Dağıstan Haberleri

Dağıstan haber, Dağıstan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dağıstan - 01.11.2019
"4. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği"
Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Tataristan, Kırım Özerk Cumhuriyeti, Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti, Dağıstan Özerk Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan (Batı Trakya Türkleri), Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Romanya gibi ülkelerin ilköğretim 4, 5, 6 ve 7.
Dağıstan - 12.10.2019
"Yetişkin gençler" bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor
Dağıstan Ergün de antrenmanların kendileri için terapi olduğunu, antrenmanlarda arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirip muhabbet ettiklerini belirtti.
Dağıstan - 09.10.2019
Dağıstan asıllı şampiyon güreşçiden soydaşlarına ziyaret
Dağıstan asıllı Rusya Güreş Milli Takımı sporcusu Abdulrashid Sadulaev, Yalova'da yaşayan soydaşlarını ziyaret etti.
Dağıstan - 08.10.2019
Azerbaycan'da tarihi belgeler sergilendi
Azerbaycan Milli İncesanat Müzesi'nde düzenlenen sergide, Azerbaycan Hanlıklarına yardıma ilişkin Çıldır Valisi Süleyman Paşa'nın 24 Nisan 1783 tarihli emri, Tiflis Hanı İrakli'ye karşı Dağıstan ve Azerbaycan Hanları ile birleşerek mücadeleye ilişkin Şamahı Hanı'nın kardeşi Ağası Han'a Sultan 1.
Dağıstan - 08.10.2019
Bu çarşıda tarihi biriktiriyorlar
'HATIRA BİRİKTİREN, BİLGE İNSANLAR' Çarşının her geçen gün daha büyük bir ilgi gördüğünü söyleyen Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın sahibi Serdar Dağıstan, "Biz buradaki kişilere antikacı demiyoruz, hatıra biriktiren bilge insanlar diyoruz.
Dağıstan - 08.10.2019
Dha yurt bülteni-12
Görüntü Dökümü ------------- Park halindeki  pamuk yüklü TIR Halatla gerdirme yapan sürücü Mehmet Çoban Üzerine pamuk balyaları devrilmesi Genel ve detay görüntüler Haber: Ali LEYLAK- Kamera: -ŞANLIURFA-DHA =================================== BU ÇARŞIDA TARİHİ BİRİKTİRİYORLAR İzmir'de tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki tarihi bir bedestende açılan Antikacılar Çarşısı, tarihi biriktirenleri aynı çatı altında topladı. Çarşı pikaplardan yükselen Türk Sanat Müziği şarkıları eşliğinde geziliyor. Antika, retro ve vintage ürünlerin yer aldığı çarşıda akıllı telefonların olmadığı zamanda kullanılan çevirmeli ahizeli telefonlar, numaraların yazılı olduğu rehberler insanı geçmişe götürüyor. 1886 Fransa yapımı kule saati ile 1918 yılında dünyanın ilk engelli arabası olarak üretilen mekanik araç büyük ilgi görüyor.  Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda açılan Antikacılar Çarşısı, koleksiyonerler ile antika severleri bir araya getiriyor. Kemeraltı'nı canlandırmak ve antika severleri tek çatı altında toplamak amacıyla Tarihi Bedesten'den restore edilerek açılan çarşıda, birbirinden değerli birçok eser görücüye çıkıyor. Tarihi biriktirenler, pikaplardan yükselen Türk Sanat Müziği eşliğinde antika, retro ve vintage ürünlerle buluşuyor. Paha biçilemez daktilo, gramofon, televizyon, radyo, para, koleksiyon parçaları, dikiş makinesi ve telefon gibi ürünlerin sergilendiği çarşı, meraklılarından yoğun ilgi görüyor. Her antika objeden ayrı bir masal dinleyen ziyaretçiler, aynı zamanda çarşıda bulunan oturma alanlarında kitap okuma fırsatı da buluyor. Geçmişte saklı kalan objeleri gözler önüne seren çarşıda ziyaretçiler, her cuma günü kurulan mezatlarda açık arttırmadan ürün alıp satabiliyor.  'HATIRA BİRİKTİREN, BİLGE İNSANLAR' Çarşının her geçen gün daha büyük bir ilgi gördüğünü söyleyen Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın sahibi Serdar Dağıstan, "Biz buradaki kişilere antikacı demiyoruz, hatıra biriktiren bilge insanlar diyoruz.
