Cumhurbaşkanlığının İstihdam Kredisi Engeli

KOSGEB tarafından yeni istihdam yaratacak işletmelere kullandırılacak sıfır faizli kredilerin kesilmesinin sorumlusunun Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu olduğu ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığının  İstihdam Kredisi Engeli

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından yeni istihdam yaratacak işletmelere kullandırılacak sıfır faizli kredilerin kesilmesinin sorumlusunun Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu olduğu ortaya çıktı.

İstihdam problemini halledecek olan sıfır faizli kredi kullanımıyla en çok 100 bin YTL'ye kadar 12 ay vadeli kullandırılacak kredilere yönelik büyük bir talebin olduğu ancak KOSGEB'in birdenbire bu krediyi kesmesine yönelik eleştirileri Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Toplantısı'nda dinleyen Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, yaptığı açıklamada kredinin kesilmesinin arkasında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu'nun olduğunu söyledi. Bakan Coşkun, "Cumhurbaşkanlığı'na Başbakanlık'a kredi alamayanlardan gelen şikayetler dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı devlet denetleme kurulu, geldi el koydu. Tabi kolay değil, o hesapların altından çıkana kadar Maliye Bakanlığı ödenekleri durdurdu" dedi.

Kaynak: CHA