Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Önen: 'Üretim süreçlerimiz sağlıklı şekilde devam ediyor' - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Önen: "Üretim süreçlerimiz sağlıklı şekilde devam ediyor"

AA - Haberler | Ekonomi
Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Önen:

Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, "kapalı devre çalışma sistemi"nin resmi makamların önerdiği ve tebliğ ettiği bir metot olduğunu belirterek, "Söz konusu yöntem, içinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığının korunması için en etkili yöntem...

Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, "kapalı devre çalışma sistemi"nin resmi makamların önerdiği ve tebliğ ettiği bir metot olduğunu belirterek, "Söz konusu yöntem, içinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığının korunması için en etkili yöntem olduğu için uygulanmıştır." ifadesini kullandı.

Önen, şirketin uyguladığı "kapalı devre çalışma sistemi" hakkında yaptığı yazılı açıklamada, 36 yıldır olduğu gibi bugün de çalışan sağlığının, markalarının ve şirketlerinin en büyük önceliği olmaya devam ettiğini belirtti.

Bugün itibarıyla üretim tesislerinde herhangi bir Kovid-19 vakası bulunmadığını belirten Önen, üretim süreçlerinin son derece sağlıklı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

Önen, "Bu hafta sona erecek kapalı devre çalışma sistemi, resmi makamların bizlere önerdiği ve tebliğ ettiği bir metot olup; içinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçte çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığının korunması için en etkili yöntem olduğu için uygulanmıştır. Hepimize düşen en büyük görev ilgili otoritelerin yönlendirmelerine uymak ve onların yol göstericiliğinde tüm önlemleri kararlılıkla uygulamayı sürdürmektir." ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde çalışanlarının ve isteyenlerin ailelerinin, içinde özel banyo ve tuvaleti bulunan 2 kişilik özel odalarda son derece konforlu bir şekilde misafir edildiğini ve her türlü ek ihtiyaçlarına da destek sağlandığını bildiren Önen, şunları kaydetti:

"Pandemi sürecinde, değerli çalışma arkadaşlarımızın yıllık izinlerine de 5 gün ekleme yapılmıştır. Tüm dünya için zor olan bu süreçte hepimize düşen en büyük görev ilgili otoritelerin yönlendirmelerine uymak ve onların yol göstericiliğinde tüm önlemleri kararlılıkla uygulamayı sürdürmektir. Dardanel ailesi olarak; üretmekten, değer yaratmaktan ve en önemlisi insanımıza değer vermek ve istihdam sağlamaktan gurur duyuyoruz. Artan üretim kapasitemizle de çok daha fazla istihdam sağlayacak, çok daha fazla üretip sağlıklı ürünlerimizi ülkemizde ve ihracat yaptığımız 40'ın üzerindeki ülkede tüketicilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz."

AA - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Önen: 'Üretim süreçlerimiz sağlıklı şekilde devam ediyor' - Haberler Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 10:01:17. #1.12#