Dağda Nefes Kesen Kurtarma

Dağda Nefes Kesen Kurtarma

Amasya Kalesi'ne Gezmek İçin Çıkan ve 300 Metre Yükseklikteki Kayalıklardan Kente İnmeye Çalışan Genç, Mahsur Kalınca Cep Telefonundan Polisi Arayarak Yardım İstedi.

Dağda Nefes Kesen Kurtarma

Amasya Kalesi'ne gezmek için çıkan ve 300 metre yükseklikteki kayalıklardan kente inmeye çalışan genç, mahsur kalınca cep telefonundan polisi arayarak yardım istedi.

Amasya Kalesi'ne gezmek için çıkan ve kayalıklardan inmeye çalışırken mahsur kalan ve cep telefonundan polisi arayarak yardım isteyen Abdullah Kazan (18) isimli gencin yardımına ilk olarak polisler yetişti. Sarp kayalıklardan inmekte güçlük çeken polis ekipleri, Sivil Savunma Müdürlüğü'nden yardım isteyerek kurtarma ekibini çağırdı. Olay yerine gelen Sivil Savunma Müdürlüğü dağcıları, kayalıklardan aşağıya sarkıttıkları iple kayalıklara inerlerken, mahsur kalan genci yanlarına alarak tekrar yukarıya çıkarttı. Gezmek için çıktığı yerden normal yolla inmek yerine kayalıklardan inmeyi tercih eden Abdullah Kazan, mahsur kaldığı yerde kaymamak için ayakkabılarını çıkartınca, kurtarıldığı esnada korkudan ayakkabılarını unuttu. Kayalıklardan nefes kesen bir operasyon ile kurtarılan genç, kontrol amacıyla hastaneye götürüldü.

(DY-SA-NÇ-NÇ-Y)