Danimarka Büyükelçisi: "Türkiye ile Teröre Karşı İşbirliğinin Yoğunlaşmasına Büyük Önem Veriyoruz"

Danimarka Büyükelçisi: "Türkiye ile Teröre Karşı İşbirliğinin Yoğunlaşmasına Büyük Önem Veriyoruz"

Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Jesper Jorgensen Vahr, El Kaide ve PKK Gibi Terörist Örgütlere Karşı Ortak Mücadele Edilmesi Gerektiğini Vurgulayarak "Türkiye ile Teröre Karşı İkili İşbirliğinin Yoğunlaşmasına Büyük Önem Veriyoruz" Dedi.

Danimarka Büyükelçisi:

Roj Tv sorunu nedeniyle sıkıntıların yaşandığı Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Jesper Jorgensen El Kaide ve PKK gibi terör örgütlerine karşı ortak mücadelenin önemini vurgularken "Danimarka Türkiye ile teröre karşı ikili işbirliğinin yoğunlaşmasına büyük önem veriyor" dedi.


Danimarka'nın Ulusal Günü nedeniyle düzenlenen resepsiyonda bir konuşma yapan Büyükelçi Vahr, Danimarka'nın İsmamabad'daki Büyükelçiliği'ne karşı düzenlenen kanlı saldırıya dikkat çekerek, "Hiç kimse Türkiye'ye terör vahşeti ile ilgili olarak ders vermesi gerekmez. Türkiye çoğu ülkelerden daha fazla terörist saldırılara hedef oldu ve daha çok trajik kayıplar verdi" şeklinde konuştu.


Terör saldırılarının adı El Kaide ya da PKK, adı ne olursa olsun teröre karşı birlikte ve ortak bir mücadele verilmesi gereğinin altını çizen büyükelçi "Danimarka, operasyonel düzey de dahil olmak üzere Türkiye ile teröre karşı yapılan ikili işbirliğinin son aylarda yoğunlaşmasına büyük önem veriyor" dedi.

-KA-MER GENEL BAŞKANI'NA MEŞALE-

Bunun ardından Danimarka Büyükelçisi, ülkesinin cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi alanında yaptığı çalışmalarından dolayı KA-MER Genel Başkanı Nebahat Akkoç'a Milenium Kalkınma Hedefleri Meşalesi'ni takdim etti.


KA-MER Başkanı Akkoç da meşalayi almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken çok zor bir yolda ilerlediklerini, meşalenin de yolu aydınlatacağını umduğunu söyledi. (ANKA)


(CN/KEN/ZG)

Kaynak: ANKA