Dagc'den Teröre Kınama

Dagc'den Teröre Kınama

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 15 Mehmetciğin Şehit Edilmesi Üzerine Yayınladığı Mesajla Terör Olaylarını Kınadı.

Dagc'den Teröre Kınama

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, 15 mehmetciğin şehit edilmesi üzerine yayınladığı mesajla terör olaylarını kınadı.

Şırnak’ta 1’i astsubay 13, yine Şırnak ve Diyarbakır’da 2 olmak üzere 15 Mehmetçik’i vatan uğruna şehit verildiği hatırlatılan bildiride, bölücü terör örgütünün hain tuzağı sonucu hayatlarının baharında vatan toprağına verilen şehitlerimize Allah’tan rahmet , kederli ailelere ve Türk Milleti’ne baş sağlığı dilendi.

Mesajda şu görüşlere yer verildi: “Bölücü terör, yıllardır ülkemizde insanımızın canını yakmaya, ocakları söndürmeye, çocukları yetim, ana ve babaları evlatsız, gencecik gelinleri dul bırakıyor. Milletimizin yüreğine kor gibi düşen bu ateşin acısının hafifletilmesi, hainlerin ve destekçilerinin biran önce hak ettikleri cezaya çarptırılmalarına bağlıdır.Yüzyıllardır, Türk vatanını canı pahasına koruyan Türk Ordusu’nun, dış güçlerin maşası, satılmış terör örgütüne gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır. Terör olaylarının olmadığı, insanların kardeşçe yaşadığı bir vatan için üstlendiği görev ve sorumluluğun bilincinde olan ordumuzun ve güvenlik kuvvetlerimizin ayağının taşa değmesi dahi bizleri üzer.Bizi üzen bir başka olay da adına ‘Ulusal!’ denen bir takım yayın kuruluşlarının hiçbir şey olmamış gibi yayınlarını sürdürmeleridir. Bu yayın kuruluşlarını bu tavırlarından ötürü kınıyoruz. İdrak edeceğimiz Ramazan bayramına yaslı gireceğiz. Ama bayramın ulvi havasının tüm vatan topraklarına birlik ve beraberlik ruhunu daha da kuvvetlendirmesini diliyoruz. Çünkü zor zamanlar, Çanakkale’de, Milli Mücadale’de olduğu gibi, ancak birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza aşılır. Bu mübarek günlerde ailelerin ocağına ateş düşüren, milletimizin yüreğini yakan bu hain pusuyu düzenleyenleri ve onların destekçilerini nefretle kınıyoruz.Bilinmelidir ki, Türk Milletinin suskunluğu vakarındandır. Milletimize ve kederli ailelere başsağlığı dileriz.”

(İRT-İRT-Y)

09.10.2007 21:07 TSİ