Daday Kaymakamı Sağ, Rektör Aydın'ı Ziyaret Etti

Daday Kaymakamı Sağ, Rektör Aydın'ı Ziyaret Etti

Kastamonu'nun Daday Kaymakamı Zafer Sağ, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Seyit Aydın'ı ziyaret etti.

Daday Kaymakamı Sağ, Rektör Aydın'ı Ziyaret Etti

Kastamonu'nun Daday Kaymakamı Zafer Sağ, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın'ı ziyaret etti.

Daday Kaymakamı Zafer Sağ, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, AK Parti Daday İlçe Başkanı Recep Gazioğlu ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın'ı ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın, ziyarette yaptığı açıklamada, Daday'a Meslek Yüksek Okulu'nun açılmasıyla ilgili kendi görüşünün olumlu olduğunu, Ankara'ya yapacağı çalışma ziyaretinde YÖK'te bu konuyla ilgili onayın hızlandırılmasını görüşeceğini ifade etti.

Kaymakam Zafer Sağ da, Daday'a restorasyon teknikerliği bölümünün açılmasının faydalı olacağını belirtti. Bunların yanında Rektör Aydın, Daday'a atçılık ve antrenörlüğü bölümünün açılmasının planlandığını, gerekirse sağlık bölümleri ile de destekleneceğini sözlerine ekledi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ise, Daday'ın Kastamonu'ya ve üniversitenin kampus alanına yakın olması nedeni ile öğrencilerin barınma problemini boş olan Daday'daki kamu lojmanlarının öğrenci yurtlarına dönüştürülerek giderilebileceğini söyledi. Bu konuda hem Meslek Yüksekokulu'nun Daday'a kazandırılması hem de yurt meselesinin de Rektör Aydın'ın himayelerinde başarıya ulaşabileceğini kaydetti.

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş da, Daday ilçesinde yaklaşık olarak 300 kişiyi rahat bir şekilde barınma sağlayabileceklerini ve barınmayı kontrol altına aldıkları takdirde problem olmaktan çıkacağını belirtti.

AK Parti Daday İlçe Başkanı Recep Gazioğlu ve Hüseyin Demir de, Daday AK Parti İlçe Teşkilatı olarak hem Ankara'da hem de Daday'da bu işin takipçisi olacaklarını ve üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını kaydettiler. Gazioğlu, birlik ve beraberlik içerisinde Daday ilçesinin yararına olan her konuda destekçi olacaklarını söyledi.

Kaynak: İHA