Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Kabine Toplantısı
Haberler » Politika » Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Kabine Toplantısı - Haberler

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Kabine Toplantısı

İlk kez kabineye başkanlık edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden 6. cumhurbaşkanı olacak.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Kabine Toplantısı

İlk kez kabineye başkanlık edecek olan Cumhurbaşkanı , 'na başkanlık eden 6. cumhurbaşkanı olacak.

Halkoyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıda değişen Cumhurbaşkanlığı teşkilat yapısı ve çalışma biçimini anlatması bekleniyor.

Gündemdeki kritik konular da toplantıda ele alınacak. "Parale yapı"yla mücadele, çözüm süreci, terör örgütü IŞİD'le mücadele ve Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler, İslamofobiye karşı uluslararası alınacak önlemler, dış politika başlıklarının masaya yatırılması bekleniyor. Devam eden projeler ve yatırımların da gündem maddeleri arasında yer aldığı toplantıda, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri diğer ekonomik gelişmelerin de ele alınması düşünülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez başkanlık edeceği Bakanlar Kurulu toplantısında, alınan kararları Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın düzenleyeceği basın toplantısında açıklaması öngörülüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KABİNE ÜYELERİYLE AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kabine üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Bakanlar Kurulu'nu cumhurbaşkanı olarak son toplayan isim Süleyman Demirel'di. Bu toplantı 2000 yılı Mayıs ayında yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden 6. cumhurbaşkanı olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önce 5 Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu'nu toplantıya çağırdı. 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal 7 kez, 7'inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren 4 kez, 4'üncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, 6'ncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 2'şer kez toplantıya çağırdı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık etmesiyle ilgili yapılan yorumlara, "O toplantı yapıldı diye Türkiye'de ne o başbakanın gücü azalır, ne cumhurbaşkanının herhangi bir şekilde devletin tümünü temsil etme rolünde bir eksilme olur" demişti. - ANKARA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler