Daewoo Haberleri

Daewoo haber, Daewoo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Daewoo - 15.08.2013
Posco Assan Tst Çelik Fabrikası'nın Açılış Töreni
Dünyanın dördüncü büyük çelik üreticisi Güney Koreli Posco, Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla kurulan Posco Assan TST Çelik Sanayi AŞ'nin İzmit ilçesindeki fabrikasının açılış töreninde konuşan Lee, çelik sektörünün diğer imalat sektörlerin temelini oluşturduğunu anlattı.
Daewoo - 02.07.2013
Posco Assan Tst'de İlk Üretim Heyecanı
Dünyanın en büyük dördüncü çelik üreticisi Güney Koreli Posco, Daewoo International ve Kibar Holding ortaklığı ile kurulan Posco Assan TST Çelik Sanayi A.Ş.'de ilk üretim heyecanı yaşanıyor.
Daewoo - 16.04.2013
Otomobil Markaları El Değiştiriyor!
CHEVROLET: 1911'de kuruldu. Adını kurucusu İsviçreli Louis Chevrolet'ten aldı. 1918'de General Motors bünyesine geçti. DACIA: 1968'de kurulan Rumen Dacia, 1999'da Fransız Renault tarafından satın alındı. DAEWOO: 1967'de kurulan Güney Koreli Daewoo, 1999'de iflas etti.
Daewoo - 07.08.2012
Opel'in Başına Gelenlerden Ne Gibi Dersler Çıkabilir?
General Motors şemsiyesi altındaki Opel her ne kadar Avrupa'da başarılı bir marka olsa da zor günler yaşıyor. 1862 yılında kurulan, ilk otomobilini 1899 yılında üreten Opel, safkan bir Alman markasıdır. 1928 yılında Almanya'da satılan tüm otomobillerin yüzde 44'ünü üreten marka kurucusu Adam Opel'in vefatının ardından, oğulları tarafından 1929 ekonomik buhranı sırasında önce kısmen, 1931 yılında ise tamamen General Motors'a satılmıştır. GM bünyesinde geçen 83 yıl boyunca Opel her şeyi yaptı, ancak Avrupa dışında satılan bir marka olma konusunda bir adım bile atamadı. Opel bu konuda hep istekliydi, hatta zaman zaman ortaya çıkardığı ürünlerle bu konuda oldukça da başarılı olabilirdi. Ancak Adam Opel'in mirasyedi 5 oğlunun markayı GM'ye satma yönünde verdiği kararının bedeli çok ağır oldu. Opel Avrupa'ya sıkışıp kaldı. Aradaki zamanı hızla atlayıp günümüze gelelim. Opel elindeki başarılı pek çok yeni modele rağmen maliyetlerinden ötürü bugün GM'nin sorunlu çocuğu olarak hayatta kalma savaşı veriyor. GM'nin evlat ayrımı yaptığı gün gibi ortada. Daha dün satın aldığı Daewoo, Chevrolet markasıyla tüm dünyada katlanarak büyürken, Opel, üstelik artık Almanya'da değil, bir kısmı Güney Kore'de üretilen modelleriyle, zor beğenen Avrupalı müşterilerin gözüne girebilmek için debelenip duruyor.
Daewoo - 13.07.2012
Hala satılan 9 "antika"
3. 200 dolarlık video Amazon'da hala bir video kaydedici bulmanız mümkün. Ancak bulacağınız VCR, malesef ilk çıktığı zaman da adeta dökülen Daewoo VCR'den başkası değil.
Daewoo - 21.06.2012
İnşaat ve Mobilya Sektörü Libya'da Buluşacak
Fuara Türkiye'den Yurtbay Seramik, Sahra Granit, Kütahya Seramik, Turkuaz Seramik, Trakya Ahşap, Etyemezler, Beşler Alüminyum ve Adana Çimento, yurt dışından ise Katar'dan Promer Qatar, Suriye'den Madar Shutter Syria, Bulgaristan'dan Eurostil, Tunus'tan Tunusie Cables, Libya'dan L.A.T. Co., Portekiz'den Primus ve Kore'den Daewoo Co.
