Dağcılar Yağmura Rağmen Tırmanışı Gerçekleştirdi

Dağcılar Yağmura Rağmen Tırmanışı Gerçekleştirdi

Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü (Edkık)'nün 2007 -2008 Dağcılık Faaliyetleri Başladı. Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübüne Bağlı Dağcılar ve Yaklaşık 100 Üniversite Öğrencisi Yağan Yağmura Aldırış Etmeden Tırmanış Gerçekleştirdi.

Dağcılar Yağmura Rağmen Tırmanışı Gerçekleştirdi

Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü (EDKIK)'nün 2007-2008 dağcılık faaliyetleri başladı. Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübüne bağlı dağcılar ve yaklaşık 100 Üniversite öğrencisi yağan yağmura aldırış etmeden tırmanış gerçekleştirdi.

Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık Ihtisas Kulübü (EDKIK) 2008 yılı dağcılık faaliyetleri 2 bin 800 rakımlı Selüke Köyü Yaylası'na gerçekleştirilen iki gün süren tırmanış ve kampla başladı. Uzman dağcılar ile birlikte 100'e yakın üniversite öğrencisinin katıldığı etkinlikte, dağcılara yağan yağmur bile engel olamadı. Erzincan Üniversitesi Dağcılık Kulübü işbirliğinde gerçekleşen etkinliğe üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

Hafta sonu sabah saatlerinde E.Ü. Eğitim Fakültesi önünde bir araya gelen öğrenciler, araçlarla tırmanış yapılacak bölgeye gitti. Erzincan merkeze 15 kilometre mesafedeki Sütpınar köyünde araçlardan inen dağcılar, tırmanış için hazırlık yaptı. Dağcılar yaklaşık 5 saat süren tırmanışın ardından Selüke Yaylası'na ulaştı. EDKIK Başkanı Yılmaz Ünal ve usta dağcıların eşliğinde süren tırmanış esnasında yağan yağmura aldırış etmeyen dağcılar verilen molalarda kimi zaman şarkılar söyledi. Dağcılar uzun süren yürüyüşün ardından kamp kurulacak mevkiye ulaştı ve kamp alanında çadır kurdu. Çadırların kurulmasının ardından yakılan ateşlerin üzerinde yemekler hazırlandı. Akşam saatlerinde büyük bir ateşin yakılmasıyla, eğlenceli bir akşam yaşayan üniversite öğrencileri, ateş başında geç saatlere kadar süren sohbetlere ve çeşitli oyunlara katıldı.

Kulüp olarak her yıl düzenli olarak Erzincan'ın çeşitli yörelerinde tırmanışlar gerçekleştirdiklerini ifade eden EDKIK Başkanı Yılmaz Ünal, üniversite öğrencilerinin yanı sıra bu etkinliklere Erzincan halkının da büyük ilgi gösterdiğini kaydetti. Tırmanış öncesinde katılımcılara herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli uyarıları yaptıklarını belirten Ünal; "Dağcılık Federasyonu organizesinde gerçekleşen etkinliklerimize tüm halkımız davetli. Yaz ayları süresince devam edecek olan programımda Munzur Dağı, Aygır Gölü, Tekçam Yaylası gibi bölgelerde günübirlik ve kamplı tırmanışlar yapacağız." dedi. EDKIK Başkanı Ünal açıklamasında son olarak Türkiye genelinde çeşitli üniversitelerde öğrenciler arasında olumsuz olaylar yaşanırken, yeni kurulan bir üniversite olarak öğrencilerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunun örneğinin düzenlenen etkinlikte de ortaya çıktığını ifade etti.

Kaynak: CHA