Dalaman Belediyesi'nde İki Toplu Sözleşme - Haberler
Haberi Paylaş

Dalaman Belediyesi'nde İki Toplu Sözleşme

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Dalaman Belediyesi'nde İki Toplu Sözleşme

Dalaman Belediye Başkanlığı ile Türk Yerel Hizmet- Sen Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Dalaman Belediye Başkanlığı ile Türk Yerel Hizmet- Sen Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme Türk Yerel Hizmet Sendikası Genel Başkan İlhan Koyuncu, Denizli Şube Başkanı Ergun Kırlı ile Belediye Başkanlığı Sedat Yılmaz tarafından Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapılan törenle imzalandı.

Sözleşme imza törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Fırat, Belediye Mali Hizmetler Müdür Vekili Hüseyin Kırden, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Teşkilat Sekreteri Mustafa Yorulmaz ve Isparta Şube Başkanı Suat Tanyeri de katıldı.

İmza töreninden sonra bilgi veren Belediye Başkanı Sedat Yılmaz; "25 Haziran 2001 tarihinde yürürlüğe giren 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendika Kanunu kapsamında imzalanan ve 15 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girip, 14 Ocak 2014 tarihinde sona erecek olan Toplu Sözleşme; Belediyenin Memur personeli adına imzalanan bu toplu sözleşme ile, aylıklarına ilaveten her ay 250 TL. net aylık, sosyal iyileştirme zammı, Ramazan Bayramı'nda 200 TL; Kurban Bayramında 500 TL. Bayram yardımı verilecektir. Ayrıca Bekar personelin evlenmesi halinde 1000 TL. evlenme yardımı ödenmesini hüküm altına almaktadır. İmzalanan bu Toplu Sözleşmede ulaşım, tabi afet, iş sağlığı ve güvenliği çalışanların eğitimi gibi, birçok sosyal haklarda yer almaktadır" dedi.

Memur Personeli ile ilgili önemli bir sözleşmeye imza atan Belediye Başkanı Sedat Yılmaz; aynı gün Belediyenin İşçi Personelini temsil eden Hizmet İş Sendikası Denizli Şube Başkanı olan Fethi Tekin ile hala yürürlükte olan Toplu İş Sözleşmesine ek madde eklenerek; Toplu İş Sözleşmesi Ek protokolünü de imzaladı.

01.01.2011-31.12.2012 yürürlük süreli Toplu İş Sözleşmesine Ek madde protokol ile belediyede çalışan 37 işçiye tam olarak çalıştığı her ay için 200 TL net prim ödenmesi hüküm altına alınmış oldu.

Her iki Toplu Sözleşmenin imza törenlerinin ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Sedat Yılmaz; bugünün belediye çalışanları kadar, kendileri içinde önemli bir gün olduğunu, belirterek "Her türlü şartlarda belediye hizmetlerinin yerine getirilmesinde özverili çalışmaları sürdüren personelimiz belediye bütçesinin olanakları dahilinde gerek maddi, gerekse bir takım sosyal hakların kendilerine verilmiş olmasından mutluyum" dedi. - MUĞLA

Dalaman Belediyesi'nde İki Toplu Sözleşme

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title