Dar Gelirli Ailelere "Ev" Müjdesi

Dar Gelirli Ailelere "Ev" Müjdesi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli ailelerin 60 bin TL'ye uzun vadede ev sahibi olacağını bildirdi.

Dar Gelirli Ailelere

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, dar gelirli ailelerin 60 bin TL'ye uzun vadede ev sahibi olacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tahmazoğlu, belediye tarafından yapımına başlanan Mavikent konut alanında incelemelerde bulundu.

Tahmazoğlu, büyük bir kısmı dar gelirli aileler için yapılan konutların inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Konutların 60 bin TL'ye, 10 yıl vadeli dar gelirli aileler için kurayla satışa sunulacağını ifade eden Tahmazoğlu, şunları kaydetti:

"300 evlerde yapmış olduğumuz 2+1 konutlara özellikle dar gelirli ailelerden yoğun bir talep oldu. 250 adet dairemiz için 2 bin 500 kişi kuraya girdi. Bunlardan sadece 250 tanesi ev sahibi oldu. O günden itibaren hemen çalışmalara başladık. Şehrimizin en yüksek noktası olan Karataş bölgesinde dar gelirli vatandaşlarımız için konutlar yapıyoruz. Bu konutlarımız 94 metre kare 2+1 konutlar, burada örnek dairelerimiz bu ay sonuna kadar hazırlanmış olacaktır. Mart ayından itibaren konutlarımızın taleplerini alırken, kurayla ilgili talep ve şartlarımızı vatandaşlarımıza duyuracağız. Dar gelirli ailelerimiz 60 bin TL'ye uzun vadede ev sahibi olacak."

Her bir daire için 12 bin TL peşinat alınacağını vurgulayan Tahmazoğlu, geri kalan 48 bin TL'nin ise 10 yılda ayda 400 TL olarak alınacağını belirtti.

Tahmazoğlu, kuraların nisan veya mayıs ayı içerisinde çekmeyi planladıklarını ve herhangi bir kredi kullandırmadan vatandaşı ev sahibi yapacaklarını ifade etti.

Muhabir: Zerin Özdilek

Yayıncı: Ahmet Caner Baysal - GAZİANTEP