, Türkiye Derecesi Elde Etti

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilköğretim okulları arasında düzenlediği Karşılaştırmalı Deneme Sınavı'nda, Özel Birgül İlköğretim Okulu öğrencilerinin derecesi elde ettiği bildirildi.

Özel Birgül İlköğretim Okulundan yapılan açıklamada, 8. sınıflarda Abdullah Şahiner 500 tam puan alarak Türkiye 1'incisi olurken, 6. sınıflarda Ayşe Beyza Yıldız'ın 492 puanla Türkiye 7'ncisi, 7. sınıflarda ise Yüksel Kurtoğlu'nun 476 puanla Türkiye 46'ncısı olma başarısını gösterdiği kaydedildi.

Türkiye dereceleriyle okulun ve 'nin adını duyuran öğrencilerin ayrıca ilçedeki kategorilerine göre de birincilikleri elde ettiği ifade edildi.

Açıklamada, aynı sınavda sınıflarına göre kategorize edilen 6 öğrencinin ilçedeki ilk 10 sıralamasına girme başarısını gösterdiği kaydedildi. İlçe sıralamasına göre 6. sınıflarda Sena İnce'nin 3'üncü, Hulusi Canpolat'ın 5'inci, 7. sınıflarda Semih Furkan Ayas'ın 6'ıncı, 8. sınıflarda ise Halime Efe'nin 4'üncü, Esra Özköse'nin 7'inci ve İrem Özkan'ın da 9'uncu olduğu bildirildi.

Öğrencilerin elde ettikleri başarıların okulda verilen eğitim kalitesini gösterdiği belirtilen açıklamada, Darende'nin ilk ve tek özel eğitim kurumu olan okulun ilçenin zeki çocuklarını en güzel şekilde yetiştirerek geleceğe hazırladığı ifade edildi.

Açıklamada, başarılarıyla adını duyuran öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerine de teşekkür edildi.

- MALATYA

Kaynak: AA

Manşet

Haberler