Dalgalı Denizde Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandılar - Haberler
Haberi Paylaş

Dalgalı Denizde Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandılar

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Dalgalı denizde kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalandılar -Umut yolculuğuna çıkan küçük çocukların bakıma muhtaç halleri yürek sızlattıMUĞLA - Bodrum'dan İstanköy (Kos) Adası'na yasa dışı yollardan kaçmaya çalışan bir grup göçmen ile Ukraynalı tekne kaptanı Sahil Güvenlik botu tarafından yakalandı.

Dalgalı denizde kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalandılar

-Umut yolculuğuna çıkan küçük çocukların bakıma muhtaç halleri yürek sızlattı

MUĞLA - Bodrum'dan İstanköy (Kos) Adası'na yasa dışı yollardan kaçmaya çalışan bir grup göçmen ile Ukraynalı tekne kaptanı Sahil Güvenlik botu tarafından yakalandı.

Geçtiğimiz gece saatlerinde, Gümbet açıklarında devriye görevi icra eden Sahil Güvenlik botu, İstanköy Adası'na doğru seyir eden bir sürat teknesini dur ikazında bulundu. Dur ikazlarına uymayan Amerika bayraklı, 8 metre uzunluğundaki, Aqua isimli sürat teknesi Sahil Güvenlik botunun manevraları sonrasında durduruldu.

Durdurulan tekneden, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 32 kaçak göçmen ile Ukrayna uyruklu kaptan yakalanarak bota alındı. Afganistan ve Suriye uyruklu kaçak göçmenler ile organizatör şüphelisi kaptan işlemleri için Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına getirildi.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar sonucunda ise, apart ve pansiyonlarda kalan 13 Suriye uyruklu göçmen kaçma hazırlığındayken yakalandı. Sahil Güvenlik ve polisin yakaladığı 45 göçmen Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemelerinin ardından yaladıkları illere gönderildi.

Yalınayak çocuklar yürekleri sızlattı

Aileleri ile birlikte umut yolculuğuna çıkan küçük çocukların bakıma muhtaç halleri yürek sızlattı. Yaşları 1 ile 6 arasında olan çocuklardan bazıları yaşadıklarından haber siz karakol koridorlarını oyun alanına çevirdi. Bazı çocukların ise soğuk havaya rağmen ayaklarında ayakkabı ve çorap olmadığı görüldü.

Dalgalı Denizde Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandılar

Dalgalı Denizde Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandılar

Dalgalı Denizde Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandılar

Dalgalı Denizde Kaçmaya Çalışırken Kıskıvrak Yakalandılar
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500