Cumhuriyet Haberleri

Cumhuriyet haber, Cumhuriyet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhuriyet - 16.06.2021
GRAFİKLİ- Mahkeme salonunda vefatının 2. yılında Muhammed Mursi
Mısır'da 2000 yılında yapılan parlamento seçimlerde, Mısır Arap Cumhuriyeti Temsilciler Meclisine İhvan'ın bağımsız milletvekili olarak girmeyi başaran Mursi, 2005 yılına kadar hareketin resmi sözcülüğünü de üstlendi.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Altın fiyatları
İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 509,20 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 3.375,00 lira oldu.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Son dakika: Eski emniyet müdürü Hüsrev Salmaner'in FETÖ üyeliğinden yargılanmasına devam edildi
Salmaner, 8 Ekim 2020'de örgüt evine yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Mardin'de Helenistik ve Roma dönemlerine ait obje ve gümüş sikke ele geçirildi
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlü ekipleri, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla tarihi eser kaçakçılığın önlenmesine yönelik çalışma başlattı.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Eşi, kayınvalidesi ve yengesini silahla yaralayan sanık hakim karşısına çıktı
İddianameden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, boşanmak isteyen müşteki Şengül Kiraz'ın çocuklarını alarak Kağıthane'de ev tuttuğu anlatılarak, müştekinin barışma teklifini kabul etmemesi üzerine sanık Süleyman Kiraz'ın 27 Eylül 2020'de ruhsatsız tabancayla Esenler'deki evlerinde kayınvalidesi Güzel Keçeci ve eşinin ağabeyinin eşi Yıldız Keçeci ile eşi Şengül Kiraz'a ateş ettiği belirtiliyor.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Fransa'nın Afrika siyaseti türbülansta
Sömürgeci yaklaşım sorun üretiyor Fransa Savunma Bakanı Florence Parly bölgede "amaçlarının değişmediğini" yalnızca başka bir yaklaşım ortaya koyacaklarını açıklayarak, Fransa'nın Sahel kuşağındaki güçlerinin tamamen geri çekilmeyeceğini belirtti. Bu noktada Elysée Sarayı Fransa'nın bölgedeki varlığını uluslararası alanda daha muteber hale getirecek bir söylem ve yöntem üzerinde çalışıyor. Birleşmiş Milletler (BM) Mali Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu (MINUSMA) bu kapsamda daha güçlü bir yapı olarak öne çıkarılacak. Bu durum da bölgedeki devletin bağımsız kararlar alabilme kapasitesine zarar verecek. Bölgede etkinliğini artırma ve istikrar konusunda bir hayli yol alan Çad'ın son çatışmalarla zayıflatılması, Mali'de yaşanan istikrarsızlık, Batılı güçler tarafından Nijer ve Moritanya gibi ülkelerde çözülmesi imkansız hale getirilen güvenlik ve ekonomik sorunları Sahel kuşağını dış etkiye açık bir hale getiriyor. Rusya ve Çin gibi ülkelerin Afrika'da nüfuzunun arttığı bir ortamda Fransa, Orta Afrika Cumhuriyeti'ne yapacağını duyurduğu 10 milyon avro tutarındaki mali yardımı ülkede artan Rusya etkisi sebebiyle askıya aldığını açıkladı.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Son dakika haberleri! Erzurum'da eski eşi ve 2 kızını öldürmekle suçlanan sanığa iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis talebi
Cumhuriyet Başsavcılığınca, boşandığı eşi Gülçin Karabiyik ile 4 çocuğunun bulunduğu evde tartışma sonucu eski eşi ile çocukları Burçin ve Cansu Arslan'ı silahla öldürdüğü belirtilen Raci Arslan hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Kendi makinelerini yaptılar, ilk işleri ihracat oldu (1)
