Dadaşköy Belediyesi At Binicilik Çiftliği Kuruyor

Dadaşköy Belediyesi At Binicilik Çiftliği Kuruyor

Erzurum Dadaşköy Belediye Başkanı Güven Gülüm, Beldelerini Tatil ve Eğlence Merkezi Haline Getirmek Amacıyla At Binicilik Çiftliği Kuracaklarını Açıkladı.

Dadaşköy Belediyesi At Binicilik Çiftliği Kuruyor

Erzurum Dadaşköy Belediye Başkanı Güven Gülüm, beldelerini tatil ve eğlence merkezi haline getirmek amacıyla at binicilik çiftliği kuracaklarını açıkladı.

Dadaşköy Belediyesi yeni hizmet projeleri geliştiriyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin ilk at binicilik çiftliği Dadaşköy Beldesi'nde kurulacak. Belediye Başkanı Güven Gülüm, bu amaçla gerekli girişimleri başlattıklarını söyledi. Dadaşköy ekonomisine canlılık kazandırmak ve imajını değiştirmek istediklerini dile getiren Gülüm, gerekli çalışmalara hız verdiklerini kaydetti.

İstanbul ve Erzurum'daki binicilik kuluplerinden çok sayıda at talebinde bulunduklarını ve bu taleplerine karşılık aldıklarını belirten Belediye Başkanı Gülüm, arazi sorununu da belediye olarak halletiklerini vurguladı.

Kuracaklar at çiftliğinde, vatandaşların hoşça vakit geçirmesini ve binicilik sporunu öğrenmelerini hedeflediklerine değinen Gülüm, "Belediye olarak at binicilik çciftliği için uygun aramiz var. Binicilik kulüplerinden ücretsiz at talebinde bulunduk. Teklifimize olumlu cevap aldık. İlk etapta 20 kadar at ile 100 dönüm arazi üzerinde vatandaşlarımıza binicilik hizmeti vereceğiz. Gerekli finans sorunu hallettikten sonra binicilik çiftliğimizi beldemizde hizmete sokacağız. Bu sayede hem imajımızı hem de ekonomimizi yenilemiş olacağız. Dadaşköy'ü Erzurum'un modern tatil ve eğlence merkezlerinden biri haline getirmek en büyük hedefimiz" diye konuştu.

Kaynak: CHA