Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı Binası Törenle Açıldı
Haberler » Yerel » Haber

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı Binası Törenle Açıldı

Kumluca'da Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı binası törenle hizmete açıldı.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı Binası Törenle Açıldı

Kumluca'da Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı binası törenle hizmete açıldı.

Törene, Kaymakam Salih Işık, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Yurdugül, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti Antalya milletvekili adayı Veysel Dalmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Törende Kaymakam Işık, ilçede eğitim ve öğretim alanında her geçen gün bir yenilik yaşandığını söyledi. Okul öncesi eğitimini çok iyi bildiklerini ve bu konuda da çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Işık, ilçe genelinde okul öncesi eğitim seviyesini yüzde yüze ulaştırmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Belediye Başkanı Çetinkaya da, Kumluca'da eğitim öğretim kurumlarının sayısının her geçen gün arttığını kaydetti. Belediye olarak kendilerinin de eğitim öğretim kurumlarının çoğalması için katkı verdiklerini hatırlatan Çetinkaya, "Son üç yılda ilçemizde eğitim kurumlarının sayısını arttırdık. Anaokulu, ilköğretim okulları, orta öğretim okulları ve yüksek okulumuz için hayırsever vatandaşlarımızla yaptığımız katkılar ortadadır. Ancak tüm bunlar yeterli değil. Biz belediye olarak bundan sonrada daha fazla katkı yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Fahrettin Demirdal ise, okul öncesi eğitimin çocuk gelişimi konusunda çok önemli olduğunu vurguladı. Okul öncesi eğitim kurumlarının, çocuklara toplumun temel yapısını oluşturan saygı, sevgi, paylaşma, hoşgörü ve sorumluluk gibi kavramları kazandırdığını anlatan Demirdal,

"Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ve öğretime daha iyi şartlarda hazırlanmasını sağlamak öncelikli amacımızdır. İlçemizin en köklü okullarından olan Cumhuriyet İlköğretim Okulunun anasınıflarını da en modern ve nezih bir şekilde hazırladık. Ana sınıfları binamızın hazırlanmasında emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından ana sınıfları binasının yapılmasına katkı sağlayanlara plaketleri verildi. Daha sonra öğrenciler tarafından sunulan halk oyunları gösterilerinin ardından ana sınıfları binasının açılış kurdelesi Kaymakam Işık, Garnizon Komutanı Yurdugül, Belediye Başkanı Çetinkaya ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Veysel Dalmaz tarafından birlikte kesildi.

Açılıştan sonra protokol üyeleri ana sınıfları binasını gezerek okul müdürü Fahrettin Demirdal'dan bilgi aldılar.

- ANTALYA