Daewoo - 21.06.2012
Pyramıds Group'un Organizatörü Olduğu Fuarlar Kapılarını Açıyor
CONS-TR Fuarı'nın yabancı katılımcıları arasında ise Katar'dan Promer Qatar, Suriye'den Madar Shutter Syria, Bulgaristan'dan Eurostil, Tunus'tan Tunisie Cables, Libya'dan L.A.T. Co., Portekiz'den Primus ve Kore'den Daewoo Co.
Daewoo - 17.04.2012
Ukrayna'da Satılan İkinci El Arabaların Yaş Ortalaması 13
Araştırmaya göre başkent Kiev'de alıcı bekleyen ikinci el otomobillerin yaş ortalaması 10. Bu yaş ortalaması diğer bölgelerde daha yüksek seyrediyor. Ukrayna'da en çok satılan ikinci el otomobil liginde en 'genç' marka unvanını 6 yaş ortalaması ile Daewoo taşıyor.
Daewoo - 31.03.2012
Düzeltme- Türk Boru Şirketi Vesbo, Vietnam'da 10. Yılını Kutladı
Hanoi Daewoo Otel'de düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Kar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Berksan, Vietnam'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Daewoo - 30.03.2012
Türk Kablo Şirketi Vesbo, Vietnam'da 10. Yılını Kutladı
Hanoi Daewoo Otel'de düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Kar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Berksan, Vietnam'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Daewoo - 09.02.2012
Türkiye-Güney Kore Ticaretinde Büyük Sıçrama
Hyundai'nin yanı sıra yine Kore'nin beş büyük grubundan olan LG'nin Arçelik ile ortaklığı ve Daewoo'nun klima ve iş makinelerinin Türkiye'de imalat-montajı ile ilgili yatırımları mevcut.
Daewoo - 06.02.2012
Bakımdan Geçen Denizaltı Endonezya'da Törenle Karşılandı
Endonezya, denizaltının bakımını Güney Kore'nin Daewoo Gemi Yapımı ve Deniz Mühendisliği şirketine yaptırırken, söz konusu şirketler ayrıca 1,1 milyar dolar değerinde 3 denizaltı yapımı anlaşması da imzalamıştı.
Daewoo - 17.01.2012
Yerli Oto 'Ya Hep ya Hiç' Mantığıyla Üretilemez
Oysa kendi otomobilini geliştiren ülkelere baktığımızda hepsinin benzer bir süreçten geçtiğini görüyoruz. Hyundai, Kia, Samsung, Daewoo, Ssangyang gibi markaları çıkaran Güney Kore, İkinci Dünya Savaşı sonrasında ABD'nin Japonya üzerindeki 'tazminat' baskısıyla Japon markalarının bilgi birikimi ve motor teknolojilerini kullanarak yola çıktı.
Daewoo - 27.11.2011
İzmit'te 3 Mahallede Muhtarlık Seçimi Tamamlandı
Merkez Mahallesi muhtarı Ayhan Gökmen, Atatürk Mahallesi Muhtarı Cemil Marul ve Fatih Mahallesi Muhtarı Nazmi Erdem, Alikahya'da Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla, kurulacak olan yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisine tepki göstererek Ağustos ayında istifa etmişti.
Daewoo - 27.11.2011
İzmit'te 3 Mahallede Muhtarlık Seçimi
Merkez Mahallesi muhtarı Ayhan Gökmen, Atatürk Mahallesi Muhtarı Cemil Marul ve Fatih Mahallesi Muhtarı Nazmi Erdem, Alikahya'da Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla, kurulacak olan yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisine tepki göstererek Ağustos ayında istifa etmişti.
Daewoo - 28.09.2011
POSCO Assan TST Çelik Sanayi A.Ş. Tesisi Temel Atma Töreni
Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla İzmit'teki Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin temel atma töreninde konuşan Kibar, yaklaşık 40 yıldır sanayiciler olarak Türkiye ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.
