Darbe Girişimine Karşı Pedal Çevirdiler

Darbe Girişimine Karşı Pedal Çevirdiler

Darbe Girişimine Karşı Pedal Çevirdiler
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kalbin için Pedalla Grubu üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek ve demokrasiye destek vermek amacıyla bisikletleriyle tur attı.

Kalbin için Pedalla Grubu üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek ve demokrasiye destek vermek amacıyla bisikletleriyle tur attı.

Sirkeci Gar'ı önünde bir araya gelen 200'u aşkın bisikletli, buradan hareket ederek sahil yolu boyunca Beşiktaş Meydanı'na kadar pedal çevirdi.

Ellerinde ve bisikletlerinde Türk bayrakları taşıyan bisikletli gruba, çevredeki vatandaşlar da destek verdi.

Beşiktaş Meydanı'nda grup adına açıklama yapan Kalbin İçin Pedalla Grubu Başkan Yardımcısı Afacan Dilekçi, "Demokrasiye pedalla" sloganıyla gerçekleştirdikleri eylemde, cumhuriyet ve demokrasi için yollarda olduklarını söyledi.

"Bize düşen, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmaktır"

Darbe girişimiyle ulusal egemenliğin tehdit edildiğini ifade eden Dilekçi, "Yapılan bu korkunç girişim, tıpkı daha öncekiler gibi ülkemizin demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacak. Hain amaçları doğrultusunda darbeye kalkışanlar, yüce halkımızın zihninde ve yüce yargımızın kararları sunucunda hak ettikleri yeri bulmuşlardır, bulacaklardır. Neredeyse ülke tarihi boyunca darbeler ve kalkışmalar gördük, büyük acılara tanıklık ettik. Ülkemizde demokratik bir kültürün oluşması en büyük temennimizdir. Yüce halkımızın kararlı duruşu ve demokrasiyi sahiplenişi bu oluşumu yeşertecektir." diye konuştu.

Dilekçi, sonu nereye gideceği belli olmayan bu sürecin atlatıldığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bundan sonra bize düşen görev; sağduyu ile hareket etmek, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmaktır. Şu bilinmelidir ki; anlaşmazlıklarımızın çözümü, demokratik cumhuriyetin anayasal meşru zemininde, hukuk kuralları çerçevesinde, siyasal mücadeleden geçmektedir. Bir kez daha her türlü darbe ve darbe kalkışmasının karşısında; cumhuriyetin, demokrasinin, hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, ülkemizin tüm dinamiklerine bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı ilan ediyor, tüm halkımıza demokrasi şehitlerimiz için başsağlığı ve Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, bu melun saldırı ve kalkışma için de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

Açıklamanın ardından Sirkeci Garı'na geri dönen grup üyeleri, burada bisiklet turunu tamamladı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title