İki mühendis girişimci, konteynerlerin doğru şekilde istiflenmesi ve yer değiştirmesinde kullanılan elleçleme makinesini yerli olarak üretip, az sayıda ve güçlü rakiplerin bulunduğu bir alanda ihracat başarısı yakaladı. Teknopark Ankara'da faaliyet gösteren KALSYS, 2019'da çelik konstrüksiyon ve vinç sanayindeki ithal ürünlere bağımlılığı azaltmak ve alt sistemleri yerlileştirmek hedefiyle kuruldu. KALSYS Kaldırma Sistemleri Kurucu Ortağı Haluk Kaya, AA muhabirine, Avrupalı üreticilerin söz sahibi olduğu konteyner elleçleme makinesi üretmek için yola çıktıklarını söyledi. Ağırlıklı olarak İsviçreli üreticiler tarafından üretilen bu makinelerin özellikle limanlarda kullanıldığını anlatan Kaya, "Bunlar, uluslararası taşımacılıkta gemilerle nakledilen konteynerleri kıyıya indirmek için limanda kullanılan makineler. Ülkemizde üretilen makineler değil, dünyada ise sayılı ülke tarafından üretiliyorlar." dedi. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak iki mühendis olarak KALSYS'i kurduklarını dile getiren Kaya, şöyle konuştu: "Bir vinç firmasında çalışırken bu konteyner elleçleme makinalarını Almanya'dan satın alıyorduk. Buna kafa yormaya başladık Türkiye'de üretebilir miyiz diye. Projemizi hazırlayıp TÜBİTAK'a başvurduk, Türkiye'de ilk kez üreteceğiz diye. Ülkemiz açısından katma değeri yüksek bir proje olacağını biliyorduk, TÜBİTAK'a bunu doğru şekilde anlatabildik ve kurum destek verdi. 2020 Mayıs ayında projemiz kabul edildi ve çalışmalar başladı. Bu sırada Özbekistan demir yolları ile iletişime geçtik ve ilk makinemizin biraz daha gelişmiş bir versiyonunu üretmeye başladık ve bitirdik. Şubat ayında ilk sevkiyatımızı Özbekistan demir yollarına yaptık." Bu makinelerin elektrikli, hidrolik, gemiler için olan, birden fazla konteyneri taşıyabilen çeşitli versiyonları olduğunu anlatan Kaya, ürün çeşitliliği için Ar-Ge çalışmalarına devam ettiklerini, kısa sürede farklı makinelerin üretimine başlamayı hedeflediklerini belirtti. Haluk Kaya, "İlk hedefimiz ülke pazarında Türkiye limanlarında özellikle Avrupalı rakiplerimizin yerini alabilmek. Sonraki hedefimiz Orta Doğu ve Türk cumhuriyetlerinde söz sahibi olabilmek.
Cumhuriyet - 16.06.2021
İstanbul'da PKK'ya operasyon: 5 gözaltı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün gençlik yapılanması DGH (Devrimci Gençlik Hareketi) ile HDP Gençlik Meclisleri içerisinde faaliyet gösteren, terörist başı Öcalan'a sözde tecrit uygulandığını bahane ederek yazılama, havai fişekli, molotof kokteyli, meşaleli toplu gösteri/yürüyüş şeklindeki illegal faaliyetlere katılan bazı örgüt üyeleri tespit edildi.
Cumhuriyet - 16.06.2021
Ceza infaz kurumlarına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Teklifle cumhuriyet savcılarının yerel mahkemelerde ve istinaf mahkemelerinde idari ve yargısal anlamda cumhuriyet başsavcılarına mahkum edildiğini söyleyen Türkkan, "Mevzuat uyarınca cumhuriyet başsavcısı ahengi sağlama görevi nedeniyle cumhuriyet savcılarının kararlarını zaten denetliyor.
Cumhuriyet - 15.06.2021
Güney Afrika Cumhuriyeti Kovid-19 tedbir seviyesini yükseltti
Afrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının en sık görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde artan vaka ve vefat sayıları nedeniyle tedbir seviyesi yükseltildi.
Cumhuriyet - 15.06.2021
Tanzanya'da 4 gemi ihalesini Türk şirket kazandı
Tanganika Gölü'ndeki kargo gemisinin inşası tamamlandığında, Tanzanya ile Kongo Demokratik Cumhuriyeti arasındaki kargo taşımacılığı iyileştirilmiş olacak.
