Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı
Advertisement

Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Ekonomi

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, yaklaşık 391 bin kişiyi 2 milyar dolar dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçtı. Bu gelişmenin ardından olayla ilgili çok şaşırtıcı bir detay ortaya çıktı. Bir sosyal medya kullanıcısı, 17 Nisan'da, Thodex'in bazı kripto paraları piyasanın altında bir fiyata sattığı ve bunun da kaçış stratejisi olduğunu belirtti.

Kripto para şirketi Thodex'in işlemlerine ara vermesi ve kurucusu Faruk Fatih Özer'in 21 Nisan Çarşamba günü Arnavutluk'un başkenti Tiran'a kaçtığının belirlenmesinin ardından şaşırtan bir detay ortaya çıktı.

Sosyal medya ağı Twitter'da Cedric Gerard adlı bir kullanıcı, Thodex'in geçtiğimiz günlerde piyasa fiyatının yüzde 30 altına Dogecoin sattığını ve kripto paralarını almak isteyenlere izin vermediğini belirtti. Gerard, Thodex'in 24 saat içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık Dogecoin sattığını yazdı ve düşük işlem fiyatını gösteren ekran görüntüsü paylaştı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı

"BU KAÇIŞ STRATEJİSİNE BENZİYOR"

Sosyal medya kullanıcısı, tweetinde, "Türk borsası Thodex'i inceliyor musunuz? Dogecoin'i yüzde 30 piyasa fiyatının altında satıyorlar ve onları geri almaya çalıştığınızda paraları alıkoyuyorlar. Bir kaçış stratejisine benziyor mu? Bütün bunlar Dogecoin pompasına denk geliyor mu? 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde Dogecoin ticareti yaptılar" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

MASAK ŞİRKETİN HESAPLARINA BLOKE KOYDU

MASAK ise dün itibarıyla harekete geçti. Thodex firmasının Türkiye'deki finansal kuruluşlarda bulunan tüm hesaplarına bloke konuldu.

THODEX'İN KURUCUSU: KAÇMADIM, GERİ DÖNECEĞİM

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter'dan yaptığı açıklama ile iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü. Birkaç gün içinde Türkiye'ye geri dönüş yapacağını söyledi.

MAĞDUR VE ŞİRKET ÇALIŞANLARININ İFADESİ ALINIYOR

Mağdur ve şirket çalışanlarının ifadelerine İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğünde devam ediliyor. Şu ana kadar gözaltına alınan bulunmuyor.

MAĞDURLAR BİR BİR ŞİKAYETÇİ OLUYOR

Thodex'in işleme kapanmasının ardından mağdurlardan bir çoğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yüzbinlerce lirasını kaptıran mağdurlar, 19 Nisan'dan itibaren paralarını çekemediklerini ifade ettiler.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı
Haber Yorumları (13)
MEHMET ÖZYER: güzel bir keriz sirkeleme operasyonu başarılı olmuştur yapanları tebrik etmek lazım millete sordugunda haram degil kar zarar var bu işin diyorlardı.yattıgı yerden para kazanmak isteyen enayiler oldukca daha cok tosuncuklar todexler olur bu memleketde şimdi iftarda bi bardak soguk su icin :D
QWE QWE: Ona ne gerek var 2018 de arkadaşım ciftlikbank diye bir sistem var para kazanıyorsun oyun gibi sen de gir adamlar çok büyük dediginde ben öyle şeylere inanmıyorum niye kendisi daha fazla kazanmak varken başkasıyla paylaşsın böyle bir işte madem o kadar büyük. Yarın birgün tası tarağı toplayıp biz battik demiycekleri ne malum ya da kaçıp gitmeyecekleri demiştim. Olur mu öyle şey kaç tane benim tanıdığım kişi var içinde ne zamandır demişti. Tosuncuk kaçtıktan sonra çocuğu gördüm ama o beni görmedi
TARAFSIZGÖRÜŞ: hani len bu millet açtı battıydı. millet parayla para kazanma derdinde iyi olmuş
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title