Daewoo - 28.09.2011
Posco Assan TST Çelik Sanayi A.Ş. Tesisi Temel Atma Töreni
Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla Kocaeli'de yaklaşık 350 milyon dolara kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin temel atma töreninde konuşan Moon, Türkiye ekonomisinin ve sanayisinin merkezi olan İzmit'te Kore ve Türkiye'nin ortaklığıyla kurulan paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin yapılmasında derin bir anlamı olduğunu söyledi.
Daewoo - 26.09.2011
Yassı Çelik Haddeleme Tesisine "Kefenli" Tepki
Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla Kocaeli'de yaklaşık 350 milyon dolara kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin ortaklık anlaşması 6 Ocak'ta imzalanmıştı.
Daewoo - 26.09.2011
Bu Yıl 25 Bin Chevrolet Satacak, Fransa'yı Geçip Üçüncü Büyük Olacak
İsviçre'de doğan Louis Chevrolet'nin artık Amerikan efsanesi olan markası Chevrolet, iflas masasından kalkan GM'in kurtarıcısı oldu. Koreli Daewoo'yu satın aldıktan sonra Amerikanlaştırma operasyonunu tamamlayan Chevy'nin Türkiye satışları da başarı öyküsü yazıyor.
Daewoo - 20.09.2011
Yassı Çelik Haddeleme Tesisine Tepki
Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla Kocaeli'de yaklaşık 350 milyon dolara kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin ortaklık anlaşması 6 Ocak'ta imzalanmıştı.
Daewoo - 18.09.2011
300 Kişilik Kefenli Protesto
Güney Koreli Posco firmasının Kibar Holding ve yine Güney Koreli Daewoo firmaları ortaklığı ile İzmit'in Alikahya bölgesinde kuracağı, , temil atma hazırlığı yapılan Posco Paslanmaz Çelik Haddeleme Tesisinie karşı Kocaeli Sivil İnsiyatif Platformu üyeleri bugün de protesto eylemi yaptı.
Daewoo - 18.09.2011
Çelik Fabrikasına 300 Kişilik Kefenli Protesto
Güney Koreli Posco firmasının Kibar Holding ve yine Güney Koreli Daewoo firmaları ortaklığı ile İzmit'in Alikahya bölgesinde kurulması planlanan Posco Paslanmaz Çelik Haddeleme Tesisi'nin temeli 28 Eylül 2011 tarihinde atılacak.
Daewoo - 11.09.2011
Yası Çelik Haddeleme Tesisine Tepki
Kocaeli'nin İzmit ilçesinde mahallelerine, Güney Koreli POSCO firmasınca kurulacak yassı çelik haddeleme tesisine tepki gösteren bir grup, tesise giden yolu ulaşımı kapattı. Yolu kapatan 4 kişi gözaltına alındı. Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisine tepki gösteren bir grup, Alikahya Atatürk Mahallesi'nde toplandı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu eylemciler, tesisin kurulacağı alana giden yol üzerindeki Turna Caddesi'ni ulaşıma kapattı. Olay yerine gelen polis ekiplerince ikna edilemeyen gruptakiler, tesisi kuracak olan firmalar aleyhine bir süre slogan attı. Caddeye gelen İzmit Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, eylemcileri ikna ederek yolun yeniden ulaşıma açılmasını sağladı. Yaklaşık 1 saat yolda bekleyen kamyonlar, yolun yeniden açılmasıyla söz konusu tesisin kurulacağı alana ulaşabildi. Polis, yolu trafiğe kapatan grup içinde Metin A, Ali P, Öztekin O. ve Halil İbrahim A'yı gözaltına alarak Bekirpaşa Polis Merkezi Amirliğine götürdü. Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla Kocaeli'de yaklaşık 350 milyon dolara kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin ortaklık anlaşması 6 Ocak'ta imzalanmıştı.
