Cumhuriyet Haberleri

Cumhuriyet haber, Cumhuriyet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhuriyet - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 8 milyar insanın kaderi 5 ülkenin insafına bırakılamaz (2)
İKİLİ GÖRÜŞMELER ADF'nin ilk gününde Bakan Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borell, Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Buyar Osmani, Kongo Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Jean-Claude Gakosso ve Ürdün eski Başbakanı Awn Hasawne ile görüşme yaptı.
Cumhuriyet - Dün
Kazakistan ile Afganistan arasında askeri iş birliği anlaşması imzalandı
Afganistan'daki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Ermekbayev, Kazakistan'ın Afganistan'da cumhuriyetçi demokratik sisteminin korunmasını desteklediğini bildirdi.
Cumhuriyet - Dün
Kayseri'de çeşitli yerlerden hırsızlık yapan 24 kişi tutuklandı
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin çalışmalarında da Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının yazılı talimatları gereğince 10 ayrı soruşturma dosyasının gerekli işlemleri yapılarak, meydana gelen 1'i yankesicilik, 1'i 6136 sayılı Kanuna Muhalefet (Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun) olayı olmak üzere işlem yapılan toplam 2 olayda yakalanan 4 şüpheliden 2'si hakkında adli kontrol kararı verildi.
Cumhuriyet - Dün
Son dakika haberi | İlkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın ölümüne ilişkin davaya devam edildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında kantin işletmecisi Neşe Yavuz ile ürünün dağıtımını yapan firmanın sahibi Yunus Taycı hakkında "taksirle ölüme neden olmak" suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ankara 17.
Cumhuriyet - Dün
Nevşehir'de yabancı uyruklu 7 kişi sınır dışı edildi
Alınan bilgilere göre, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından illegal yollarla ülkemize giriş yaptığı tespit edilen 7 yabancı uyruklu şahıs Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde sınır dışı edilmek üzere Kayseri GGM'ye teslim edildi.
Cumhuriyet - Dün
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili izinsiz gösteriye katılan 23 sanığın davası ertelendi
İddianameden Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Boğaziçi Üniversitesine yapılan rektör atamasıyla ilgili Kadıköy'de 2 Şubat'ta izinsiz gösteri düzenlendiği anlatıldı.
Cumhuriyet - Dün
Sahil Güvenlik Komutanlığı 39 Yaşında
Cumhuriyet Dönemi Öncesi Sahil Güvenlik Komutanlığı Sahil Güvenlik Teşkilatı kuruluş çalışmaları, 19'uncu yüzyılın ikinci yarısına kadar uzanmaktadır.
Cumhuriyet - Dün
Altın fiyatları
İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 499,70 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 3.313,00 lira oldu.
Cumhuriyet - Dün
Kırklareli'nden kısa kısa
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Umurca ve Emirali köyleri ile Cumhuriyet, Yıldırım, Hürriyet, Dere, Gündoğdu, Karşıyaka ve Yeni mahallelerine 20 Haziran Pazar günü bir süre enerji verilmeyecek.
Cumhuriyet - Dün
Anayasa Mahkemesi raportörü HDP iddianamesinin kabulünü istedi
Alınan bilgiye göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının yeniden gönderdiği HDP'nin kapatılması istemli iddianamede, raportör incelemesini tamamladı.
Cumhuriyet - Dün
İran'da "sipariş seçimler" ve Reisi döneminin vadettikleri
Bugün, yani 18 Haziran 2021'de, İranlı seçmenler ülkenin yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidiyorlar. İran Seçim Kurulu Başkanı'nın paylaştığı güncel verilere göre, nüfusu 83 milyona ulaşan İran'da 1 milyon 392 bin 148'i ilk kez oy kullananlardan oluşan 59 milyon 310 bin 307 seçmen bulunuyor. Fakat 2020 yılında yapılan genel seçimlere katılımın yüzde 42'de kalması ve seçimleri boykot etme çağrılarının yapılması oy kullanma oranının düşük olacağını gösteriyor. Kaldı ki kampanya süreci de bir hayli sönük geçen seçimler, kamuoyunun önemli bir bölümünde heyecan da uyandırmıyor. Bu nedenle, seçime katılma yönündeki tüm çağrılara rağmen seçmenin iyimser bir tahminle en az yarısının sandığa gitmeyeceği öngörülüyor; hatta ülkede katılımın rekor düzeyde düşük olacağını düşünenler de var. Peki bu gönülsüzlüğün sebebi ne? "Tabuta çakılan son çivi" mi? İran İslam Cumhuriyeti'nin kilit kurumlarından biri olan Anayasayı Koruyucular Konseyi'nin seçimlerde yarışacak adaylara ilişkin kararı sonrasında esasen geriye yalnızca İbrahim Reisi'nin cumhurbaşkanlığının resmen ilan edilmesi kalmıştı.
Cumhuriyet - Dün
İstanbul'da FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik operasyonda 22 kişi yakalandı
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada, örgütün finans merkezi olduğu gerekçesiyle kayyum atanan Kaynak Holding ve buraya bağlı alt şirketlerde çalıştıkları, farklı bankalardan kredi çekerek Bank Asya'ya yatırdıkları belirlenen 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
Cumhuriyet - Dün
Ceylan hemşireye darp şiddet davası
Savcılık dosyasının Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesini istedi Duruşmada görüşünü açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın müştekiye yönelik 6 Haziran 2020'de park halindeki araca başını vurmak suretiyle yaraladığı, 'bağırırsan seni öldürürüm' şeklinde tehdit ettiğini ertesi gün ise müştekinin evine bıçakla girerken yakalandığını belirtti.
Cumhuriyet - Dün
Ceylan hemşireyi bıçakla yaralayan Nazir Ilgın'ın dosyası ağır cezaya gönderildi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma neticesinde Ilgın hakkında iki ayrı iddianame hazırlanmıştı.
Cumhuriyet - Dün
Terör örgütü DEAŞ'a yönelik soruşturmada 61 kişi hakkında gözaltı kararı verildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör örgütü DEAŞ'a maddi kaynak sağlayarak "terörizmin finansmanı" suçunu işledikleri iddiasıyla 61 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
title