'Cümlelerim çarpıtıldı, fuhuş var' demedim'

'Cümlelerim çarpıtıldı, fuhuş var' demedim'

İmam Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği eski Genel Başkanı İbrahim Solmaz, bir hafta önce Antalyada yaptığı konuşmanın çarpıtılarak gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlandığını söyledi.

'Cümlelerim çarpıtıldı, fuhuş var' demedim'

İmam Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği (ÖNDER) eski Genel Başkanı İbrahim Solmaz, bir hafta önce Antalya'da yaptığı konuşmanın çarpıtılarak gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlandığını söyledi. Kendisinin, "Tüm okullarda fuhuş var" gibi bir cümle kurmadığını belirten Solmaz, gazetelerin kamplaşmaya yol açan haberler yaptığını ifade etti.

Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin 27 Mayıs'ta düzenlediği pilav gününe ÖNDER eski Genel Başkanı İbrahim Solmaz da katıldı. Solmaz'ın burada yaptığı konuşma, bazı gazete ve internet sitelerinde haberleştirildi. Ancak Solmaz, Antalya'daki konuşmasında kullanmadığı kelimelerin eklenerek haberlerin yapıldığını dile getirdi. Haberlerde, "Diğer okullarda fuhuş, uyuşturucu var, İHL'lerde bunlar yok. İHL'ler milletin gerçek yüzünü yansıtıyor ve millet tüm okulların İHL düzeyinde olmasını istiyor. Bugün İHL'ye çocuğunu gönderen de, orada okuyan gençler de birer kahramandır" dediği iddia edildi.

Kaynak: CHA