Dakar Haberleri

Dakar haber, Dakar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dakar - 25.12.2019
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan VAR kayıtlarının paylaşılmasıyla ilgili açıklama...
Senegalli futbolcunun Türkiye'ye geldiği haberlerini basından duyduğunu dile getiren Ağaoğlu, "Türkiye'ye geldiği söylendi. Londra'daydı, İstanbul'da olduğu söylendi, daha sonra Dakar'da olduğu ortaya çıktı.
Dakar - 25.12.2019
Ahmet Ağaoğlu: TFF'nin kulüplerin çağrılarını dikkate alması gerektiğini düşünüyorum
NDIAYE AÇIKLAMASI Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, Ndiaye transferi ile ilgili gelen soruyu ise "Bilmiyorum. Türkiye'ye geldiği söylendi. Bunlar zaten oluyor. Olmayan şeyler değil. İstanbul'da olduğu söylendi, Dakar'da çıktı.
Dakar - 17.12.2019
Sporda 2019 böyle geçti (1)
17 Ocak: 2019 Dakar Rallisi'nde otomobil klasmanında Katarlı El-Attiyah, motosiklet kategorisinde Avustralyalı Toby Price şampiyon oldu.
Dakar - 10.12.2019
Senegal'de Uluslararası Dakar Alışveriş ve Ticaret Fuarı düzenlendi
Senegal'de 28'inci Uluslararası Dakar Alışveriş ve Ticaret Fuarı (FIDAK) düzenlendi.
Dakar - 09.12.2019
2019 Senegal Dönüşüm Zirvesi
Başkent Dakar'da hükümet ve İslam Kalkınma Bankası (İKB) iş birliğiyle Batı Afrika'nın kalkınmasının önündeki engellerin bilimsel, teknolojik ve yenilikçi hedeflerle nasıl aşılacağının ele alındığı "2019 Senegal Dönüşüm Zirvesi" düzenlendi.
Dakar - 05.12.2019
Senegal Cumhurbaşkanlığından Türkiye paylaşımı
Cumhurbaşkanlığının resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda, Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Nihat Civaner'in Cumhurbaşkanı Macky Sall'e 2 yıldır sürdürdüğü görevinin bitmesi nedeniyle veda ziyaretinde bulunduğu bildirildi.
Dakar - 05.12.2019
Senegal "sıfır atık" konusunda kararlı
Cumhurbaşkanı Sall başkanlığında başkent Dakar'da toplanan Bakanlar Kurulunda, birçok konunun yanı sıra çevre ile ilgili konular da ele alındı.
Dakar - 04.12.2019
Karate branşı, 2022 Yaz Gençlik Oyunları'nda yer alacak
Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda programa ilk kez giren karate branşının, başkent Dakar'da gerçekleştirilecek oyunlarda yer almasını kararlaştırdı.
Dakar - 03.12.2019
Senegal Cumhurbaşkanı Sall'den bölge ülkelerine "Güçlerimizi birleştirelim" çağrısı
Üye ülkelerde terör tehditleri karşısında benimsenecek mekanizma ve stratejilerin ele alındığı zirve, başkent Dakar'a 30 kilometre uzaklıktaki Diamniadio'da bulunan Abdou Diouf Uluslararası Konferans Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Dakar - 03.12.2019
Afrika'da artan DEAŞ saldırıları Batı'nın müdahalesine zemin hazırlıyor
Mali'deki BM Barış Gücü olan MINUSMA, Fransa'nın Barkhane Operasyonu kapsamında Batı Afrika'da bulundurduğu barış gücü askeri birliği ve 2014 yılının Şubat ayında Mali, Moritanya, Çad, Burkina Faso ve Nijer devletleri tarafından kurulan G5 Sahel Ortak Gücü'nün işbirliğinde, bölgedeki DEAŞ terörüne karşı yaklaşık 14 bin askeri personelle mücadele veriliyor. Ancak söz konusu ortak barış gücünün maddi anlamda kısıtlamalara sahip olduğu da belirtiliyor. Örneğin Senegal'in Dakar kentinde 19 Kasım'da başlayan "Afrika'da Güvenlik ve Barış" konulu forumda konuşan Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Gazvani bölgesel ve uluslararası güçlerin koordinasyonunun yetersizliğine işaret etmiş, BM Güvenlik Konseyi'nin barış güçleri için yapılan yatırımların hem maddi açıdan yetersiz olduğunu hem de geniş yetkiler verilmediğinden dolayı etkisiz olduğunu söylemişti.
