Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Dans müziği dünyasının en popüler isimlerinden Daft Punk'ın halkla ilişkiler sorumlusu Kathryn Frazier'in Pitchfork'a açıklama yaptı. Peki, Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

Şimdiye kadarki en popüler elektronik dans ve pop şarkılarından bazılarını yapmış olan Fransız ikili Daft Punk dağıldı.Elektronik müzik ikilisi Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo, haberi 'Epilogue' başlıklı sekiz dakikalık bir videoyla duyurdu. Grubun uzun süredir yayıncısı olan Kathryn Frazier, haberi Pitchfork'a doğrulamakla beraber ayrılığın sebebini söylemedi. Peki, Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

DAFT PUNK DAĞILDI MI?

Dans müziği dünyasının en popüler isimlerinden Daft Punk'ın halkla ilişkiler sorumlusu Kathryn Frazier'in Pitchfork'a yapmış olduğu açıklamaya göre grup ayrılma kararı aldı.

DAFT PUNK NEDEN DAĞILDI?

Grubun uzun süredir yayıncısı olan Kathryn Frazier, grubun dağıldığını belirten açıklamasında, Daft Punk grubunun ayrılma nedenini belirtmedi.

Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

DAFT PUNK NE DEMEK?

Daft Punk, 1993 yılında Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter tarafından Paris'te kurulan bir Fransız elektronik müzik ikilisidir.

Fransız house müzik hareketinin bir parçası olarak 1990'ların sonlarında popülerlik kazandılar; house müziğinin unsurlarını funk, techno, disko, rock ve synthpop ile birleştirerek takip eden yıllarda da başarılı oldular. 1999'dan bu yana halka açık görünümlerin çoğunda ve televizyonda robot kişilikleri üstlenmek ve nadiren röportaj vermek veya görünmek için süslü kask ve eldiven giydiler.

İkili, 1996'dan 2008'e Ed Banger Records'un başkanı Pedro Winter (Meşgul P olarak da bilinir) tarafından yönetildi. İkili, ayrıldıklarını 22 Şubat 2021'de YouTube kanallarında "Epilogue" adlı bir video yayınlayarak duyurdu.

Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

DAFT PUNK BİYOGRAFİ!

Daft Punk, bağımsız sanatçıların şarkılarına vokalsiz coverlar yapan bir grup olarak işe başladı. Progressive House'dan Funk'a, Elektro ve Techno'dan Hip-Hop'a kadar karışık, deneysel ve kendilerine özgü bir tarza sahip olan Daft Punk, 1993'te ilk single'ı "The New Wave"i yayınlandı. Ardından gelen single'ları "Da Funk", başarılı bir satış rakamına ulaşarak tüm dünyada tanınmalarını sağladı. 1997 yılında yayınlanan ilk albümleri "Homework", son derece başarılı oldu. Albümden çıkan "Around The World" single'ı, videosuyla da 90'lı yılların klasikleri arasındaki yerini aldı.

2001 yılında yayınlanan "Discovery" albümü, daha çok elektro-pop tarzındaydı ve listelerde iki numaraya kadar yükseldi. Bu albümdeki parçalar daha sonra yaptıkları anime film "Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem"in film müziklerini oluşturdu. Aynı yıl, canlı performanslarından oluşan "Alive 1997" albümü yayınlandı. İlk dönemlerinde grup, röportajlarda, müzik videolarında, canlı performanslarında, robot kıyafetleri ile çıkıyordu. "Homework" albümü zamanlarındaysa genelde maskelerle sahneye çıkan ikili "Discovery" albümüyle daha çok LED efektli kasklar, metal eldivenler giymeye başladı. Daha sonra bu görünüşleri de değişen Daft Punk, "Discovery"de kullandıkları kıyafetlerin daha basitleşmiş hallerini kullanmaya başladı. Buna rağmen ikilinin yüzlerinin gözüktüğü birkaç fotoğrafı da bulunmakta.

"Doğrusu bu kostümleri giyiyor olmamızın tek nedeni çekingenliğimiz. Ancak bunlar, kısa sürede dinleyicilerimizi heyecanlandıran öğeler oldular. Süper güçleri olan sıradan çocuklar olduğumuz hissini uyandırıyor olmalı." - Thomas Bangalter

İkilinin bir sonraki albümü ise 4 yıl sonra geldi. 6 haftada kaydedilen bu albüm "Human After All" adını taşıyordu. Albüm büyük bir liste başarısı elde edemedi. Daft Punk son olarak en iyi parçalarını bir araya topladıkları "Musique Vol. 1: 1993-2005" albümünü yayınladı. 23 Haziran 2007 tarihinde Turkcell Kuruçeşme Arena'da konser verdiler.

Daft Punk'ın 2013 Mayıs ayında Columbia Records, Sony Music etiketiyle Random Access Memories adlı yeni bir albümü yayınlandı. Büyük ve gizemli bir pazarlama kampanyası ile duyuruları yapılan albümün ilk single'ı Pharrell Williams eşliğindeki "Get Lucky" 19 Nisan 2013'te yayınlandı.

Los Angeles'ta bulunan Staples Center'da 26 Ocak 2014'te gerçekleştirilen 56. Grammy Ödülleri'nde Yılın Kaydı, Yılın Albümü, En İyi Düet/Grup Pop Performansı ve En İyi Dans/Elektronik Albümü olmak üzere toplam 4 dalda ödül alan ikili büyük başarı yakaladı.

Daft Punk dağıldı mı? Daft Punk neden dağıldı? Daft Punk ne demek? Daft Punk biyografi! Daft Punk şarkıları neler?

DAFT PUNK ALBÜMLERİ ŞARKILARI NELER?

Albümler

Homework (1997)

Discovery (2001)

Human After All (2005)

Random Access Memories (2013)

Remixler

The Micronauts - "Get Funky Get Down" (1995)

The Chemical Brothers - "Life Is Sweet" (1995)

Ian Pooley - "Chord Memory" (1996)

I:Cube - "Disco Cubizm" (1996)

Gabrielle - "Forget About The World" (1996)

Scott Grooves - "Mothership Reconnection" (1998)

Franz Ferdinand - "Take Me Out" (2004) (Q dergisinin en iyi 50 remix listesinde de yer alır)

Adele - "Something About The Fire" (Carlos Serrano Mix 2012)

Film & Video

D.A.F.T.: A Story About Dogs, Androids, Firemen and Tomatoes - 1999

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem - 2003

Daft Punk's Electroma - 2006

Tron Legacy - 2010

Iron Man 2 - 2010

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title