Daewoo - 09.09.2011
350 Milyon Dolarlık Yatırımına Tepki
Kocaeli'de mahallelerine, Güney Koreli POSCO firmasınca kurulacak tesise tepki gösteren bir grup, tesise giden yolu ulaşımı kapattı. Emniyet yetkililerince ikna edilen vatandaşlar, daha sonra olaysız şekilde dağıldı. Alikahya mevkisindeki Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisine tepki gösteren bir grup, Atatürk Mahallesi'nde toplandı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu eylemciler, tesisin kurulacağı alana giden yol üzerindeki Turna Caddesi'ni ulaşıma kapattı. Olay yerine gelen polis ekiplerince bir türlü ikna edilemeyen gruptakiler, tesisi kuracak olan firmalar aleyhine bir süre slogan attı. Daha sonra Turna Caddesi'ne gelen Kocaeli Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Şahinli ve İzmit Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, eylemcileri ikna ederek yolun yeniden ulaşıma açılmasını sağladı. Yaklaşık 1 saat yolda bekleyen kamyonlar, yolun yeniden açılmasıyla söz konusu tesisin kurulacağı alana gitti. Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla, Kocaeli'de yaklaşık 350 milyon dolara kurulacak yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisinin ortaklık anlaşması 6 Ocakta imzalanmıştı.
Daewoo - 17.08.2011
Emniyet, Hurda Araç Satacak
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde kullanım ömrünü tamamlayan araçlar satılarak, yerine yeni araçlar satın alınacak. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinde kullanılan 44 otomobil, 3 motosiklet, 5 minibüs ile bir hurda deniz motoru ile çeşitli otomobil, minibüs ve ciplere ait çok miktarda otomobil yedek parçası, hurda bilgisayar aksamlı malzeme, hurda malzeme aksamı, açık artırma yöntemiyle satılacak. Satılacak araçlar arasında, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü makam otomobili olarak kullanılan 1996 model 07 A 0001 plakalı Daewoo marka araç da bulunuyor.
Daewoo - 15.08.2011
ABD Chevrolet Türkiye 'yi Üretim Listesine Aldı
Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca , markanın üretim yapılabilecek ülkeler listesinde Türkiye ' nin de yer aldığını belirtti General Motors ( GM ) , Güney Kore ' de üreterek Avrupa ' da da sattığı Chevrolet modellerini , 2014 yılından itibaren Avrupa ' da üretmeye karar verdiğini açıkladı . GM Başkam Dan Akerson hafta içinde yaptığı açıklamada geçen yıl Avrupa pazarında satılan 477 bin adet Chevrolet ' nin büyük bir kısmının Güney Kore ' de üretildiğini , ulaşılan bu satış rakamın Chevrolet ' nin artık bu kıtada da üretilmesi için yeterli gerekçe olduğunu ifade etti . Akerson , üretimin nerede yapılacağı konusunda bir açıklama yapmazken , GM ' in bu kararını Avrupa ' da kızgınlıkla bu üretimin rekabetçi şartları ve özellikle yan sanayisi gelişmiş ülkelerde yapılması gerekiyor . Türkiye ' de tanım böyle yapıldığında Chevrolet ' nin üretimin yapabileceği aday ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor . CAPTIVA ' NIN PAZAR PAYI TEMMUZDA % 30 ' A ÇIKTI : ' karşılayanlar da oldu . Opel ' in İşçi Temsilci Başkanı Klaus Franz , GM ' in bu kararı almakta bu kadar geç kalmasının canlarını acıttığım belirterek , " Böyle bir karar Belçika ' daki Anvers fabrikasının kapanması aşamasında alınıp , 2 bin 500 çalışanın işlerini kaybetmeleri önlenebilirdi " diye konuştu . YAN SANAYİ SEÇİMDE EN ÖNEMLİ ETKEN Avrupa ' da satılacak yaklaşık 500 bin Chevrolet ' nin üretiminin , Avrupa ' da yapılabilmesi ve yine rekabetçi fiyatlarla yapılabilmesi için AVRUPA YATIRIMI İÇİN 2014 YILI BEKLENECEK 1999 yılında iflas eden Güney Koreli Daewoo şirketini satın alan ABD ' li otomotiv devi General Motors başlangıçta bu ülkede Daewoo markalı araçlar üretti .
