"Cumhuriyeti Renklerle Anlatın" Resim Yarışması
Haberler » Güncel » Haber

"Cumhuriyeti Renklerle Anlatın" Resim Yarışması

Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil Sanayi A.ş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla, "Cumhuriyeti Renklerle Anlatın" Konulu Resim Yarışması Düzenledi.

Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil Sanayi A.Ş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, ''Cumhuriyeti Renklerle Anlatın'' konulu resim yarışması düzenledi.

Özdilek'ten yapılan yazılı açıklamada, ilköğretim öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, çocukların gözüyle Cumhuriyet yönetimi, Cumhuriyet Bayramı coşkusu, çocukların Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi temalarının işlenmesinin, böylece çocukların sevgi, coşku gibi soyut duyguları en yaratıcı şekilde resimleriyle ortaya koymasının amaçlandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, öğrenciler, yarım tabaka resim kağıtlarına pastel, guaş, akrilik, sulu boya, karışık teknik, kolaj kullanarak yapacakları resimlerle yarışmaya katılabilecek. Her öğrencinin istediği sayıda resim ile katılabileceği 28 Ekim'de sonuçlanacak yarışmada, birinciye Özdilek Alışveriş Merkezi'nde kullanılmak üzere 750, ikinciye 500, üçüncüye ise 250 YTL'lik alışveriş çeki verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar, resimlerini Bursa, Kaplıkaya ve Ataevler'deki alış veriş merkezlerine teslim edebilecek.