Dakar Haberleri

Dakar haber, Dakar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dakar - 01.03.2020
Senegal'de 13. Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliği
Senegal'in başkenti Dakar'da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Türkiye Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) ve Senegal Türkiye Mezunları Derneği (ASEDIT) tarafından 13. Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliği düzenlendi.
Dakar - 28.02.2020
Senegalli öğrencilerden Mehmetçiğe dua
Senegal'in başkenti Dakar'daki Türkiye Maarif Vakfı (TMV) okulu öğrencileri, Türkiye'nin İdlib'de yürüttüğü operasyonlara katılan Türk askerleri için dua etti.
Dakar - 25.02.2020
Senegal, toz ve kum bulutu altında
Ülkenin kuzeyindeki kentlerde pazartesi öğleden sonra etkili olmaya başlayan toz ve kum bulutu, bugün başkent Dakar'da tüm havayı kapladı.
Dakar - 25.02.2020
Senegal'de kafesteki aslan, park çalışanının kolunu ısırdı
Senegal'in başkenti Dakar'daki Hann Hayvanat Bahçesi'nde bir aslan, kafesin içine elini uzatarak kendisini sevmek isteyen park görevlisinin kolunu ısırdı.
Dakar - 24.02.2020
Batı Afrika'nın ilk rüzgar enerjisi çiftliği Senegal'de açıldı
Senegal Ulusal Elektrik Şirketi (Senelec) ile Amerikan Lekela Şirketi'nin üstlendiği projede, başkent Dakar'a 70 kilometre uzaklıktaki Thies kenti yakınlarında 41 hektarlık alana kurulan çiftlikte 46 dev rüzgar türbini yer alıyor.
Dakar - 24.02.2020
Doğu Karadenizli ihracatçılar Senegal'den umutlu döndü
Gürdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, bölge ihracatında pazar çeşitlendirmesinin sağlanması ve ihracatçıların Afrika pazarına giriş yapması amacıyla Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, Senegal'in başkenti Dakar'a ticaret heyeti programı düzenlendiğini ifade etti.
Dakar - 24.02.2020
Honda "E: TECHNOLOGY" ile Cenevre'de boy gösterecek
Enerji yönetimi Elektrikli araç şarj ve enerji yönetimi çözümlerini de Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergileyecek olan Honda, Power Charger şarj uzmanı ubitricity ile birlikte geliştirilen kentsel şarj altyapısını fuar ziyaretçilerine sunacak. Birçok şarj çözümü sunan Honda Power Managment Prototype, geleceğe yönelik bir "araçtan şebekeye" teknolojisini de tanıtacak. Civic Type R GT Sport Line ve Limited Edition Honda'nın fuardaki standı, yeni Civic Type R ürün ailesi ile tamamlanacak. Honda'nın Civic Type R ürün ailesine dahil olan yeni Sport Line ve Limited Edition versiyonları, ilk kez Cenevre'de boy gösterecek. Şirket ayrıca, 2020 Red Bull Racing RB16 Formula 1 otomobilini, Repsol Honda Team MotoGP RC213V motosikletini ve 2020 Dakar Rallisi'nden zafer ile dönen Monster Energy Honda Team CRF450 Ralli motosikletini de fuarda sergileyecek.
Dakar - 21.02.2020
Fransız dergiden Büyükelçi Sağman'a "Bayan Afrika" yakıştırması
Afrika'daki başkentlerden Rabat, Konakri, Librevil ve Dakar'da büyükelçi ve diplomat olarak görev yapan Sağman, Kıta'da yürüttüğü başarılı insani diplomasiyle dikkatleri çekmişti.
Dakar - 20.02.2020
Senegal'in en büyük stadyumunu Türk şirketi inşa edecek
Senegal'in başkenti Dakar'da UEFA standartlarında, 50 bin seyirci kapasiteli ve ülkenin en büyük spor kompleksi olacak Senegal Stadyumu'nun temeli atıldı.
Dakar - 20.02.2020
2019'da satılan her 4 motosikletten biri Honda
Africa Twin dünyada bir ilke imza attı Dakar Rallisi'nde birçok kupa alan Africa Twin'in 3'üncü nesil modelleri de gelişmiş özellikleri ile Motobike İstanbul'da olacak.
