DAİ’de Mustafa Batıkan Debeş Anısına Yarışma Düzenlendi

DAİ’de Mustafa Batıkan Debeş Anısına Yarışma Düzenlendi

Geçtiğimiz Yıl Vefat Eden DAİ Öğrencisi Mustafa Batıkan DEBEŞ Anısına Gelenekselleştirilmesi Planlanan "Bilgisayarda Resim Çizme" Yarışması Geçtiğimiz Günlerde Gerçekleştirildi.

DAİ’de Mustafa Batıkan Debeş Anısına Yarışma Düzenlendi

Doğu akdeniz ilkokulu'nda (dai) geçtiğimiz yıl vefat eden dai öğrencisi mustafa batıkan debeş anısına gelenekselleştirilmesi planlanan "bilgisayarda resim çizme" yarışması geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Küçükler grubunda 96, büyükler grubunda 65 çocuğun katıldığı yarışmada serbest olarak çalışan öğrenciler yaratıcı resimleri ile dikkat çekti.

Jüri üyelerince 2 kategoride değerlendirilen resimlerde alınan dereceler şöyle sıralandı: Küçükler Grubundan 1. Salih YALÇIN, 2. Defne TAYFUN, 3. Tutku TAŞKAN, Büyükler Grubundan 1. Berkay Efe BÜYÜK, 2. Zeynep Tuğçe TUĞCU, 3. Cankız ERTÜRK, Jüri Özel Ödülü sahibi ise Ekrem Giray SEVİNÇ.

Byte Computer, Cyprus Computer, Eylin Tic. Ltd. katkılarıyla, netbook, printer ve MP3'lerin ödül olarak çocuklara verildiği ödül töreninde konuşan okul müdürü sayın Aygül SAN; sponsorlara, yarışmayı düzenleyen Ayşe ÇIRAKOĞLU'na, jüri üyeleri Zühre ÖZKARAMAN, Algen YENGİN'e ve güzel resimler çizerek yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür etti.

Konuşmasında; her zaman yönlendirici; motive edici, yetenekleri keşfedici olarak öğretmenlerin olduğunu söyleyen okul müdürü, her başarının mutlaka özverili çalışma sonucunda ortaya çıktığını, bunu yaratanların da öğretmenler olduğunu belirterek öğretmenlerin önemini vurguladı.

Ödüllerini alan öğrenciler büyük bir heyecan ve sevinç duyduklarını ifade ettiler.