Dağdan Kopan Kaya Kütlesini Son Anda Fark Eden Vatandaşlar Ölümden Döndü

Dağdan Kopan Kaya Kütlesini Son Anda Fark Eden Vatandaşlar Ölümden Döndü

Trabzon'da dağdan koparak aşağıya yuvarlanan kaya kütlesini gören vatandaş, bağırarak çevredekileri uyardı. Kaya kütlesini fark ederek kaçan sürücü ve yayalar ölümden döndü.

Trabzon'un Çaykara ilçesi Uzungöl'de dağdan kopan dev kaya kütlesi yola düştü. Bu sırada yoldan geçmekte olan bisikletliler, yayalar ve bir araç son anda dev kayanın altında kalmaktan kurtulurken, o anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi

YERİNDEN KOPARAK YUVARLANMAYA BAŞLADI

Olay Trabzon'un turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl'de perşembe öğle saatlerinde meydana geldi. Bir parkın yakınında; bisikletliler, yayalar ve bir otomobil seyir halindeyken henüz bilinmeyen bir nedenle dev kaya kütlesi yerinden koparak yuvarlanmaya başladı. Bunu farkeden bir kişi yoldakileri bağırarak uyardı.

KAYANIN ALTINDA KALMAKTAN SON ANDA KURTULDULAR

Kaya yola düştüğü sırada vatandaşın uyarısıyla otomobil ve bisikletliler hızlarını arttırarak kayanın altında kalmaktan son anda kurtuldular. Bir bisikletli kayanın geldiğini gördükten sonra geri dönerek kurtulmayı başardı.

Vatandaşın uyarısı ile facianın eşiğinden dönülmesi ve yaşananlar parkın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.