Dağıstan - 08.10.2019
Bu çarşıda tarihi biriktiriyorlar
İzmir'de tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki tarihi bir bedestende açılan Antikacılar Çarşısı, tarihi biriktirenleri aynı çatı altında topladı. Çarşı pikaplardan yükselen Türk Sanat Müziği şarkıları eşliğinde geziliyor. Antika, retro ve vintage ürünlerin yer aldığı çarşıda akıllı telefonların olmadığı zamanda kullanılan çevirmeli ahizeli telefonlar, numaraların yazılı olduğu rehberler insanı geçmişe götürüyor. 1886 Fransa yapımı kule saati ile 1918 yılında dünyanın ilk engelli arabası olarak üretilen mekanik araç büyük ilgi görüyor.  Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda açılan Antikacılar Çarşısı, koleksiyonerler ile antika severleri bir araya getiriyor. Kemeraltı'nı canlandırmak ve antika severleri tek çatı altında toplamak amacıyla Tarihi Bedesten'den restore edilerek açılan çarşıda, birbirinden değerli birçok eser görücüye çıkıyor. Tarihi biriktirenler, pikaplardan yükselen Türk Sanat Müziği eşliğinde antika, retro ve vintage ürünlerle buluşuyor. Paha biçilemez daktilo, gramofon, televizyon, radyo, para, koleksiyon parçaları, dikiş makinesi ve telefon gibi ürünlerin sergilendiği çarşı, meraklılarından yoğun ilgi görüyor. Her antika objeden ayrı bir masal dinleyen ziyaretçiler, aynı zamanda çarşıda bulunan oturma alanlarında kitap okuma fırsatı da buluyor. Geçmişte saklı kalan objeleri gözler önüne seren çarşıda ziyaretçiler, her cuma günü kurulan mezatlarda açık arttırmadan ürün alıp satabiliyor.  'HATIRA BİRİKTİREN, BİLGE İNSANLAR' Çarşının her geçen gün daha büyük bir ilgi gördüğünü söyleyen Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın sahibi Serdar Dağıstan, "Biz buradaki kişilere antikacı demiyoruz, hatıra biriktiren bilge insanlar diyoruz.
Dağıstan - 06.10.2019
Dha yurt bülteni-8
GÖRÜNTÜ BİLGİSİ: ------------ -Olay anı güvenlik kamerası Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, ============================ ÇEKİRDEK YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde çekirdek yüklü TIR devrildi.  Kaza, Dinar- Çivril karayolunun 14. kilometresinde meydana geldi. Denizli istikametine giden Ramazan Dağıstan'ın (33) kullandığı 20 AAT 181 çekici plakalı çekirdek yüklü TIR, sürücünün virajlı yolda direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu devrildi.
Dağıstan - 04.10.2019
Hukukçulardan "Dagir Khasavov" protestosu
Yıldırım, Dagir Khasavov'un Moskova Lefortovo Bölge Mahkemesinde müvekkili olan Dağıstan eski Başbakanının avukatı olarak yürüttüğü davanın 17 Eylül'deki duruşması esnasında, avukatlık görevini ifa ederken gözaltına alındığını ifade etti.
Dağıstan - 28.09.2019
16. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali
Festival kapsamında Dağıstan ve Türkiye'den sanatçı ve müzik toplulukları da sanatseverlerle buluşacak.
Dağıstan - 27.09.2019
16. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali
Festival kapsamında Norveç, Dağıstan ve Türkiye'den sanatçı ve müzik toplulukları da sanatseverlerle buluşacak.
Dağıstan - 24.09.2019
16. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali
Festival kapsamında ABD, Norveç, Dağıstan, İran, Cezayir, Yunanistan, Tacikistan ve Türkiye'den sanatçı ve müzik toplulukları 30 Eylül'e kadar sanatseverlerle buluşacak.
Dağıstan - 23.09.2019
"16. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali"
Festival kapsamında ABD, Norveç, Dağıstan, İran, Cezayir, Yunanistan, Tacikistan ve Türkiye'den sanatçı ve müzik toplulukları 9 gün boyunca sanatseverlerle buluşacak.
Dağıstan - 22.09.2019
16. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali başladı
Festival kapsamında ABD, Norveç, Dağıstan, İran, Cezayir, Yunanistan, Tacikistan ve Türkiye'den sanatçı ve müzik toplulukları 9 gün boyunca sanatseverlerle buluşacak.
Dağıstan - 19.09.2019
Muhafız Alayı darbe girişimi davası
Müşteki Dağıstan Ünal da olay tarihinde güvenlik amiri olduğunu, telsizden askeri araçların TRT binasına yaklaştığına dair anons yapıldığını, bu anonstan sonra askeri araçları gördüğü bilgisini verdi.