Cumhuriyet - 15.06.2021
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Şuşa Beyannamesini imzaladı
İki ülkenin, aralarında imzalanmış tüm uluslararası belgelere ve bununla ilgili 13 Ekim 1921 tarihli Kars Antlaşması'na sadık olduklarını onayladıkları belirtilen beyannamede, şunlar kaydedildi: "9 Şubat 1994'de imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti Arasında Dostluk ve Çok Yönlü İşbirliğinin Geliştirilmesine İlişkin Anlaşma' ile 'Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti Arasında İşbirliği ve Karşılıklı Yardımlaşma Protokolü', ayrıca 16 Ağustos 2010'da imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti Arasında Stratejik Ortaklık ve Karşılıklı Yardım Anlaşması'na dayanarak, iki ülke ve halkları arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarından hareketle Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin niteliksel olarak yeni, müttefiklik düzeyine çıkarılmasının iki ülke ve halklarının çıkar ve menfaatlerine hizmet ettiğinin altını çizerek, ortak çıkarların korunmasında her iki ülkenin siyasi, ekonomik, savunma, kültür, insani, sağlık, eğitim, sosyal, gençlik ve spor alanlarındaki imkan ve potansiyelinin birleştirilmesinin öneminin farkında olarak uluslararası hukukun ilke ve normlarının yanı sıra BM Şartı'na uygun olarak küresel ve bölgesel barış, istikrar ve güvenliğin sağlanmasında ortak çabaların sürdürülmesinin önemi vurgulandı.
Cumhuriyet - 15.06.2021
AMASYA'DA, TÜRK YILDIZLARI'NIN GÖSTERİSİ NEFES KESTİ
AMASYA'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 22 Haziran 1919'da bağımsızlık yolunda verilen savaşta, Kurtuluş Savaşı'nın program taslağı, 'Cumhuriyet'in doğum belgesi?
Cumhuriyet - 15.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Türkiye'de tutuklu yargılanan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un bir telefonla serbest bırakıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Siz Cumhuriyet tarihinde böyle bir rezalet gördünüz mü, görmediniz mi? Bunun adalet neresinde? Biz yeniden yurtta barış dünyada barış politikasına döneceğiz.
Cumhuriyet - 15.06.2021
Toplantı, Gösteri Yürüyüşleri ve Etkinliklerin Mülki İdare Amirinin İznine Bağlanması ile Alakalı Basın Açıklaması
Cumhuriyetin temel nitelikleri, Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğü, milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, Korona Virüs (COVİD-19) salgınının yayılmasının önlenmesi, genel sağlığın korunması, meydana gelebilecek...
Cumhuriyet - 15.06.2021
75 daireyi birden fazla kişiye satarak 9,5 milyonluk vurgun yaptılar
Malatya'da bir firmadan daire satın alan, ancak dairelerini teslim alamayarak dolandırıldıklarını ileri süren çok sayıda kişinin şikayeti üzerine Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.
Cumhuriyet - 15.06.2021
Şuşa Beyannamesi: "Taraflardan herhangi birinin bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne üçüncü bir devlet tarafından tehdit ve saldırı...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın kültür başkenti Şuşa'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Erdoğan ve Aliyev ikili görüşmenin ardından Şuşa Beyannamesi'ni imzaladı. Türkiye ile Cumhuriyeti arasında imzalanan beyannamede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Aliyev'in Türk dünyasının eski kültür beşiği Şuşa kentinde görüşmesinin tarihi önemine vurgu yapılarak, iki dost ve kardeş ülke arasında imzalanmış tüm uluslararası belgelere, bununla ilgili 13 Ekim 1921 tarihli Kars Antlaşması'na sadık oldukları bir kez daha onaylandı.
Cumhuriyet - 15.06.2021
Kapalıçarşı'da altın
İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 828,00 lira, Cumhuriyet altını 3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cumhuriyet Haberleri | Cumhuriyet Haber - Haberler - Sayfa 5 - Cumhuriyet haberleri, son dakika cumhuriyet haber ve gelişmeleri burada. Motosiklet hırsızları yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.06.2021 09:00:50. #1.13#

title