Dadaş Film Festivali Ödülleri Verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Dadaş Film Festivali Ödülleri Verildi

CHA - Haberler | Kültür Sanat
Dadaş Film Festivali Ödülleri Verildi

8.Uluslararası Dadaş Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

8. Uluslararası Dadaş Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi'nde yapılan törende 'Lal Gece' filmi 4 dalda ödül aldı. Sinema sanatçısı Abdurrahman Keskiner de onur ödülü aldı.

En iyi film ödülüne Lal Gece layık görülürken, filmdeki performansıyla en iyi kadın oyuncu Dilan Aksüt, en iyi erkek oyuncu ödülünü İlyas Salman aldı. En iyi kurgu yine Lal Gece filmiyle Reis Çelik'e verildi. En iyi yönetmen Gözetleme Kulesi'yle Pelin Esmer'e, en iyi senaryo Tepenin Ardı ile Emin Alper'e, en iyi görüntü yönetmeni Tepenin Ardı ile George Chiper'e, en iyi müzik ödülü ise Ateşin Düştüğü Yer ile Saki Çimen'e gitti. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Karcıoğlu da festivale verdikleri katkılardan dolayı teşekkür plaketi aldı.

Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine; Vali Yardımcısı Özgür Arslan, Festival Komitesi Başkanı Nil Gürpınar, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Karcıoğlu ve onur konukları Şefik Döğen, Eşref Kolçak, Engin Çağlar, Abdurrahman Keskiner, jüri üyeleri Firuzan, Nilüfer Açıkalın, Fırat Sayıcı, Thomas Balkenhol, yönetmenler ile oyuncular katıldı.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500