Dansçı Mehmet Sina Süpermen'le Uğurlandı

Dansçı Mehmet Sina Süpermen'le Uğurlandı

Televizyon Ekranlarındaki Dans Yarışmalarının Eğitmeni ve Ekonomist Kürşat Cora -Fatoş Denizolgun Çiftinin 22 Yaşındaki Oğlu Mehmet Sina Cora, Bir Süredir Tedavi Gördüğü Yumuşak Doku Kanserine Yenik Düştü.

Dansçı Mehmet Sina Süpermen'le Uğurlandı

Televizyon ekranlarındaki dans yarışmalarının eğitmeni ve ekonomist Kürşat Cora-Fatoş Denizolgun çiftinin 22 yaşındaki oğlu Mehmet Sina Cora, bir süredir tedavi gördüğü yumuşak doku kanserine yenik düştü.

Ağır hastalığına rağmen neşesini hiç kaybetmeyen Mehmet Sina’nın arkadaşları, cenaze törenine O’nun çok sevdiği film kahramanı Superman logolu tişörtler giyerek katıldılar. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sina Cora’da hastalığın ilk belirtileri 2005 yılında 18 yaşındayken başlamıştı. Kansere karşı büyük direnç gösteren ve kemoterapi tedavilerine olumlu cevap veren Mehmet Sina Cora, hastalığı devam ederken dans yarışmalarına katılmış, pek çok birincilik kazanmıştı. ABD’de 2 ay kemoterapi gördükten sonra tedavisine 4 yıldır Türkiye’de devam edilen Sina Cora’nın durumu son aylarda çok ağırlaşmıştı. İkindi namazı öncesinde Altunizade Camii’ne getirilen tabutun üzerine gencin fotoğrafları ve Süpermen tişörtü konuldu. Babası Kürşat Cora, "Oğlum, tedavisi devam ederken bile danstan uzak kalmadı, sürekli başarılarla bizi gururlandırdı. En kötü durumunda bile hayata bağlıydı ve etrafına neşe saçarken kansere yenildi" dedi. Mehmet Sina’nın cenazesi kılınan namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.