Dakar - 02.12.2019
Senegal Cumhurbaşkanı Sall: "Afrika'daki yatırımlar konusunda risk faktörü ve faiz oranları...
Başkent Dakar'da Batı Afrika ülkeleri liderlerinin katılımıyla "Sürdürülebilir kalkınma ve borçta dengeyi sağlamak" başlıklı zirve düzenlendi.
Dakar - 27.11.2019
Senegal Cumhurbaşkanı, Filistin Müftüsünü kabul etti
Görüşmeye Filistin'in Dakar Büyükelçisi Safwat Ibraghit de katıldı.
Dakar - 18.11.2019
Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall: "Sahel'in güvenliği için terörle mücadelede dayanışma şart"
Senegal'in başkenti Dakar'da "Çok taraflılığın güncel zorlukları" temasıyla bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Afrika'da Barış ve Güvenlik Forumu" başladı.
Dakar - 18.11.2019
Fransa, sömürge döneminde alınan tarihi kılıcı Senegal'e iade etti
Barış ve Güvenlik Forumu'na katılmak için başkent Dakar'a gelen Fransa Başbakanı Edouard Philippe, düzenlenen resmi törenle kılıcı Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'a iade etti.
Dakar - 18.11.2019
Fransa Senegal'e ait tarihi kılıcı iade etti
Barış ve Güvenlik Forumu'na katılmak için başkent Dakar'a gelen Fransa Başbakanı Edouard Philippe, düzenlenen resmi törenle kılıcı Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'a iade etti.
Dakar - 13.11.2019
Senegal'de düzenlenen ev eşyası ve kozmetik fuarında Türk firmalar boy gösterdi
Türk şirketi Hage Fuarcılık tarafından başkent Dakar'daki Uluslararası Fuar Merkezi'nde (CICES) düzenlenen fuara, Türk firmaların yanı sıra Fas ve Senegal'den çok sayıda şirket katıldı.
Dakar - 13.11.2019
Uluslararası Olimpiyat Komitesinden Senegal'e spor övgüsü
Bach ve beraberindeki heyet, resmi ziyaret kapsamında Senegal'e gelerek, başkent Dakar'da sahil yolu üzerindeki halka açık spor alanlarını gezdi.
Dakar - 12.11.2019
Filistin'in efsane lideri Arafat Senegal'de anıldı
Filistin Dakar Büyükelçiliğince Rönesans Anıtı Sergi Salonu'nda düzenlenen anma törenine Senegal Kültür Bakanı Abdoulaye Diop, eski Başbakan Abduol Mbaye ile yabancı ülkelerin temsilcileri katıldı.
Dakar - 10.11.2019
Senegal'de Mevlit Kandili coşkusu
Başkent Dakar'daki Omarienne Camisi'ndeki programa, binlerce kişi katıldı.
Dakar - 08.11.2019
Dakar'da minik hafızlar Mevlid Kandili'ni hatimle idrak etti
Senegal'in başkenti Dakar'da, minik hafızlar Mevlid Kandili'ni Kuran'ı Kerim'i hatmederek dualarla kutladı.
Dakar - 08.11.2019
"Afrika Yasir Arafat Ödülü" Gineli tarihçiye gitti
Senegal resmi haber ajansı APS'nin haberine göre, Afrika Yasir Arafat Barış ve Özgürlük Ödülünün sahibi, Senegal Yazarlar Derneğinin başkent Dakar'da düzenlediği törende açıklandı.
Dakar - 05.11.2019
Senegal, Atlas Okyanusu'ndaki 12 petrol ve karbon yatağının işletimini ihaleye açıyor
Dakar hükümeti, petrol ve doğalgaz yataklarının 2021'den itibaren işletilmesini planlıyor.
Dakar - 05.11.2019
Senegal'de 49 kişilik Nijeryalı hacker şebekesi çökertildi
Siber Suçlarla Mücadele Bürosundan yapılan açıklamada, ülkedeki Fransız Telekomünikasyon şirketi Orange'ın, başkent Dakar'ın Ouakam semtindeki bir adresten sistemlerine siber saldırı yapıldığına ilişkin şikayette bulunduğu belirtildi.
