Dahi Çocuk İçin Doğum Günü

Dahi Çocuk İçin Doğum Günü
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bir süre önce vefat eden ve ailesinin yaşadığı Fethiye'de toprağa verilen Viyolonselin dahi çocuğu Benyamin Sönmez için 29.doğum günü programı düzenlendi.

Bir süre önce vefat eden ve ailesinin yaşadığı Fethiye'de toprağa verilen Viyolonselin dahi çocuğu Benyamin Sönmez için 29. doğum günü programı düzenlendi.

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen 29. doğum günü programına Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ın yanı sıra babası Ünal Sönmez ile Annesi Fatma Sönmez ve çok sayıda davetli katıldı. Klasik müzik fırtınasının estiği doğum günü programında abisi Mehmet Sönmez de kardeşinin fotoğraflarının eşliğinde Kontrabas dinletisi sundu.

Fethiye'de yaşayan İngiliz Uyruklu turistlerin de yer aldığı gece Merhum Benyamin Sönmez'in VCD'den gerçekleşen Viyolonsel dinletisi ile başladı. Sanatçılar Hakan Toker piyano, Kadir Keskin Kontrabas, Rabia Karakaş Viyolonsel, Bahat Tuğlu Arp, Mehmet Sönmez Kontrabas, Hakan Toker Akordeon dinletisi gerçekleştirdi. Klasik müziğin seçkin eserlerinin dinletildiği gecede Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Muammer Şahin ile Seyran Sucu ve Naci Dinçer birer konuşma yaparak Benyamin Sönmez'in Ülkede sanatçılara iyi değer verilmediğini bile bile yurtdışından çok fazla teklif gelmesine rağmen bu sanatını Türkiye'de sürdürmeye devam ettiğini ve bu doğum günlerinin onun anısına klasik müzik günleri etkinliğine dönüşeceğini, Ölüdeniz Kumburnunda Kayaköy ve Fethiye kalesinde klasik müzik konserleri yapılacağını söylediler.

Abisi sanatçı Mehmet Sönmez de kardeşinin klasik müzikte belli güzellikler bıraktığını belirtip, bu mirasa sahip çıkılmasını istedi. - MUĞLA

Dahi Çocuk İçin Doğum Günü
Dahi Çocuk İçin Doğum Günü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title