Dağda Mahsur Kalan Öğrenciler Kurtarıldı

Dağda Mahsur Kalan Öğrenciler Kurtarıldı

Niğde'de İtulumaz Dağı'na Tırmanırken Mahsur Kalan Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencisi 2 Kişi, Kurtarma Ekipleri Tarafından Kurtarıldı.

Dağda Mahsur Kalan Öğrenciler Kurtarıldı

Niğde'de İtulumaz Dağı'na tırmanırken mahsur kalan polis meslek yüksek okulu öğrencisi 2 kişi, kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu arkasından başlayarak İtulumaz Dağı'na tırmanan polis meslek yüksek okulu 2. sınıf öğrencileri Mehmet Gündoğdu ve Murat Çapur, dağın zirvesine yaklaştıkları sırada kayarak kar yığınına saplandı. Buradan okulu arayarak durumu haber veren öğrenciler için kurtarma ekibi oluşturuldu. Okuldan bir komiser ile 3 öğrenci de yardım için dağa çıktı. Kurtarma çalışmalarına Türkiye Dağcılık Federasyonu Niğde ekibi, Niğde İl Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri ve polisler katıldı. Ekipler tarafından bulundukları yerden kurtarılan 2 öğrenci, araca bindirilerek Polis Meslek Yüksek Okulu'na getirildi. Öğrenciler burada hazır bekleyen ambulansla Niğde Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğrenciler serum takılarak müşahade altına alındı. Yardım için dağa çıkan 3 polis meslek yüksek okulu öğrencisi de, soğuktan etkilenerek hastanede müşahade altına alındı.

Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hamdi Erdoğan, öğrencilerin hafta sonu tatili olması münasebetiyle dışarıda istedikleri yere gitmelerinin serbest olduğunu belirterek, "Bu öğrencilerimizin okulun üstünde bulunan yakın mesafedeki karlı dağ dikkatlerini çekmiş ve oraya çıkmışlar. Mahsur kalınca saat 15.20 sıralarında cep telefonu ile nöbetçi amiri arıyorlar ve bilgi veriyorlar. Nöbetçi amir bana bilgi verdi. Daha sonra nöbetçi amir Komiser Cengiz Gültekin ile öğrencilerimizden Eser Çiftdalöz, Serkan Bayar ve Rıdvan Özbek dağa yardım için gittiler. Saat 17.00 sıralarında öğrencilerimiz kurtarılarak aşağıya indirildi. Sağlık durumları gayet iyi. Endişe edecek bir durum yok" diye konuştu.

(TA-FM-OK-Y)