D.Bakır'da Ölenlerden Kimlikleri

D.Bakır'da Ölenlerden Kimlikleri

Diyarbakır'da TIR ile midibüsün çarpıştığı kazada ölen 25 kişiden 22'sinin kimlikleri tespit edildi.

D.Bakır'da Ölenlerden Kimlikleri

Diyarbakır'da şerit ihlali nedeniyle TIR ile midibüsün çarpıştığı kazada ölen 25 kişiden 22'sinin kimlikleri tespit edildi. Ayrıca kazada yaralanan 16 kişiden 12'sinin isimleri de belirlendi. Kazada ilk belirlemelere göre midibüste bulunan öğrencilerden ölen olmadığı öğrenildi.

Kazada hayatını kaybedenlerden ve aralarında TIR ve minibüs şoförlerinin de bulunduğu 22 kişinin isimleri şöyle: "Müjdat Adsız, Süleyman Alan, Hikmet Yolbaş (midibüs şöförü) Hüseyin Alpak, (TIR şöförü), Recep Kurt, İbrahim Dayan, Tevfik Tekek Hacıeminoğlu, Zülküf Tosun, Mehmet Acar, Ferit Gülaydın, Celal Fidan, Nurullah Ak (asker), Rıdvan Akaluk, Bakır Alpak, Adile Alpak, Şakir Beydoğan, Sakine Uyanık, Tevfik Turhan, Şakir Elçi, Rabia Elçi, Güli Aykut ve Yavuz Emrak."

Kazada yaralanan 16 kişiden kimlikleri tespit edilen 12' kişinin ise isimleri şöyle: Hamza Kahraman, Mahmut Büyük Güdük, Betül Turhan, Ömer Mızrak, Hüseyin Alpak, Emrah Bulut, Metin İlbaş, Fatih Ceylan, Kadri Bulut, Mehmet Acar, Enver Ceylan ve Suat Uyanık

Öte yandan, kazada ölen ve aralarında bir bebeğin de bulunduğu 3 kişi ile 8 yaralının kimlik tespit çalışmaları sürüyor.