Dağıstan Haberleri

Dağıstan haber, Dağıstan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dağıstan - 15.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Tunceli'de kayıp Gülistan'ın son görüntülerine DHA ulaştıTUNCELİ'de 5 Ocak'tan beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) Dağıstan asıllı Rusya vatandaşı arkadaşı Z.A. ile görüşürken mobeseye yansıyan görüntülerine DHA ulaştı.
Dağıstan - 26.12.2019
Dağıstanlı Nogay şair Kadriye Temirbulatova için TÜRKSOY'da anma
Dağıstanlı Nogay şair Kadriye Temirbulatova'nın doğumunun 70. yılı dolayısıyla Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreterliğinde anma programı düzenlendi.
Dağıstan - 25.12.2019
Nogay Türklerinin ünlü şairi Kadriya Temirbulatova Eskişehir'de anıldı
TÜRKSOY'un Türk kültürü ve sanatına hizmet etmiş önemli şahsiyetlerin doğum ve ölüm yıl dönümlerinde anma etkinliklerini düzenlediğini hatırlatan Kaseinov, şöyle konuştu: "Büyük kültür birikimine sahip Türk toplumları, önemli şahsiyetler yetiştirmiştir. Kültürümüzün mihenk taşları kabul edilen önemli şahsiyetler, toplumlara yön vermiş, halkların bilimsel, kültürel ve manevi yönden gelişmesine büyük katkı sağlayan çalışmalar yapmıştır. Bu büyük şahsiyetlerden biri de Dağıstanlı ünlü şair Kadriya Temirbulatova'dır.
Dağıstan - 24.12.2019
Nogay Türkleri'nin ünlü şairi Kadriya Temirbulatova'nın adı Yalova'da bir caddeye verildi
Törene, Yalova Valisi Muammer Erol, Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'nin temsilcisi Sabirat Abubekirova ve devlet sanatçısı Ordinaryus Profesör Koşali Zarmanbetov, Türk dünyası şairleri, ozanlar, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.
Dağıstan - 10.12.2019
TÜRKSOY tarafından yayımlanan "Kopan Üzengi" kitabı Macaristan'da tanıtıldı
Programda, Kumuk şair Badrutdin Magomedov'un kaleme aldığı, Türkolog Kongur'un hayatının son zamanlarını, araştırmaları için gittiği Rusya Federasyonuna bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'ndeki hatıralarını, gezi notlarını içeren ve TÜRKSOY tarafından yayımlanan "Kopan Üzengi" adlı kitap, Avrupa'da ilk kez okuyucu ile buluştu.
Dağıstan - 28.11.2019
10 yaşındaki çocuk TIR'ın altında kaldı, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
Rusya'ya bağlı özerk Dağıstan Cumhuriyeti'nde meydana gelen kazada, 10 yaşındaki bir çocuk TIR'ın altına kalarak hayatını kaybetti.
Dağıstan - 16.11.2019
Türkçenin öncülerinden Aşık Paşa, Kırşehir'de anıldı
Konuşmanın ardından yerli ve yabancı şair ve yazarların katılımıyla düzenlenen şölende, Azerbaycan'dan Araz Ahmedoğlu, Dağıstan Cumhuriyetinden Zariyat Umayeva, Kırklareli'nden Alaaddin İkican, Ankara'dan Durak Turan ve Deniz Garipcan, Tokat'tan Sündüs Akça, Denizli'den Safiye Akça, Antalya'dan İlhan Eray, Yozgat'tan Ahmet Sargın, Kayseri'den Yusuf Doğru, Kars'tan Aygün Akbara, Kırşehir'den Ali Aydemir, Ahmet Torun, Ahmet Suphi Sayılı, Feride Taşkoparan, Mehmet Zabah, Bünyamin Aksungur ve Sait Sargın, şiirlerini okudu.
Dağıstan - 14.11.2019
Akrabaların alacak verecek meselesi kanlı bitti: 1 ölü
Akrabaların alacak verecek meselesi kanlı bitti: 1 ölü BURSA - Bursa'nın Karacabey ilçesinde, alacak verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada 1 kişi bıçaklanarak hayatını kaybetti. Olay dün akşam saatlerinde Karacabey'e bağlı Dağesemen Mahallesi'nde meydana geldi İstanbul'dan Karacabey'e gelen Dağıstan Çoban ile alacak verecek meselesi yüzünden husumetli olduğu akrabaları arasında kavga çıktı.
Dağıstan - 14.11.2019
Kavgada amcasının oğlunu öldürdü
BURSA'nın Karacabey ilçesinde para meselesi yüzünden çıkan kavgada, Serhat Ç., (17), amcasının oğlu Dağıstan Ç.'yi (31) bıçaklayarak öldürdü.
Dağıstan - 14.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Detay Haber: Dinçer AKBİR-Kamera: Alişan KOYUNCU/DERİNCE(Kocaeli), =================== Kavgada amcasının oğlunu öldürdü Bursa'nın Karacabey ilçesinde para meselesi yüzünden çıkan kavgada, Serhat Ç., (17), amcasının oğlu Dağıstan Ç.
Dağıstan - 12.11.2019
Kafkas iş adamları arasında ticari iş birliği artacak
Kafkas iş adamlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Kafkas Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KAFSİAD) Başkanı Cihan Kılınç, İstanbul Adıge Xase Dernek Başkanı Metin Şahin ve yönetimleri ile Balıkesir Dağıstan Dernek Başkanı Osman Göçmez ve iş insanı katıldı.
Dağıstan - 11.11.2019
Edirne'de "Türkçenin Uluslararası Şiir Şöleni"
Prof. Dr. Arıcan, Türkiye, Tataristan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, KKTC, İran, Irak, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Moldova (Gagavuzyeri), Romanya, Kırım, Dağıstan, Yunanistan (Batı Trakya), Başkurdistan, Bosna-Hersek, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda'dan şairler, yazarlar ve ilim adamlarının katılacağı şölenin 13'üncüsünün 13-16 Kasım tarihlerinde düzenleneceğini söyledi.
Dağıstan - 07.11.2019
Rusya'da feci kaza: Yola savruldular
Rusya Federasyonu'nun Dağıstan Özerk Cumhuriyetindeki Mohaçkale kentinde meydana gelen kazada, kavşakta hız yapan otomobil, yolun solundan gelen bir otomobilin çarptı.
Dağıstan - 01.11.2019
"4. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği"
Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Tataristan, Kırım Özerk Cumhuriyeti, Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti, Dağıstan Özerk Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Yunanistan (Batı Trakya Türkleri), Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Romanya gibi ülkelerin ilköğretim 4, 5, 6 ve 7.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dağıstan Haberleri | Dağıstan Haber - Haberler - Sayfa 3 - Dağıstan haberleri, son dakika dağıstan haber ve gelişmeleri burada. Yasemin Adar'dan gümüş, Bediha Gün'den bronz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 18:27:26. #1.16#

title