Dağıstan - 15.09.2019
Bakü'nün Kafkas İslam Ordusu tarafından kurtarılmasının 101. yıl dönümü kutlandı
Kafkas İslam Ordusu Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ve Dağıstan'ın Osmanlı Devleti'nden yardım talep etmesi üzerine ordusuyla Azerbaycan'ı düşman işgalinden kurtarmak için görevlendirildi.
Dağıstan - 12.09.2019
Bakü'de "Nuri Paşa ve Kafkas İslam Ordusu" sergisi açıldı
Kafkas İslam Ordusu Kafkas İslam Ordusu, Osmanlı Devleti'nin Harbiye Nazırı Enver Paşa'nın talimatıyla kuruldu ve Birinci Dünya Savaşı'nda Kafkasya Cephesi'nde savaştı. Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ve Dağıstan'ın Osmanlı'dan yardım talep etmesi üzerine Nuri Paşa (Killigil) komutasındaki Kafkas İslam Ordusu, Azerbaycan'a doğru sefere çıktı.
Dağıstan - 12.09.2019
16. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali başlıyor
Festivalde, ABD, Norveç, Tuva Cumhuriyeti, Dağıstan, Cezayir, Yunanistan ve Tacikistan'dan sanatçıların konser vereceği bilgisini paylaşan Toprak, festivalin 30 Eylül'de Mevlana Celaleddin Rumi'nin doğum yıl dönümünde düzenlenecek kapanış programıyla sona ereceğini bildirdi.
Dağıstan - 11.09.2019
Kafkas Orduları Harekatı'nın 101. yılı
Prof. Dr. İbrahim Öztek, Kafkas Orduları Harekatı'nın 101. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'da Rus ve Ermeniler 1918 yılı içinde nerede ise 40 bin soydaşımızı katletmişlerdi. Yalnız 30 Mart günü Bakü'de katledilenlerin sayısı 12. bin, Gence, Kuba ve Şamahı şehirdeki soydaşlarımızın katli ile de sayı 20 bin kişiyi bulmuştu. Mehmet Emin Resulzade başkanlığındaki heyet, Padişah Vahdettin'den yardım istedi. Yardım kararlaştığında Heyet Enver Paşa ile de görüşerek, Kardeşi Nuri Paşa komutasında bir ordu talep ettiler. O günlerde Enver Paşa Azerbaycan'da çok seviliyor ve şöyle bir tabir kullanıyorlardı: "Gökte Allah, yerde Enver". Ordu 8000 kişilik gönüllüler ordusuydu ve Musul'da kuruldu. Libya'da İtalyan ve Fransızlara kan kusturan Yarbay Nuri Bey, geçici olarak paşalığa terfi ettirilerek, ordunun komutanlığına getirildi. Amcası Halil Paşanın da desteği ile Batum'dan Tiflis ve Gence üzerine hareket etti. 27 Haziran'da da Karameryam-Gökçay karayolu boyunca ilerledi. Orduya yine gönüllülerden oluşan Azerbaycan ve Dağıstan'lı 4000 kadar mücahitler de katıldı.
Dağıstan - 03.09.2019
Hastane personeli bağışlanan organlarıyla 4 kişiye umut oldu
75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Organ Doku Bağış Birimi Sorumlusu Hakan Akgün ve Milas Organ Doku Bağış Sorumlusu Dağıstan Daniş ile görüşen aile, organların bağışlanmasına karar verdi.
Dağıstan - 07.08.2019
Kumuk şair Magomedov'un "Kopan Üzengi" kitabının tanıtımı yapıldı
Programa, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Prof. Dr. Çetin Pekacar, Dağıstan Eğitim Geliştirme Enstitüsünden Şair Doktor Miyasat Müslimova, TAN ÇOLPAN Dergisi Baş Editörü Şairi Supiyanat Mamayeva, TÜRKSOY Genel Sekreter Doktor Öğretim Üyesi Bilal Çakıcı, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof.
Dağıstan - 02.08.2019
Almanya'dan Çin'e motosikletle gidiyorlar
Karadeniz Sahil Yolu'nu izleyerek Gürcistan, Rusya, Çeçenistan, Dağıstan, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan'ı geçip Çin'e ulaşmayı hedeflediklerini belirten Demirtaş, 11 bin 800 kilometre yol gideceklerini ve bu yolu 41 günde tamamlamayı planladıklarını dile getirdi.
title