Dakar - 02.11.2019
SANKON'un, 2020'de Afrika'daki hedefi 15 milyar dolar
SANKON Genel Başkan Vekili Orhan Beşiktepe konu ile ilgili yaptığı açıklamada,"SANKON Genel Merkezi geçtiğimiz yıllarda Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti hükümetimizin destek ve katkıları ile Afrika devletleri Ankara Büyükelçilikleri organizasyonu ile Afrika kıtasındaki 54 devletle iş birliğini gitti. İş adamları ve iş kadınlarından oluşan heyetler gittikleri Afrika ülkelerinde ticaret odaları, sanayi odaları ve ekonomik sivil toplum kuruluşlarıyla hükümetlerin bilgisi dahilinde işbirliği protokolleri imzalamıştır. 54 Afrika ülkesinden iş adamları ve iş kadınları heyetlerini Türkiye'de misafir etmiştir. SANKON, Türkiye ile 54 Afrika ülkesi arasında yaptığı uluslar arası ekonomik işbirliği konferansları ve iş birliği devam edecektir. SANKON yönetim kurulu olarak, Afrika Kıtasını 5 bölgeye ayırdık. Batı Afrika ülkeleri bölge başkanlığı Senegal Cumhuriyeti'nin Başkenti Dakar, Doğu Afrika ülkeleri bölge başkanlığı Uganda Cumhuriyeti'nin Başkenti Kampala, Kuzey Afrika ülkeleri bölge başkanlığı Fas Krallığının Başkenti Rabat, Güney Afrika ülkeleri bölge başkanlığı Güney Afrika Cumhuriyeti Başkenti Johannesburg, Orta Afrika ülkeleri bölge başkanlığı Çad Cumhuriyeti Başkenti Encemine olarak belirledik" dedi.
Dakar - 31.10.2019
Senegal'de bin 260 kilogram kokain ele geçirildi
Senegal'in başkenti Dakar'da güvenlik güçleri, bir gemiye düzenlediği operasyonda bin 260 kilogram kokain ele geçirdi.
Dakar - 25.10.2019
Toyota'nın "Dakar Rallisi" kadrosu belli oldu
Toyota, Ocak 2020'de gerçekleştirilecek Dakar Rallisi için yarış kadrosunu açıkladı.
Dakar - 24.10.2019
Fernando Alonso, 2020 Dakar Rallisi'nde yarışacak
Formula 1'de iki şampiyonluğu bulunan İspanyol pilot Fernando Alonso, 2020 Dakar Rallisi'nde yarışacağını açıkladı.
Dakar - 23.10.2019
Senegal'de uluslararası "Yenilikçi Girişim ve Liderlik Forumu"
Başkent Dakar'daki King Fahd Palas'ta, Avrupa Birliği'nin (AB) finansman desteğiyle düzenlenen ve iki gün sürecek forumda gıdadan tekstile, elektronikten makineye üretim yapan 20'den fazla firma stant açtı.
Dakar - 22.10.2019
Senegal'de Maarif Okulları yeni eğitim yılına "merhaba" dedi
Başkent Dakar'a yaklaşık 60 kilometre mesafedeki Thies kentindeki TMV okulunda düzenlenen "Yeni Eğitim Yılına Merhaba" programına çok sayıda davetli ve aile katıldı.
Dakar - 22.10.2019
Batı Afrika'da finans hizmetlerine erişim arttı
Batı Afrika Devletleri Merkez Bankası'nın (BCEAO) Başkent Dakar'da açıkladığı rapora göre, UEMOA ülkelerinde, her 10 bin kişiye hizmet veren finans noktaları, 2017'den 2018'de 40'tan 56'ya yükseldi.
Dakar - 21.10.2019
Cumhurbaşkanı affıyla hapisten çıkan Senegalli muhalif liderden ilk açıklama
Senegal'de yolsuzluk, para aklama suçlamasıyla 2017'de tutuklanan, Cumhurbaşkanlığı affıyla serbest bırakılan eski Dakar Belediye Başkanı ve muhalefet lideri Khalifa Sall, "Kimileri hapsimi kariyerimin bitiş noktası olarak görse de benim için Allah ile baş başa kaldığım andı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dakar Haber, Dakar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 9 - Dakar haber sayfamızda Dakar haberleri okuyabilir, Dakar son dakika haberleri ve güncel Dakar gelişmelerini görebilirsiniz. Dakar Rallisi'nin ilk günü tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 01:37:41. #1.14#
title