Danone Uluslararası Kupası'nda 3. Olan Danone Türkiye Milli Takımı Yurda Döndü

Fransa'nın Lyon Kentinde 29 Haziran-2 Temmuz Tarihleri Arasında 8.'si Düzenlenen ve 40 Ülkenin Katıldığı Danone Uluslararası Futbol Kupası'nda 3. Olarak Büyük Bir Başarıya İmza Atan Danone Türkiye Milli Takımı Yurda Döndü.

Danone Uluslararası Kupası'nda 3. Olan Danone Türkiye Milli Takımı Yurda Döndü

Fransa'nın Lyon kentinde 29 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında 8.'si düzenlenen ve 40 ülkenin katıldığı Danone Uluslararası Futbol Kupası'nda 3. olarak büyük bir başarıya imza atan Danone Türkiye Milli Takımı yurda döndü.

Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli seferiyle akşam saatlerinde İstanbul'a gelen minik futbolcular, Atatürk Havalimanı'nda aileleri ve Danone yetkilileri tarafından karşılandı. Havalimanında düzenledikleri basın toplantısında turnuva ile ilgili bilgi veren Danone Türkiye Milli Takımı Antrenörü Hami Mandıralı, Türk gençlerinin kendilerine imkan sağlanması ve desteklenmesi durumunda neler yapabileceklerini en iyi şekilde gösterdiklerini belirterek, kendilerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür

etti. Yaklaşık 12 gün süren kamp süresi boyunca çocuklarla çok iyi iletişim kurduklarını ve motivasyonlarını üst seviyede olduğunun altını çizen Mandıralı, "17 yıl süren profesyonel futbol hatayım boyunca birçok başarıya imza attım. O zamanlar çok duygulu anlar yaşardım, ancak bu sefer hissettiklerim çok farklıydı. Çok farklı duygular içindeyim" dedi.

Danone Kupa Koordinatörü Kenan Öner ise, milli takım oyuncularını 114 bin genç arasından seçildiği ifade ederek, takımın Danone Uluslararası kupa organizasyonu heyetinin büyük beğenisini kazandığını söyledi. Takım oyuncularının henüz yıldız olmadığının ve sadece bunun için bir adım attıklarını ifade eden Öner, bu konuda aileleri uyararak çocuklarından büyük bir beklenti içine girerek onları baskı yapmamalarını istedi.

Üçüncü olarak büyük bir başarıya imza atan Türk Milli Takımı'nın kalecisi Murat Hocaoğlu da, 40 ülkenin kalecisini geride bırakarak turnuvanın en iyi kalecisi seçildi. En iyi kaleci ödülünü dünyaca ünlü kaleci Jean-Mari Pfaff'dan alan Hocaoğlu, "3 ay önce bana 'Hami Mandıralı ile dünya üçüncüsü olup en iyi kaleci ödülünü alacaksınız' deselerdi inanamazdım. Ama bu gerçekleşti, bunun için çok mutluyum. Ödülümü alırken dünyanın en mutlu çocuğu oldum" diye konuştu. Üçüncülük kupasını efsane futbolcu Zinedine

Zidane'ın elinden alan takım kaptanı Recep Niyaz da, üçüncülük kupasının Zidane'ın elinden almış olmanın mutluluğu içinde olduğunu söyledi.

(TC-İY-OK-S)

Kaynak: İHA