Cumhuriyet Bayramı'na Doğru - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

AA - Haberler | Politika
Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı: "CHP olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de egemen güçlere, dayatmalara ve zora rağmen, halkla birlikte Cumhuriyetimizi korumayı ve geliştirmeyi sürdüreceğiz."...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, partisinin geçmişte olduğu gibi bugün de egemen güçlere, dayatmalara ve zora rağmen, halkla birlikte Cumhuriyeti korumayı ve geliştirmeyi sürdüreceğini bildirdi.

Sarı, Cumhuriyet'in ilanının 90. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, 90 yıl önce, içinde bulunduğu dönemin koşullarına, kapitalist yayılmacılığa karşı meydan okuyarak kurulduğunu, kuruluşuna yansıyan, varoluşuna damga vuran özgünlüğün, onu bugün de değerli kıldığını belirten Sarı, "Cumhuriyet, bu toprakları yurt, üstünde yaşayanları yurttaş yapan ortak bir uygarlık projesidir" değerlendirmesinde bulundu.

Bugün Cumhuriyet'in, cumhuriyet sayesinde elde ettikleri olanakları kullanarak, devrimci özünü yok etmek isteyenlerin hedefi haline geldiğini ileri süren Sarı, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet değerlerine sadakatsizliğini,  her türlü eylemiyle kanıtlamış olan Hükümet, bugün  "sessiz devrim" olarak adlandırdığı bir karşıdevrim süreci yürütmektedir. Cumhuriyetimizle yaşıt CHP olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de egemen güçlere, dayatmalara ve zora rağmen, halkla birlikte Cumhuriyetimizi korumayı ve geliştirmeyi sürdüreceğiz. Cumhuriyeti, bugünün değerleri temelinde, demokratik, katılımcı ve özgürlükçü bir öze kavuşturarak geleceğe taşıyacağız. Halkımız ve CHP, Cumhuriyetimizin kazanımlarını sonuna kadar korumaya kararlıdır. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın." - Ankara

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title