Daewoo - 06.08.2011
En Çok Satan 2. El Arabaların Listesi
Ukrayna'nın önde gelen ikinci el otomobil satış sitesi, AUTO. ria. ua en çok satan ikinci el araç listesini yayınladı.
Daewoo - 30.07.2011
Posco'nun Kocaeli'de Kuracağı Tesise Tepki
İzmit'te bir grup, Güney Koreli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International ortaklığıyla Kocaeli'ye yassı paslanmaz çelik soğuk haddeleme tesisi kurulacak olmasını protesto etti.
Daewoo - 07.07.2011
Sanko Makina Yetkili Servisleri Güney Kore'den Döndü
Sanko Makina'nın 2010 yılındaki en başarılı dört yetkili servisi, Doosan firmasının davetlisi olarak Güney Kore'de incelemelerde bulundu. Sanko Makina'dan yapılan açıklamada, Sanko Makina'nın, Doosan'ın Türkiye distribütörü olduğu hatırlatılarak, "Yapılan titiz değerlendirmeler sonucu, en başarılı yetkili servis olarak belirlenen Teknomak – İstanbul Yetkili Servisi Mustafa Kemal İnci, İleri İstif – İzmit Yetkili Servisi Cafer Koç, Üçel Hidrolik – İstanbul Yetkili Servisi Cengiz Kaya ve Şimşek Kardeşler – Ankara Yetkili Servisi Ramazan Şimşek, Güney Kore'de Doosan fabrikalarını gezdiler. " denildi. Sanko Makina Servis Mühendisi İlker Metin, Sanko Makina Yedek Parça Biriminden Ali Kuru ile Sanko Makina Servis Geliştirme ve Eğitim Müdürü Uğur Güllü'nün de katıldığı programda, Doosan firmasını yakından tanıma fırsatı bulan Sanko Makina yetkili servisleri, Güney Kore Ansan'da, Doosan yedek parça ana deposu ve Incheon'daki ekskavatör –forklift üretim tesislerinde incelemeler yaptı. Seul'deki Doosan merkezinde ilgililerle tanışma toplantısı yapan Sanko Makina yetkili servisleri, önemli turistik yerleri de ziyaret ettikten sonra Türkiye'ye döndü. DOOSAN KİMDİR ? Doosan 1896'da Güney Kore merkezli, çeşitli endüstri kollarında etkinlik gösteren ve borsa değeri 200 milyar doları aşan bir şirkettir. Bu etkinlik alanlarından bazıları şöyle: "Uluslararası taşımacılık, gemi motorları, iş makineleri (Doosan, Bobcat ve Daewoo), otomobil motorları (Skoda), franchising etkinlikleri (Burger King, KFC).