Dakar - 20.02.2020
Motobike Istanbul 2020, kapılarını açtı
Fuar boyunca Motobike Academy kapsamında seminerler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu kapsamda motosiklet eğitimleri, motosiklet influencer'ları ile söyleşiler, Dakar'da yarışan Türk motosiklet sporcularıyla sohbetler ve Custom motosikletler üzerine söyleşiler yapılacak.
Dakar - 19.02.2020
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği üyesi firmalar Senegal'de
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) üyesi 21 firmanın katılımıyla Senegal'in başkenti Dakar'da B2B (firmadan firmaya) görüşmeleri gerçekleştirildi.
Dakar - 18.02.2020
Senegal'de Uluslararası İnşaat, Altyapı ve Yenilenebilir Enerji Fuarı
Biri Türk diğeri Sengalli iki fuar şirketinin ortaklığında, başkent Dakar'daki Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen SENCON 2020'nin açılışını Kentleşme, Barınma ve Kamu Sağlığı Bakanı Abdou Kerim Fofana yaptı.
Dakar - 14.02.2020
Honda, 2 yeni modeli ile Motobike İstanbul'da
Dakar Rallisi'nde birçok kupa alan Africa Twin'in yeni modelleri de gelişmiş özellikleri ile Motobike İstanbul'da olacak.
Dakar - 13.02.2020
Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu üyesi ülkeler koronavirüsü görüşecek
Virüsü teşhis edecek laborantlar Dakar'da eğitiliyor Bölgede henüz Kovid-19 vakasına rastlanmadığı aktarılan açıklamada, Afrika Salgın Hastalıkları Kontrol Merkezi (CDC) ile iş birliği içinde ECOWAS'ta 5 laboratuvarın virüsün biyolojik teşhisiyle görevlendirildiği ifade edildi.
Dakar - 12.02.2020
Ruanda soykırımıyla ilgili röportaj yapan gazeteciyi kovan BBC'ye boykot hazırlığı
Afrika basınındaki haberlere göre, BBC Afrika'nın merkez ofisi Dakar'da çalışan Jacques Matand Diyambi, Ruanda soykırımıyla ilgili kitap yazan Charles Onana ile kasım ayında bir röportaj yaptı.
Dakar - 11.02.2020
Senegal'de bavulla 131 papağan kaçırmaya çalışan kişi yakalandı
Dakar Blaise Diagne Havalimanı güvenlik görevlileri, Cezayir'e gitmek üzere uçağına binen bir yolcuyu uçaktan indirdi.
Dakar - 07.02.2020
Motobike Istanbul, "sıfır karbon" fuarı konseptiyle bir ilke imza atacak
Fuar boyunca Garanti BBVA sponsorluğunda Motobike Academy kapsamında düzenlenen seminerler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu çerçevede motosiklet eğitimleri, motosiklet influencerları ile söyleşiler, Dakar'da yarışan Türk motosiklet sporcularıyla sohbetler ve custom motosikletler üzerine söyleşiler yapılacak.
Dakar - 05.02.2020
Türk iş adamları Afrikalı meslektaşlarıyla bir araya gelecek
Program kapsamında, inşaat ve yapı malzemeleri sektöründeki bölge iş adamlarından oluşan 17 kişi ile Senegal'in başkenti Dakar'a gidecek DKİB heyeti, Senegal ve hinterlandı bölge ülkelerden gelecek Afrikalı iş adamları ile ikili iş görüşmelerinde bulunacak, pazarı inceleyerek, ihracat imkanlarını araştıracak.
Dakar - 05.02.2020
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği'nden Afrika açılımı
İnşaat ve yapı malzemeleri sektöründe bölge iş adamlarından oluşan 17 kişilik heyetle birlikte Senegal'in başkenti Dakar'a gidecek DKİB heyeti, Senegal ve hinterlandında bulunan bölge ülkelerden gelecek Afrikalı iş adamları ile ikili iş görüşmelerinde bulunacak ve pazarı inceleyerek, ihracat imkanlarını araştıracak.
Dakar - 04.02.2020
Türk firmalarınca işletilen Dakar Havalimanı'na Afrika'nın ilk müşteri memnuniyeti akreditasyonu
Türk firmalar tarafından işletilen Dakar Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı (AIBD) Uluslararası Havalimanları Konseyince (ACI) müşteri memnuniyetinde uluslararası standartları karşıladığı için akreditasyon verilen Afrika'daki ilk havalimanı oldu.