Daewoo - 06.07.2011
Gazeteciler, Posco Tesislerini Anlattı
Kocaeli'de 350 milyon dolarlık yatırım yapacak firmanın Güney Kore'deki tesislerinde bir süre önce incelemelerde bulunan gazeteciler, izlenimlerini İl Genel Meclisi'nde anlattı. Kocaeli Valiliği 100. Yıl Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, tesisin kurulmasına karşı çıkan ve toplantıya izleyici olarak katılan vatandaşları yasa gereği kendilerine söz hakkının verilemeyeceğini söyleyerek uyardı. Daha sonra söz verilen Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, son 18 yıl içerisinde İl Genel Meclisi toplantısında gazetecilere herhangi bir konuda ilk kez söz hakkı verildiğini söyledi. Güney Kore'deki POSCO tesislerinin kamuoyuna tanıtılması amacıyla düzenlenen geziye kendisinin de katıldığını hatırlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "Biz tesisi gezdiğimizde bize verilen bilgiler doğrultusunda haber yaptık. Gezdiğimiz alan İzmit ilçesi kadar büyük bir yerdir. Burada cevherden üretim yapılıyor. Güney Kore cevhere sahip bir ülke olmadığı için bunu Brezilya ve Hindistan'dan karşılıyor. Tesiste 20'nin üzerinde baca gördük. O 20 baca Dilovası ilçesinde bulunan bacalar gibi değildi. Çok daha temizdi. Çevre konusuna çok önem verdiklerini gördük. " POSCO'nun tesislerinin bulunduğu kentin muhtelif yerlerine emisyon ölçüm cihazları kurduğuna dikkati çeken Yılmaz, tesislerdeki bacalardan çıkan dumanın da bu cihazlarla ölçümlerinin yapıldığını dile getirdi. Kore'deki tesislerde kendilerine gösterilen teknolojinin 20 yıl önce kullanılan teknoloji olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti: "Kocaeli'ye de günümüz teknolojisiyle bir fabrika yapılması planlanıyor. İlimizde gezdiğimiz bir otomobil fabrikasıyla oradaki tesisin arasında çok fark var. Oradaki tesisler tamamen temiz. Bacadan çıkan gazların değerinin dünya standartlarının çok altında olduğu söylendi. Burada zararın en aza indirgendiğini bize anlattılar. " Bizim Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güngör Arslan ise Alikahya Mahallesi'nde sanayi kuruluşu kurulmasına karşı olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "İsmi geçen mahallede sanayi fabrikası kurulması konum olarak yanlış. Bundan sonra oraya POSCO mu kurulacak, başka bir fabrika mı yapılacak bu önemli değil. Önemli olan şey bana göre, buraya bir fabrika kurulacaksa POSCO gibi kurumsal bir fabrikanın kurulmasında hafiften bir ince tebessümle mutlu olmak gerekir. POSCO'nun çevreye duyarlı bir fabrika olduğunu gördük. Buraya bir demir çelik fabrikası gelecekse POSCO gelsin. Anayasa gibi bir sözleşmeleri var. Demişler ki biz gelirimizin yüzde 5'ini çevreye ayıracağız. " Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Müdürü İsmet Çiğit ise, POSCO'nun yapacağı fabrikanın da çevreye duyarlı bir fabrika olduğunu gözlemlediğini söyledi. -TOPLANTIYI TERK ETTİ- Konuşmaların ardından toplantıya ziyaretçi olarak katılan Fatih Erdem, kendilerine söz verilmemesi üzerine tepki göstererek salonu terk etti. Toplantıda, mahalle halkı adına konuşma yapmak istediğini ve kendisine söz hakkının verilmediğini kaydeden Erdem, sözlerini şöyle tamamladı: "Bana söz hakkı verilmedi. Gerekçesi de şudur, biz fabrikanın kurulmasıyla ilgili protestolar gerçekleştirdik. POSCO bölge halkı tarafından istenmeyen bir tesistir. Güney Kore'ye giden gazetecilerimiz maalesef bizim gördüğümüz kadarıyla satın alınmıştır. Bize, Kore'ye gitme teklifinde bulunuldu. Bizler de (sağlıkçılarımız, mühendislerimiz ve çevrecilerle birlikte götürürseniz geliriz) dedik. Bugün ise bize söz hakkı verilmedi. Tepkim bundan dolayıdır. " Güney Kore merkezli Pohang Iron and Steel Company (POSCO), Kibar Holding ve Daewoo International'ın İzmit'teki Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesinde kuracağı yassı paslanmaz çelik üretim tesisinin tanıtımı amacıyla bazı yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri 14-19 Haziran tarihleri arasında Güney Kore'ye götürülerek, POSCO tesisleri gezdirilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Daewoo Haberleri | Daewoo Haber - Haberler - Sayfa 2 - Daewoo haberleri, son dakika daewoo haber ve gelişmeleri burada. Erbil'de 5'inci Uluslararası Otomobil Fuarı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 07:45:10. #1.16#
title