Dakar - 04.02.2020
Fransa Suriye'den Senegal'e karşımızda
Le Monde'un Erdoğan'ın özellikle Senegal ziyaretine geniş yer ayırmış olması bu bağlamda dikkat çekiyor. Marie Lechapelays imzalı haber analizde, Ankara'nın bir süredir Afrika'ya yönelik aktif bir açılım politikası izlediği, bu açılımın kapısının Senegal olduğu vurgulanıyor. Türkiye'nin Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'ın önem atfettiği Abdou-Diouf Konferans merkezi, Dakar Arena, Diamniadio'da Hotel Radisson gibi alt yapı projelerinin yapımını ve Blaise Diagne Havalimanı'nın işletimini üstlendiğine dikkat çekilen analizde, iki ülkeyi, Profesör Oumar Ba'nın deyimiyle, ortak kültürel değerlerin bir araya getirdiğinin altı çiziliyor.
Dakar - 01.02.2020
Senegal'de Dünya Başörtüsü Günü etkinliği
Senegal'in başkenti Dakar'da kadınlar, 1 Şubat Dünya Başörtüsü Günü etkinliği için bir araya geldi.
Dakar - 31.01.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (1)
Ardından Senegal'e geçtiklerini belirten Erdoğan, son yıllarda firmaların Senegal'de gerçekleştirdiği alt yapı projeleri sayısı ve hacminde ciddi artışlar yaşandığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Macky Sall'ın destekleriyle Türk müteahhitlerinin Senegal'de bugüne kadar 775 milyon dolar değerinde tam 29 proje üstlendiğini anlatan Erdoğan, örneğin Batı Afrika'nın en modern havalimanlarından olan Dakar Uluslararası Havalimanı'nın Türk firmaları tarafından Afrika'da gerçekleştirilen ilk yap-işlet-devret projesi olduğunu bildirdi.
Dakar - 29.01.2020
Senegal Basını: Dakar ve Ankara arasındaki iş birliği güçlendi
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika turunun 3'üncü ayağı Senegal'e yaptığı iki günlük ziyaret, ülke basınında geniş yer buldu.
Dakar - 29.01.2020
Milli wushuculara "koronavirüs" engeli
"Şimdi hedef olimpiyatlar" Wushunun, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından Senegal'in başkenti Dakar'ın ev sahipliğinde yapılacak 2022 Gençlik Olimpiyatları'na dahil edildiğini anımsatan Akyüz, karardan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.
Dakar - 29.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'a döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile beraberindeki heyeti taşıyan uçak, Dakar Uluslararası Blaise Diagne Havalimanı'nda dün akşam saat 20.
Dakar - 28.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Senegal'den ayrıldı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal'deki temaslarını tamamlayarak özel uçak "TUR" ile TSİ 20.10'da başkent Dakar'dan ayrıldı.
Dakar - 28.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Senegal İş Forumu'nda konuştu: (2)
Dakar Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı'nın Afrika'da Türk firmalarınca gerçekleştirilen ilk yap-işlet-devret projesi olduğuna işaret eden Erdoğan, Abdou Diouf Kongre Merkezi, buraya bağlı inşa edilen otel ve Dakar Arena Stadyumu'nun da yine Türk müteahhitlerin imzasıyla hayata geçeceğini söyledi.
Dakar - 28.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Senegal İş Forumu'nda konuştu (1) Açıklaması
Senegal'in Türk iş dünyası için ciddi bir potansiyel barındırdığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Ulaşım imkanlarının da ülkelerimiz arasında arttığını görüyoruz. Türk Hava Yolları'nın Senegal'e haftada 8 seferi bulunuyor. THY ayrıca haftada 4 defa kargo uçuşu düzenleyerek ekonomik ilişkilerimize katkı sağlıyor. Dakar'a yönelik yolcu seferlerini haftada 14'e, hatta mümkün olması halinde 21'e çıkarmayı hedefliyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dakar Haber, Dakar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Dakar haber sayfamızda Dakar haberleri okuyabilir, Dakar son dakika haberleri ve güncel Dakar gelişmelerini görebilirsiniz. - Senegal Havalimanında Korona Virüsü Önlemleri Arttırılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 09:02:35. #1.15#
title